Katalog SEO

Skuteczna i etyczna promocja stron WWW – dodaj stronę do moderowanego katalogu za darmo!

Wyszukiwarka:

Hemoroidy.info Wszystko na temat Hemoroidów (Katalog choroby)

Miniaturka domeny hemoroidy.info2 lat/aSMS

Otwórz hemoroidy.info

Hemoroidy odbytnicze to współczesna choroba cywilizacyjna, która dotyka bardzo wielu osób w różnym wieki - zarówno kobiet jak i mężczyzn... Szacuje się, że na tę dolegliwość cierpi co trzecia osoba na świecie, jednak nadal jest to choroba wstydliwa, stanowiąca dla wielu osób temat tabu.

Czym jednak są hemoroidy? Najogólniej można powiedzieć, iż są one żyłami odbytu, które są mocno nabrzmiałe. To duży problem wywołujący nieprzyjemne dolegliwości, w tym ból, pieczenie, świąd, czy krwawienie.

Można podzielić je na dwa typy:

 • hemoroidy zewnętrzne

 • hemoroidy wewnętrzne

Usuwanie hemoroidów

Usunięcie hemoroidów nazywane jest innaczej hemoroidektomią. Operacja usuwania hemoroidów wskazana jest, kiedy pacjent ma wystające poza odbyt, duże hemoroidy, hemoroidy wewnętrzne, albo przewlekłe symptomy choroby hemoroidalnej, które wracają mimo leczenia mniej inwazyjnego aniżeli leczenie operacyjne. Podczas tego rodzaju operacji chorurg wykonuje okrężne nacięcie dookoła hemoroidy, usuwa właściwe naczynia krwionośne, jak i zamyka nacięcie ciągłym, szwem wchłanialnym. Zabieg usuwania hemoroidów pozwala na wyleczenie 95% przypadków schorzeń hemoroidalnych. Rzadko doprowadza do powikłań, niemniej jest bolesny. Wymaga zastosowania znieczulenia ogólnego, lub lędźwiowego, jak i stosowania środków przeciwbólowych po przeprowadzonej operacji.

Cele zabiegu

Leczenie operacyjne hemoroidów jest postępowaniem z wyboru w wypadku hemoroidów 4 stopnia, jak i w przypadku niepowodzenia instrumentalnego i zachowawczego leczenia w stopniach niższych choroby hemoroidalnej.

Cele hemoroidektomii stanowi:

 • wycięcie nadmiaru wypadającej błony śluzowej w kanale odbytu,

 • wycięcie zmienionych chorobowo guzków krwawniczych,

 • odprowadzenie anodermy do części obwodowej w kanale odbytu,

 • podwiązanie szypuły naczyniowej hemoroidów,

 • zamknięcie ubytków w błonie śluzowej odbytu.

Sposoby operacyjnego usuwania hemoroidów

Operacja usuwania hemoroidów może zostać przeprowadzona na trzy różne sposoby :

 • pośluzowkowe usuwanie hemoroidów - sposób Parksa,

 • hemoroidektomia zamknięta - sposób Fergussona,

 • hemoroidektomia otwarta - sposób Milligana - Morgana.
Zyskaj setki linków
 1. Komentarze
 2. Podgląd
 3. Podobne
 4. Wpis
 5. Najpopularniejsze
 6. Odwiedzający
Widok pełny
Komentując promujesz stronę!

Komentowana strona WWW zyskuje link ze strony głównej.
Dodaj komentarz hemoroidy.info teraz!

Skomentuj hemoroidy.info

Komentarze / opinie publikowane są od razu.

Szybki podgląd strony WWW

wwwPreview v3.6 z grudnia 2021: podgląd w przygotowaniu;
Podgląd strony nie jest jeszcze gotowy - prosimy sprawdzić za godzinę...

Katalog SEO zawiera 10 podobnych stron WWW:

 • Informacje o chorobie hemoroidalnej Jeśli Masz objawy lub zaczynasz mieć objawy hemoroidów, tutaj znajdziesz wszystkie potrzebne informacje na temat tej choroby i jej leczenia. To choroba, która dotyczy większości z nas, ale na szczęście istnieją bardzo satysfakcjonujące i trwałe metody jej wyleczenia. Natomiast, jeśli cierpisz na, do tej pory łagodne objawy hemoroidów, koniecznie zapoznaj się z naszym artykułem, gdyż znajdziesz w nim również domowe metody, aby zarówno złagodzić pierwsze objawy jak i środki, aby usunąć hemoroidy.
 • Usługi medyczne i kosmetyczne Gabinety Lekarskie VITARS to nowoczesny, wielospecjalistyczny ośrodek, oferujący szeroką gamę zabiegów i konsultacji lekarskich oraz nowoczesne metody z zakresu medycyny estetycznej i kosmetologii. Przyjmują tu: chirurg, chirurg naczyniowy, proktolog, dermatolog, alergolog, pulmonolog, ginekolog, urolog, lekarz sądowy, dietetyk, specjalista ds. odkwaszania, kosmetyczka, położna. Przeprowadzają oni diagnostykę chorób, opartą o usg, endoskopię, badania laboratoryjne.
 • Kwas hialuronowy W naszej firmie od wielu lat specjalizujemy się w dostarczaniu na polskim rynku preparatów oraz kosmetyków opartych w pełni na naturalnych składnikach. Dostarczamy kosmetyki, które doskonale nadają się dla osób borykających się z alergiami, problemami skórnymi. Współpracujemy z renomowanymi producentami, co pozwala nam dostarczyć specjalne produkty kosmetyczne kierowane do osób przeciążonych pracą, aktywnych sportowców.
 • Maść na hemoroidy Ruskorex W ramach oferty naszej firmy dostarczamy preparat, które jest złożonym lekiem zawierającym ruskogeniny i chlorowodorek tetrakainy, które są substancjami pozwalającymi na działanie miejscowe przeciwzapalnie, przeciwobrzękowo i uszczelniająco na naczynia krwionośne. Lek jest polecany wszystkim osobom, które mają problemy związane z hemoroidami i odczuwają takie problemy jak objawy bólu, świadku w okolicy odbytu.
 • Medycyna,Leczenie Euro-Klinika to efektywnie działające centrum medyczne, zajmujące się przede wszystkim diagnostyką i nieoperacyjnym leczeniem chorób odbytu oraz odbytnicy. Trudnimy się w leczeniu i usuwaniu hemoroidów, żylaków odbytu, leczenia szczeliny żylaków odbytu, a dodatkowo usuwaniu brodawek oraz włókniaków. Nasza placówka, w ramach świadczonych usług medycznych realizuje również konsultacje i zabiegi z obszaru chirurgii oraz dermatologii i chirurgii estetycznej, a dodatkowo kardiologii oraz endokrynologii.
 • Lekarz chirurg - Matuszczak.bydgoszcz.pl Gabinet Chirurgiczny to miejsce, gdzie otrzymasz kompetentną pomoc medyczną w ramach operacyjnego leczenia przepuklin. Oprócz zabiegów dostarczam diagnoz, które pomogą Państwu odzyskać dobre samopoczucie. Zajmuję się również leczeniem chorób odbytu. Stosuję tylko zaawansowane sposoby leczenia np. skleroterapię, operacje CELON, stripping, co w zestawieniu z wieloletnią praktyką lekarską decyduje o fachowym podejściu do leczenia. Zachęcam do skontaktowania oraz umówienia się na badania.
 • Ośrodek Diagnostyczno-Chirurgiczny Proktosonomed Na naszej stronie internetowej dowiecie się Państwo o chorobach odbytu i odbytnicy oraz ich leczeniu, badaniach proktologicznych, niepokojących objawach ze strony dolnego odcinka przewodu pokarmowego, profilaktyce chorób nowotworowych, zasadach leczenia bólu oraz zakresie usług w Ośrodku Diagnostyczno-Chirurgicznym Roktosonomed.
 • Hemoroid.info.pl - wygraj walkę z Hemoroidami Cierpisz na hemoroidy i chcesz się ich pozbyć? Na pewno nie będzie to łatwe zadanie, lecz z naszą pomocą może okazać się dużo prostsze!
 • Fińskie naturalne suplementy diety Nasza oferta to: preparaty ziołowe, środki dietetyczne, witaminy i ekstrakty roślinne. Oferowane produkty to wysokiej jakości suplementy, pomocne przy wielu schorzeniach i uzupełniające dietę.
 • Bezoperacyjne leczenie hemoroidów Nowoczesna metoda leczenia uporczywej dolegliwości jaką są hemoroidy. Metoda jest bezkrwawa, nie wymaga leżenia w szpitalu. Strona zawiera opis metody oraz alternatywnych metod leczenia.
Kategorie wpisu:
Raport błędu:
 Przyśpiesz indeksację:
  Wygląd linku:

  Hemoroidy.info w Katalogu SEO - skomentuj!

  Najpopularniejsze słowa na stronie:

  • Lista najpopularniejszych słów nie jest jeszcze dostępna do pobrania...

  Wczytuję statystyki...

  ↑↑↑

  Katalog SEO nie odpowiada za treść zewnętrznych stron WWW ani linków sponsorowanych (reklam). Wszystkie linki, opisy, grafiki/zdjęcia do pobrania są darmowe, ale mogą być nieaktualne. Odwiedzając Katalog SEO akceptujesz jego regulamin. Copyright © 2006-2021 SublimeStar.com Walerian Walawski.

  SublimeStar.com