Katalog SEO

Skuteczna i etyczna promocja stron WWW – dodaj stronę do moderowanego katalogu za darmo!

Wyszukiwarka:

Oldtimers.twoj-impresariat.pl Zespół Old Timers (Katalog muzycy)

Miniaturka domeny oldtimers.twoj-impresariat.pl12 lat/a Mini

Otwórz oldtimers.twoj-impresariat.pl

Zespół Old Timers

Zespół Old Timers jest w polskim jazzie tradycyjnym symbolem i legendą. Od ponad 30 lat jest w ścisłej czołówce w dorocznych rankingach miesięcznika "Jazz Forum". Jest jednym z najlepszych zespołów grających jazz tradycyjny w Europie. Powstał w 1965r. w Warszawie. Już rok później zdobył pierwszą nagrodę w konkursie "Złotej Tarki" imprezie towarzyszącej festiwalowi Jazz Jamboree. Wynik ten powtórzył w dwóch kolejnych latach, stając się pierwszymi jak dotąd jedynym trzykrotnym zdobywcą tego trofeum. Następujące lata to pasmo sukcesów.

Zespół koncertował na wielu festiwalach jazzowych w Europie. Dorobek muzyczny to nagranie kilkunastu płyt, setki koncertów, występów telewizyjnych i radiowych. Nie ma kraju w Europie gdzie nie występowałby Old Timers. W 1975 r. zespołowi wręczona została Złota Płyta Polskich Nagrań za album "Old Times with Sandy Brown". W 1980 r. zespół odbył wielomiesięczne tournee po krajach byłego ZSRR pod nazwą Gwiazdy Jazzu oraz uczestniczył w festiwalu Jazz Yatra w Bombaju i Kalkucie. Prezentowany niezmiennie wysoki poziom artystyczny zaowocował wspólnymi występami i nagraniami płytowymi z licznymi gwiazdami jazzu tradycyjnego, wśród których byli: Sandy Brown, Beryl Bryden, Buck Clayton, Wild Bill Davisom, Champion Jack Dupree, All Grey, Joe Newman, Albert Nicholas, Benny Waters i inni. Poza występami scenicznymi wspomnieć też wypada o nagranej przez zespół muzyce do takich filmów fabularnych jak "Był Jazz", Vabank" czy "Seksmisja".

Uczestniczył także w realizacji spektaklu "Opera za trzy grosze" w warszawskim teatrze Ateneum oraz w licznych programach telewizyjnych. Każdy koncert zespołu jest do chwili obecnej ogromnym sukcesem, czego dowodem były w roku 2005 występy na festiwalach jazzowych w Dreźnie (Niemcy), Bańskiej Bystrzycy (Słowacja), Salgotarian (Węgry). W ponad 40 letniej działalności muzycznej skład zespołu ulegał zmianom, ale zawsze członkami grupy byli i są muzycy reprezentujący najwyższy poziom wykonawczy.

  • Zbigniew Konopczyński - puzon, lider. Jeden z najwybitniejszych polskich puzonistów. W swojej wieloletniej karierze artystycznej grał prawie z wszystkimi liczącymi się muzykami tego gatunku.

  • Jerzy Kuszakiewicz - trąbka, absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Muzycznej im. Fryderyka Chopina. Zawodowo gra od wczesnych lat 60-tych. Wiele lat grał muzykę rozrywkową w różnych krajach na lądzie i na amerykańskich statkach wycieczkowych. Od kilku lat wspomaga rodzime zespoły tradycyjne. Na stałę gra w Old Times oraz Alexander's Ragtime Band.

  • Jerzy Galiński - klarnecista. Grał m.in. "The Ragtime Jazz Band", "Old Timers", "Big Band Stodoła", "Gold Washboard", "Royal Rag", "Prowizorka Jazz Band". Brał udział w festiwalach i trasach koncertowych w krajach europejskich i Kanadzie. W 1974 r. zdobył nagrodę jako najlepszy solista na festiwalu "Złota Tarka". Nagrał 9 płyt, m.in. "The Ragtime Jazz Band", "Old Timers"- "Hallo Hold The Line", "Gold Washboard" - "Tiger Rag". Poza jazzem tradycyjnym interesuje się nowoczesną muzyką jazzową i rozrywkową.

  • Paweł Tartanus - wokalista i instrumentalista (gitara, banjo) współpracujący od lat z najlepszymi polskimi zespołami jazzu tradycyjnego. Jest on tradycyjnym symbolem i legendą jazzu a od ponad 30 lat jest zawsze w ścisłej czołówce w dorocznych rankingach miesięcznika "Jazz Forum". Nie ma kraju w Europie, w którym nie koncertowałby wraz zespołem zdobywając z nim wiele nagród oraz wyróżnień. Stworzył piękne duety z Ewą Bem, Hanną Banaszak, Izą Zając. Wielokrotnie zapraszany do nagrań piosenek filmowych dla dzieci przez wytwórnię W. Disneya. O tym jak jest wszechstronnym muzykiem świadczyć może choćby zaproszenie do nagrania płyty "Gershwin Copland Bernstein" z zespołem Sinfonia Varsovia.

  • Janusz Kozłowski - kontrabasista jazzowy. Muzyką jazzową zainteresował się w czasie nauki w szkole. W 1959 r. debiutował jako jazzman we wrocławskim Far Quartet Jerzego Pakulskiego. Potem grał w zespole Tadeusza Errolla Kosińskiego. W latach 1961-1963 współpracował z zespołem Zygmunta Wicharego. W 1963 r. przeniósł się do Warszawy, gdzie związał się z grupą New Orleans Stompers. Grał też w zespole Bossa Nova Combo oraz z Krzysztofem Komedą. W 1965 r. został kontrabasistą kwartetu Zbigniewa Namysłowskiego. Równocześnie grał w sekcji towarzyszącej grupie Novi Singers, współpracował i nagrywał z Mieczysławem Koszem i Michałem Urbaniakiem. W 1969 r. w triu Włodzimierza Nahornego odbył tournée po kraju z amerykańskim saksofonistą Hankiem Mobleyem. Z zespołami Adama Makowicza, Andrzeja Kurylewicza, Jana Ptaszyna Wróblewskiego, z grupą Paradoks i z Kwintetem Alber-Strobel występował na Międzynarodowym Festiwalu Jazzowym Jazz Jamboree w Warszawie, festiwalu Old Jazz Meeting w Warszawie i Studenckim Festiwalu Jazzowym "Jazz nad Odrą" we Wrocławiu. W latach 1979-1981 grał w zespole Swing Workshop oraz nadal w reaktywowanym składzie. Potem związany był z zespołami ZespółOld Timers i Swing Session. Uczestniczył w nagraniu wielu płyt z serii Polish Jazz. W 2002 r. nagrał autorski CD Janusz Kozłowski: Friends. Koncertuje w kraju i za granicą, w niemal wszystkich krajach Europy, w Indiach, Australii, Nowej Zelandii, Syrii, Mongolii, USA i Kanadzie. W 2006 r. został laureatem "Złotej Tarki" na Old Jazz Meeting w Iławie.

  • Bogdan Kulik - perkusista. Po ukończeniu Szkoły Muzycznej w roku 1970 zdał egzamin do "Orkiestry Tanecznej Polskiego Radia i Telewizji" pod dyrekcją Edwarda Czernego i Bogusława Klimczuka. Od roku 1978 pracował w Big Bandzie "Studio S-1 Polskiego Radia i Telewizji" Andrzeja Trzaskowskiego aż do rozwiązania orkiestry w 1992 r. Przez 15-cie lat był członkiem sekcji rytmicznej duetu fortepianowego "Marek i Vacek". Nagrywał i występował z całą czołówką ówczesnych gwiazd piosenki, muzyków i aktorów. Nagrał kilkadziesiąt płyt jako muzyk sekcyjny. Na stałe gra w zespole Old Timers oraz Swing Workshop. Koncertował w całej Europie i na drugiej półkuli.

  • Wojciech Kamiński to pianista, organista, jazzman, kompozytor i pedagog wyrosły na fundamencie wielkiej miłości do starego jazzu. Współpracował zarówno z wokalistami jazzowymi jak i piosenkarzami, wśród których można wymienić: Danutą Błażejczyk, Irenę Jarocką, Danutę Rinn, Marylę Rodowicz, Ewę Bem, Lorę Szafran, Marysię Sadowską, Janusza Szroma, Hanię Banaszak, Andrzeja Rosiewicza i wielu innych. Współpracował z Operetką Warszawską, Filharmonią Narodową w Warszawie oraz Estradą Warszawską. Przejawem działalności kompozytorskiej Wojciecha Kamińskiego było napisanie muzyki do kilku filmów. Zrealizował też dwa recitale telewizyjne Ragtim'y Scotta Joplina oraz Muzyczny świat Wojciecha Kamińskiego.
  1. Komentarze
  2. Podgląd
  3. Wpis
  4. Najpopularniejsze
  5. Odwiedzający
Widok pełny

Zespół Old Timers to mój ulubiony zespół grający jazz tradycyjny. Mam kilka płyt tego zespołu i uważam, że jest najlepszy w Polsce. Szkoda, że takiej muzyki nie usłyszymy na co dzień. Wirtualne biura, 2012-09-04

Skomentuj oldtimers.twoj-impresariat.pl

Komentarze / opinie publikowane są od razu.

Szybki podgląd strony WWW

wwwPreview v3.6 z listopada 2024: podgląd w przygotowaniu;
Podgląd strony nie jest jeszcze gotowy - prosimy sprawdzić za godzinę...
Kategorie wpisu:
Raport błędu:
 Przyśpiesz indeksację:

    Najpopularniejsze słowa na stronie:

    • Lista najpopularniejszych słów nie jest jeszcze dostępna do pobrania...

    Wczytuję statystyki...

    Zrzut ekranu oldtimers.twoj-impresariat.pl Odśwież zrzut strony

    Zespół Old Timers (strona oldtimers.twoj-impresariat.pl - Oldtimers.twoj-impresariat.pl)

    Katalog SEO zawiera 10 podobnych stron WWW: Odśwież listę stron

    1. Eljazz Orchestra Orkiestra Józefa Eliasza brała udział w wielu prestiżowych imprezach i festiwalach. Występowała w znanych hotelach w Polsce takich jak: Marriott, Sheraton, Bristol, Viktoria, Forum, Bryza. Eljazz Orchestra oprócz repertuaru tanecznego posiada kilka programów koncertowych, które cieszą się ogromną popularnością.
    2. Joanna Morea & Mark Shepherd Swing Quartet Joanna i Mark spotkali się przelotnie na scenie w Klubie Stodoła na początku 2012 roku. Wkrótce po tym wspólnie zagrali koncert z „ Ragtime Duo”. Natychmiast zdali sobie sprawę, że mają te same cele muzyczne, które mogą osiągnąć jeszcze szybciej grając razem. Występując na scenie w swingującym kwartecie Marka, naturalnie łącząc wrodzone wyczucie swingu i timing Joanny, jej możliwości wokalne i instrumentalną magię z niezwykle urokliwym śpiewem i dźwiękiem trąbki Marka stworzyli unikalne przedstawienie.
    3. Pianista Wojciech Kamiński Wojciech Kamiński - pianista, organista, jazzman, kompozytor i pedagog, proponuje koncerty solowe, recitale z gwiazdami polskiej piosenki oraz wybitnymi instrumentalistami. Z okazji 50-lecia pracy na scenie i 65 urodzin otrzymał nagrodę od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Od 2011 wiceprezes Polskiego Stowarzyszenia Jazzu Tradycyjnego.
    4. Eljazz Big Band Eljazz Big Band współpracuje z wieloma znakomitymi muzykami: Janem "Ptaszynem" Wróblewskim, Krzysztofem Herdzinm, Lorą Szafran, Januszem Szromem, Henrykiem Miśkiewiczem, Maciejem Sikałą, Adamem Wendtem. Występuje w programach: piosenki z okresu lat międzywojennych czy w rytmie Chopina napisane na big band i orkiestrę symfoniczną.
    5. Adam Kawończyk Quartet Zespół Adam Kawończyk Quartet proponuje jazzowe standardy oraz własne kompozycje w mistrzowskim wykonaniu. Gra w składzie: Adam Kawończyk - trąbka, Dorota Zaziąbło - fortepian, Maciej Adamczak - kontrabas, Arek Skolik - perkusja. Zespół prezentuje główny nurt nowoczesnego jazzu.
    6. Wokalistka Agnieszka Mrożek Ma za sobą setki udanych recitali. Jest laureatką wielu konkursów piosenek. Ta młoda obiecująca wokalistka zbiera bardzo dobre opinie w środowisku muzycznym. W ankiecie Jazz Top 2011 pojawiła się na czołowych miejscach w dwóch kategoriach: nowa nadzieja oraz wokalistka. Jest członkiem założycielem Polskiego Stowarzyszenia Jazzu Tradycyjnego oraz tłumaczem języka angielskiego na wielu festiwalach i koncertach międzynarodowych.
    7. Wokalistka Agnieszka Wilczyńska Agnieszka Wilczyńska od kilku lat wg ankiety czytelników Jazz Forum uznawana za jedną z najlepszych wokalistek jazzowych w Polsce. Występowała na Festiwalach: Pomorska Jesień Jazzowa, Jazz Jamboree, Jazz Forum Festiwal, JazzPol Festiwal, Złota Tarka, Swingujacy Kruk. Brała udział w nagraniu płyt: "Bix & Henryk"- płyta poświęcona pamięci Henryka Majewskiego, "Historia jazzu" - kilkupłytowy album będący muzycznym przewodnikiem po historii jazzu prof. Andrzeja Schmidta.
    8. Arek Skolik Special Trio Trio Arka Skolika proponuje jazzowe standardy. Zespół występuje w składzie: Arek Skolik, Jakub Płużek, Max Mucha. Razem z Ireneuszem Dudkiem nagrali płytę Dudek Bluesy łączącą bluesa z alternatywą i progresywnym jazzem. Irek Dudek otrzymał za nią Fryderyka 2011 w kategorii Album Roku Blues.
    9. Wokalistka Irena Gałązka Irena Gałązka z wybitnymi muzykami jazzowymi: Wojtek Kamiński - piano, Janusz Kozłowski - kontrabas, Bogdan Kulik - prekusja. W repertuarze Najpiękniejsze standardy jazzowe. Posiada niepowtarzalną barwę głosu oraz bardzo dobra technikę.
    10. Janusz Muniak Quartet Janusz Muniak Quartet w składzie: Janusz Muniak - saksofon tenorowy, Marcin Ślusarczyk - saksofon altowy, Maciej Adamczak - kontrabas, Arek Skolik - perkusja, proponuje jazzowe standardy w mistrzowskim wykonaniu. Według miesięcznika Jazz Forum w plebiscycie Jazz Top 2011 Janusz Muniak został uznany najlepszym saksofonistą w Polsce.
    ↑↑↑

    Katalog SEO nie odpowiada za treść zewnętrznych stron WWW ani linków sponsorowanych (reklam). Wszystkie linki, opisy, grafiki/zdjęcia do pobrania są darmowe, ale mogą być nieaktualne. Odwiedzając Katalog SEO akceptujesz jego regulamin. Copyright © 2006-2024 SublimeStar.com Walerian Walawski.

    SublimeStar.com