Katalog SEO

Skuteczna i etyczna promocja stron WWW – dodaj stronę do moderowanego katalogu za darmo!

Wyszukiwarka:

Maciej Zakościelny Marianna Wróblewska & Maciej Zakościelny (Katalog muzycy)

Miniaturka domeny wroblewskazakoscielny.twoj-impresariat.pl8 lat/aSEO

Otwórz wroblewskazakoscielny.twoj-impresariat.pl

Marianna Wróblewska & Maciej Zakościelny

Marianna Wróblewska - wokalistka jazzowa, piosenkarka, debiutowała latem 1963 r. zostając laureatką tzw. "Złotej dziesiątki" II Festiwalu Młodych Talentów w Szczecinie. Uczyła się śpiewu w rocznym studiu piosenki Pagartu w Warszawie. Uznana za nadzieję polskiej wokalistyki jazzowej (1968 r.), cieszyła się opinią jednej z najciekawszych śpiewaczek w historii polskiego jazzu. Na V Festiwalu Jazz nad Odrą we Wrocławiu w kategorii wokalistów otrzymała I nagrodę (1968 r.). Występowała z Mieczysławem Koszem, Zbigniewem Namysłowskim, Włodzimierzem Nahornym. Współpracowała z zespołami Bizony, SBB, Old Timers, Rama 111. Koncertowała w ZSRR, NRD, RFN, USA, Finlandii, Szwecji, Szwajcarii, Syrii, Bułgarii i na Węgrzech. Jej ostatnim poważnym występem był udział w Sopot Molo Jazz Festiwal w 1998 r. (później oprócz kilku sporadycznych występów odeszła z estrady). Dlatego udział w projekcie "Śpiewając Jazz" jest swoistym powrotem Marianny Wróblewskiej na scenę. Nagrała 7 albumów. O Mariannie Wróblewskiej powiedział m.in. Duke Ellington, przed którym występowała na jednym z festiwali Jazz Jamboree: Wprawdzie jesteś białą dziewczyną, ale tam w środku, Twoja dusza jest czarna. Powracającą na estradę Mariannę Wróblewską na pierwszy recital zaprosił Dom Kultury Stokłosy w Warszawie (2009 r.). Następnie koncertowała na Jazz Jamboree 2009, w warszawskim Centrum Łowicka, a potem ze "Śpiewając jazz" m.in. w Teatrze Żydowskim w stolicy.

Maciej Zakościelny - aktor filmowy, telewizyjny i teatralny. W ostatnim czasie ogromną popularność przyniosły mu role w komediach romantycznych Ryszarda Zatorskiego: "Tylko mnie kochaj" i "Dlaczego nie!". Ważnym wydarzeniem w karierze aktora było spotkanie z brytyjskim reżyserem Peterem Greenewayem i zagranie w jego filmie o Rembrandtcie "Nightwatching". Macieja Zakościelnego widzowie znają też z seriali: "Plebania" TVP1, "Na dobre i na złe" TVP2, "Kryminalni" TVN, "Czas honoru" TVP2 oraz z przedstawień Teatru Telewizji: "Sesja kastingowa" Krzysztofa Zanussiego, "Książę nocy" w reżyserii Krzysztofa Zaleskiego, "Pierwszy września" w reżyserii Krzysztofa Langa czy "Rodzinny show" w reżyserii Macieja Pieprzycy. W 2004 r. dołączył do zespołu Teatru Współczesnego w Warszawie. Zagrał do tej pory w trzech sztukach Macieja Englerta: "Porucznik z Inishmore", "Udając ofiarę" i "To idzie młodość". Rok 2008 przyniósł aktorowi kolejne sukcesy. W lutym w Warszawie odbyła się premiera muzycznego spektaklu "Śpiewając jazz" w reżyserii Zbigniewa Dzięgiela, w którym Zakościelny po raz pierwszy publicznie zaprezentował swój talent muzyczny (ukończył podstawową i średnią szkołę muzyczną II stopnia w klasie skrzypiec). W projekcie, poświęconym "polskiej królowej swingu" Carmen Moreno i jej wnuczce Annie Serafińskiej, pokazał się jako muzyk: grał na skrzypcach i śpiewał swingowe piosenki.

Zbigniew Dzięgiel - scenarzysta, reżyser, recenzent, producent muzyczny. Pracował w teatrach dramatycznych i Teatrze Telewizji jako asystent reżysera przy kilkunastu spektaklach (m.in. "Psalmy Dawidowe" w reżyserii Olgierda Łukaszewicza i "Wieczernik" Ernesta Brylla w reżyserii Andrzeja Wajdy). Z kolei jako redaktor-producer, redaktor zamawiający i redaktor prowadzący pracował przy kilkuset spektaklach. Jest autorem blisko 20 scenariuszy telewizyjnych (m.in. "Czarno na białym" - widowisko poetycko-baletowe czy "Tortura pamięci" - film dokumentalny o Wierze Gran) a ponadto wyreżyserował kilkanaście filmów i programów tv (np. "Kalina" - film o Kalinie Jędrusik czy "Doświadczanie miłości", za który otrzymał w 1997 r. II nagrodę na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Niepokalanowie i nagrodę specjalną na Festiwalu Mediów "Człowiek w zagrożeniu" w Łodzi). Był producentem muzycznym takich płyt, jak: "Ten najpiękniejszy świat - Ewa Bem śpiewa dzieciom", "Moje Boże Narodzenie - kolędy śpiewa Elżbieta Adamiak", "W dzień Bożego Narodzenia - kolędy staropolskie śpiewa Łucja Prus" (CD nagrodzone Grand Prix na Międzynarodowym Festiwalu w Niepokalanowie w 1998). Od kilku lat pisze książkę o polskiej wokalistyce jazzowej "Śpiewając jazz", która jest wynikiem jego wieloletniej fascynacji muzyką synkopowaną. Tytuł książki posłużył za nazwę cyklu programów muzycznych z udziałem polskich wokalistów jazzowych. Jest również współzałożycielem Fundacji "Kalinowe Serce".

Zyskaj setki linków
 1. Komentarze
 2. Podgląd
 3. Podobne
 4. Wpis
 5. Najpopularniejsze
 6. Odwiedzający
Widok pełny

Marianna Wróblewska & Maciej Zakościelny przy akompaniamencie zespołu Wojtek Kamiński Trio jest ciekawym recitalem wyreżyserowanym przez Zbigniewa Dzięgiela. Wróblewska z Zakościelnym doskonale się uzupełniają. Wirtualne biura, 2012.09.13

Skomentuj wroblewskazakoscielny.twoj-impresariat.pl

Komentarze / opinie publikowane są od razu.

Szybki podgląd strony WWW

wwwPreview v3.6 ze stycznia 2021: podgląd w przygotowaniu;
Podgląd strony nie jest jeszcze gotowy - prosimy sprawdzić za godzinę...

Katalog SEO zawiera 10 podobnych stron WWW:

 • Agencja muzyczna Music Lab - oprawa muzyczna Wrocław Agencja muzyczna z Wrocławia. Oferuje usługi oprawy muzycznej imprez oraz nagłośnienia. Zespoły jazzowe na bankiet firmowy i zespoły z muzyką taneczną.
 • Zespół Wojtek Kamiński Trio Wspólnie grają w zespole Swing Workshop Wojtka Kamińskiego oraz akompaniują wielu artystom. Wojtek Kamiński Trio w repertuarze ma wiele swingowych standardów, bluesów, rock'n' rolla, boogie-woogie.
 • Wojtek Kamiński - wirtuoz fortepianu Pianista Wojtek Kamiński solo oraz w duetach z wokalistkami i wokalistami jazzowymi oraz znanymi instrumentalistami takimi jak: Lora Szafran, Janusz Szrom, Marianna Wróblewska, Paweł Tartanus, Agnieszka Wilczyńska, Joanna Morea, Irena Gałązka, Marek Rudnicki czy Tadeusz Ehrhardt-Orgielewski.
 • Wojciech Karolak Trio Zespół Wojciech Karolak Trio gra w składzie: Wojciech Karolak - organy Hammonda, Krzysztof Kijas - harmonijka ustna lub Tomasz Grzegorski - saksofon tenorowy, Arek Skolik – perkusja. Wojciech Karolak eksperymentował również jako kompozytor muzyki filmowej. Jednym z obrazów, do którego pisał muzykę była "Konopielka" w reżyserii Witolda Leszczyńskiego. Pisywał też muzykę do tekstów żony, Marii Czubaszek. W 2007 roku pojawił się w filmie "Ryś" w roli Boogiewoogiewicza.
 • Wojciech Karolak Quartet Zespół Wojciech Karolak Quartet proponuje jazzowe standardy w mistrzowskim wykonaniu. Zespół gra w składzie: Wojciech Karolak - organy Hammonda (uznawany za jednego ze słynniejszych wirtuozów tego instrumentu w Europie), Jerzy Małek – trąbka, Tomasz Grzegorski - saksofon tenorowy, Arek Skolik - perkusja.
 • Wojciech Kamiński Trio Wojciech Kamiński Trio w repertuarze ma wiele swingowych standardów, bluesów, rock'n' rolla, boogie-woogie. Bardzo często zespół ten towarzyszy jako sekcja wielu wokalistom i instrumentalistom. Zespół Wojciech Kamiński Trio gra w składzie: Wojciech Kamiński – piano, Janusz Kozłowski – kontrabas, Bogdan Kulik – perkusja.
 • Pianista Wojciech Kamiński Wojciech Kamiński - pianista, organista, jazzman, kompozytor i pedagog, proponuje koncerty solowe, recitale z gwiazdami polskiej piosenki oraz wybitnymi instrumentalistami. Z okazji 50-lecia pracy na scenie i 65 urodzin otrzymał nagrodę od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Od 2011 wiceprezes Polskiego Stowarzyszenia Jazzu Tradycyjnego.
 • Why Not Big Band Konopiska Why Not Big Band Konopiska proponuje atrakcyjną oprawę muzyczną podczas: wystaw i wernisaży, konferencji oraz wykładów krajowych i zagranicznych, obchodów rocznicowych i uroczystości rozdania nagród, imprez firmowych i promocyjnych.
 • Zespoły muzyczne na wesele Częstochowa Wielu nowożeńców poszukuje dobrego i sprawdzonego zespołu na najważniejszą imprezę swojego życia, zabawę weselną. To od zespołu muzycznego zależy jaka będzie zabawa i jak zapamiętają ją goście. Każdy z muzyków ma na swoim koncie setki zagranych i udanych imprez muzycznych. Ogromnym autem jest przede wszystkim precyzyjne przygotowany program na najwyższym poziomie. Rekomendujemy rzetelność, doświadczenie, odpowiedzialność i profesjonalizm.
 • Warsztaty wokalne - Damian Czarnecki Warsztaty trwające ok. 5 godzin podzielone są na 3 etapy: - pierwszy polega na ćwiczeniu aparatu mowy i serii ćwiczeń kształcących dykcję; - podczas drugiego przeprowadzamy serię ćwiczeń uczących poprawnego (przeponowo-żebrowego) oddechu, łącząc te ćwiczenia z ćwiczeniami wokalnymi emisji głosu; - ostatni przeznaczamy na pracę nad konkretnymi utworami, ilość uczestników warsztatów jest uzależniona od tej części zajęć (więcej niż 25 osób nie będzie miało szansy indywidualnie zaprezentować się na scenie).
Kategorie wpisu:
Raport błędu:
 Przyśpiesz indeksację:

  Najpopularniejsze słowa na stronie:

  • Lista najpopularniejszych słów nie jest jeszcze dostępna do pobrania...

  Wczytuję statystyki...

  ↑↑↑

  Katalog SEO nie odpowiada za treść zewnętrznych stron WWW ani linków sponsorowanych (reklam). Wszystkie linki, opisy, grafiki/zdjęcia do pobrania są darmowe, ale mogą być nieaktualne. Odwiedzając Katalog SEO akceptujesz jego regulamin. Copyright © 2006-2017 SublimeStar.com Walerian Walawski.

  SublimeStar.com