Katalog SEO

Skuteczna i etyczna promocja stron WWW – dodaj stronę do moderowanego katalogu za darmo!

Wyszukiwarka:

Generatorkodowkreskowych.pl Generator kodów kreskowych EAN-8, EAN-13 i EAN-128 (Katalog oprogramowanie)

Miniaturka domeny www.generatorkodowkreskowych.pl5 lat/aMini

Otwórz www.generatorkodowkreskowych.pl

Co to jest kod kreskowy Kod kreskowy to graficzna prezentacja informacji. Informacja jest kodowana przy pomocy ciemnych i jasnych pasków, ustaloną według symboliki specyficznej dla danego kodu. Kod kreskowy przeznaczony jest dla czytników elektronicznych, dodatkowo zazwyczaj pod kodem jest umieszczana tekstowa reprezentacja tego co zostało zawarte w kodzie. Ma na celu umożliwienie ręcznego wprowadzenia kodu, w przypadku, gdy czytnik nie będzie w stanie odczytać informacji.

Głównym zastosowaniem kodu kreskowego jest automatyczna identyfikacja produktów, co pozwala znacznie przyspieszyć, np. obsługę klientów w kasach sklepowych. Zastosowanie kodów Kod kreskowy znalazł najszersze zastosowanie w handlu. W dzisiejszych czasach nie ma praktycznie możliwości, aby w sklepie spotkać towar, który nie ma przydzielonego kodu kreskowego. Jeśli do sklepu trafia towar, który nie ma przydzielonego oficjalnego kodu kreskowego, to jest nanoszony na niego kod kreskowy, który przydziela sklep. Popularności kodów kreskowych nie oparły się też firmy zajmujące się transportem: każda paczka, paleta jest oznakowana kodem kreskowym. Rodzaje kodów kreskowych: Kody kreskowe EAN-8 Kod kreskowy EAN-13 Kody kreskowe EAN-128 Kody kreskowe 2 z 5 standard Kody kreskowe 2 z 5 przeplatane Kody kreskowe 2 z 5 matrix Kody kreskowe Code-39 Kody kreskowe Code-93 Kody kreskowe Code-11 Reprodukcja kodów kreskowych Kluczowym elementem, który decyduje o tym, czy kod kreskowy spełni swoje podstawowe zadanie jest jakość wydruku.

Jakość wydruku jest zależna od rodzaju podłoża i od techniki reprodukcji. Podczas reprodukcji występują problemy: rozpływanie się farby, złe utrwalenie farby, zbyt niski kontrast pomiędzy kolorem podłoża, a kolorem kresek. Przyrost szerokości kreski Jednym z najczęstszych problemów podczas reprodukcji jest przyrost grubości kreski. Każdy z generatorów został wyposażony w możliwość redukcji szerokości kreski. Pozwala to na wygenerowanie takiego kodu, który po wydrukowaniu będzie miał prawidłową szerokość kreski. Co zwiększa szanse na odczytanie kodu przez czytnik. Dla kodów EAN-8 i EAN-13 nominalna szerokość najcieńszej kreski to 0,33 mm.

Stosując redukcję szerokości kreski nie wolno doprowadzić do sytuacji, w której najcieńsza kreska będzie miała mniej niż 0,13 mm na formie drukowej. Jeśli tak się stanie, należy zastosować wyższy współczynnik powiększenia, aby (0,33 mm × WSPÓŁCZYNNIK POWIĘKSZENIA) – REDUKCJA SZEROKOŚCI ≥ 0,13 mm. Współczynnik powiększenia Dla kodów kreskowych EAN-8 i EAN-13 zaleca się stosować wpółczynnik powiększenia w zakresie od 80% do 200% rozmiaru nominalnego. Każdy z generatorów pozwala wprowadzić współczynnik powiększenia w podanym zakresie.

Zalecane współczynniki powiększenia: Nazwa i podłoże Minimalna skala Druk offsetowy 80% Druk typograficzny 100% Druk wklęsły i typooffsetowy 110% Druk fleksograficzny na papierze i folii 130% Druk fleksograficzny na tekturze falistej 160% Druk sitowy 120% Kontrast pomiędzy kolorem podłoża, a kolorem kresek Najczęściej wykorzystywane czytniki kodu kreskowego wyposażone są o długołci fali 630 nm - światło czerwone. Symbole kodu są prawidłowo odczytywane tylko wtedy, gdy odbitki z wydrukowanym kodem, wymiarami kresek, mająprawidłowy kontrast nadruku.

Uzyskanie kontrastu jest uzależnione od: koloru tła oraz koloru kresek. Tło powinno być jak najjaśniejsze, a kreski jak najciemniejsze. Barwa tła powinna być: biała, żółta, pomarańczowa lub jasnoczerwona, kresek: czarnej, niebieskiej, zielonej i ciemnobrązowej. Dokładność urządzeń wyjściowych Reprodukując kody kreskowe należy uwzględnić dokładność urządzeń wyjściowych. Drukarka atramentowa pracująca z rozdzielczością 600 dpi ma dokładność 0,0423 mm. Więc jeśli będziemy drukować na niej kreskę 0,33 mm to możemy otrzymać kreskę o grubości od 0,29 mm do 0,37 mm.

Zyskaj setki linków
 1. Komentarze
 2. Podgląd
 3. Podobne
 4. Wpis
 5. Najpopularniejsze
 6. Odwiedzający
Widok pełny
Komentując promujesz stronę!

Komentowana strona WWW zyskuje link ze strony głównej.
Dodaj komentarz www.generatorkodowkreskowych.pl teraz!

Skomentuj www.generatorkodowkreskowych.pl

Komentarze / opinie publikowane są od razu.

Szybki podgląd strony WWW

wwwPreview v3.6 z sierpnia 2018: podgląd w przygotowaniu;
Podgląd strony nie jest jeszcze gotowy - prosimy sprawdzić za godzinę...

Katalog SEO zawiera 10 podobnych stron WWW:

 • Urządzenia Auto ID Firma Kreski zajmuje się sprzedażą, serwisem oraz obsługą sprzętu i oprogramowania służącego do automatycznej identyfikacji towarów i produktów w oparciu o kody kreskowe. W swojej ofercie posiadamy także komputery i tablety przemysłowe, monitory wielkoformatowe, urządzenia potrzebne do budowy sieci, materiały eksploatacyjne i wiele innych.
 • Wydruk etykiet z kodami kreskowymi gdziekolwiek jesteś Etykieta logistyczna w standardzie GS1 jest podstawowym i coraz bardziej popularnym wśród sieci handlowych sposobów znakowania jednostek logistycznych i transportowych służących do śledzenia przepływu towarów w otwartym łańcuchu dostaw. Nasz system umożliwia tworzenie i wydrukowanie etykiet wszelkiego rodzaju począwszy od prostych etykiet z kodem kreskowym aż po generowanie zaawansowanych etykiet logistycznych.
 • Aplikacje mobilne Android wykonujemy - YarMobile Tworzymy aplikacje mobilne Android na zamówienie: rozrywkowe, biznesowe, mobilne wersje serwisów i inne. Specjalizujemy się w środ. Android. Mamy zadowolonych klientów. Zapraszamy!
 • Druk samoprzylepnych plomb, etykiet, naklejek Usługi dla firm w zakresie samoprzylepnych oznaczeń i zabezpieczeń. Tabliczki znamionowe, długotrwałe, plomby holograficzne, gwarancyjne, serwisowe. Zabezpieczenia drukiem świecącym w UV.
 • Automatyczna Identyfikacja - sklep internetowy W ofercie sklepu sukcesywnie pojawiają się produkty i usługi związane bezpośrednio z branżą Automatycznej Identyfikacji Danych z wykorzystaniem kodów kreskowych i technologii RFID.
 • Systemy automatycznej identyfikacji HDF Sp. z o.o. rozpoczęła swoją działalność w 1998r.. Specjalizujemy się w rozwiązaniach informatycznych dla małych, średnich i dużych przedsiębiorstw oraz w systemach automatycznej identyfikacji.
 • Automatyczna Identyfikacja Konsulting związany z tematyką systemów automatycznej identyfikacji danych z wykorzystaniem technologi opartej na kodach kreskowych jak i systemach radiowego przekazywania danych (RFID).
 • Etykiety papierowe COM4IT to inicjatywa profesjonalistów z wieloletnim doświadczeniem w branży informatycznej. Specjalizujemy się w kompleksowych rozwiązaniach opartych o systemy identyfikacji towarów itp.
 • Automatyczna identyfikacja W ofercie firmy Jantar znajdują się m.in. zaawansowane technologie oparte o ekrany dotykowe, specjalizowane komputery kasowe i oprogramowanie dedykowane do sieci supermarketów, systemy automatycznej identyfikacji, systemy i urządzenia kasowe...
 • kody kreskowe Unigawa - recepty, sprzedaż detaliczna i hurtowa. Produkujemy recepty, druki zabezpieczone oraz druki z kodem kreskowym. Dostarczamy recepty do lekarzy na terenie całego kraju. Producent zaprasza po recepty i druki numerowane.
Kategorie wpisu:
Raport błędu:
 Przyśpiesz indeksację:

  Najpopularniejsze słowa na stronie:

  • Lista najpopularniejszych słów nie jest jeszcze dostępna do pobrania...

  Wczytuję statystyki...

  ↑↑↑

  Katalog SEO nie odpowiada za treść zewnętrznych stron WWW ani linków sponsorowanych (reklam). Wszystkie linki, opisy, grafiki/zdjęcia do pobrania są darmowe, ale mogą być nieaktualne. Odwiedzając Katalog SEO akceptujesz jego regulamin. Copyright © 2006-2017 SublimeStar.com Walerian Walawski.

  SublimeStar.com