Katalog SEO

Skuteczna i etyczna promocja stron WWW – dodaj stronę do moderowanego katalogu za darmo!

Wyszukiwarka:

Nightbluesband.twoj-impresariat.pl Night Blues Band (Katalog muzycy)

Miniaturka domeny nightbluesband.twoj-impresariat.pl5 lat/aSEO

Otwórz nightbluesband.twoj-impresariat.pl

Night Blues Band

Jacek "Woda" Stachurski - vocal, harmonijka. Laureat Festiwalu "Zaczarowany Swiat Harmonijki" i Rawy Blues. Jako jedyny harmonijkarz znalazł się az w 2 utworach na płycie dołączonej do encyklopedi Blues w Polsce. Występował na najważniejszych krajowych festiwalach takich jak Rawa Blues, Olsztyńskie Noce Bluesowe, Toruń Blues Meeting, Jesień z Bluesem, Blues Express, Bluesada i zagranicznych: Livin Blues i największy w europie festival Bliuzo Naktys dla 25 tysięcy ludzi.

Ma na koncie wspólne koncerty z takimi gwiazdami bluesa jak; Carey Bell, Charlie Musselwhite, Junior Wells, Magic Slim, Taj Mahal, Big Joe Turner, Mick Taylor, Carlos Johnson i inni. Koncertował między innymi w Niemczech, Dani, Holandii, na południu na Węgrzech i ns Słowacji na wschodzie na Litwie, Ukrainie, Białorusi. Dyskografia obejmuje 4 płyty i udział w kilku płytach składankowych.

Mariusz Górecki - gitara. Muzyk, gitarzysta, absolwent Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Występował grając recitale jak i w zespołach wykonując muzykę klasyczną, jazzową oraz bluesową.

Kuba Henke – gitara basowa. Absolwent Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy, specjalność – gitara klasyczna. W latach osiemdziesiątych współtworzył alternatywny zespół Mickey Mouser (1986 – 1988). Od młodzieńczych lat interesował się muzyką bluesową i w wieku 18 lat założył swoją pierwszą bluesową formację The Pleasure (1988 – 1990), w której komponował i grał na gitarze. Kolejna formacja, której również był założycielem, to grupa bluesowa The Best (1991- 1996). Grupa ta nie tylko wykonywała standardy bluesowe ale również swoje własne kompozycje. W 1998 roku powstaje zespół Acoustic Trio, który zakłada wspólnie z wokalistą-harmonijkarzem Przemkiem Łososiem z którym w pozniejszych latach gra w zespole Tortilla. Z Acoustic Trio koncertuje w Polsce oraz Niemczech grając typowego bluesa akustycznego. W tym samym czasie następuje inspiracja muzyką jazzową. Dołącza do formacji jazzowej Dixie Brotherhood gdzie gra na banjo. Poznaje tam perkusistę Grzegorza Weręgowskiego, z którym później muzykuje w kolejnych zespołach. W grupie tej gra do dnia dzisiejszego występując na licznych festiwalach i koncertach w Polsce, Holandii, Niemczech zdobywając nagrody (np. II nagroda na Spotkaniach Tradycjonalistów Jazzowych), i trzykrotnie w latach 1998, 2000 i 2001 wystąpił z nim na Międzynarodowym Festiwalu Old Jazz Meeting – "Złota Tarka". W roku 2005 wraz z perkusistą Janem Miś zakiada grupę jazz - rockową Nite Unit, z którą współpracuje przez kolejne 3 lata. W tym samym czasie dostaje propozycję grania w zespole muzyki żeglarskiej i irlandzkiej Kapitan Thorn. Tutaj rozpoczyna się przygoda z akustyczną gitarą basową. Od roku 2007 przez kolejne 3 lata jest basistą w toruńskiej grupie bluesowej Tortilla, z którą wykonuje ponad 100 koncertów w kraju i zagranicą. Do najważniejszych festiwali, na których zagrał z w/w formacją należą: Blues Express Festiwal, Suwałki Blues Festiwal, Toruń Blues Meeting, Tyski Festiwal im. Ryśka Riedla, Gdynia Blues Festiwal i wiele innych. W roku 2011 wraz z dwoma muzykami z Tortilli perkusistą Grzegorzem Weręgowskim i wokalistą – harmonijkarzem Jackiem "Wodą" Stachurskim zakłada zespół Night Blues Band, z którym gra bluesa elektrycznego.

Grzegorz Weręgowski - perkusja. Muzyk, perkusista, absolwent Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Działalność artystyczną rozpoczął w 1988 roku. Od 1992 roku współtworzył jazzową formację toruńską „Pianola Jazz Quartet”. W latach 1995 – 2001 współpracował jako muzyk z Toruńską Orkiestrą Kameralną. Od lat 90 – tych gra w zespołach jazzowych i dixielandowch. Z zespołami tymi występował na licznych festiwalachi koncertach w Polsce, Holandii, Niemczech, zdobywając nagrody(np. II nagroda na Spotkaniach Tradycjonalistów Jazzowych), a trzykrotnie w latach 1998, 2000 i 2001 był finalistą Międzynarodowego Festiwalu Old Jazz Meeting „ Złota Tarka”. Obecnie współpracuje też z wybitnym pianistą Maciejem Markiewiczem. Od roku 2001 przez osiem lat był perkusistą zespołu bluesowego „Tortilla Flat” (od 2004 r „Tortilla”). Z zespołem tym zagrał ponad 300 koncertów w Polsce, Niemczech, Holandii, na Słowacji, Litwie. Do najważniejszych festiwali na których wystąpił z w/w formacją należą: Bliuzo Naktys - największy festiwal bluesowym na Litwie (22.000 osób), Toruń Blues Meeting, Blues Express Festival, Suwałki Blues Festival, Tyski Festiwal im. Ryśka Riedla, Olsztyńskie Noce Bluesowe, Klikkblues Jamboree - Nove Zamky (Słowacja), Zaczarowany Świat Harmonijki, Gdynia Blues Festival, Galicja Blues i wiele innych. W roku 2006 miała miejsce premiera płyty „Tortilla” (MTJ, Warszawa). W roku 2011 wraz z dwoma muzykami z Tortilli: basistą Kubą Henke i wokalistą – harmonijkarzem Jackiem "Wodą" Stachurskim zakłada zespół Night Blues Band.

Zyskaj setki linków
 1. Komentarze
 2. Podgląd
 3. Podobne
 4. Wpis
 5. Najpopularniejsze
 6. Odwiedzający
Widok pełny

Wspaniałe koncerty, miło wspominam! Tomek, 2012.09.05

Night Blues Band niezła kapela bluesowa, szczególnie Jacek "Woda" Stachurski, które znam z innych formacji. Wirtualne biura, 2012.09.04

Skomentuj nightbluesband.twoj-impresariat.pl

Komentarze / opinie publikowane są od razu.

Szybki podgląd strony WWW

wwwPreview v3.6 z września 2017: podgląd w przygotowaniu;
Podgląd strony nie jest jeszcze gotowy - prosimy sprawdzić za godzinę...

Katalog SEO zawiera 10 podobnych stron WWW:

 • Agencja muzyczna Music Lab - oprawa muzyczna Wrocław Agencja muzyczna z Wrocławia. Oferuje usługi oprawy muzycznej imprez oraz nagłośnienia. Zespoły jazzowe na bankiet firmowy i zespoły z muzyką taneczną.
 • Zespół Wojtek Kamiński Trio Wspólnie grają w zespole Swing Workshop Wojtka Kamińskiego oraz akompaniują wielu artystom. Wojtek Kamiński Trio w repertuarze ma wiele swingowych standardów, bluesów, rock'n' rolla, boogie-woogie.
 • Wojtek Kamiński - wirtuoz fortepianu Pianista Wojtek Kamiński solo oraz w duetach z wokalistkami i wokalistami jazzowymi oraz znanymi instrumentalistami takimi jak: Lora Szafran, Janusz Szrom, Marianna Wróblewska, Paweł Tartanus, Agnieszka Wilczyńska, Joanna Morea, Irena Gałązka, Marek Rudnicki czy Tadeusz Ehrhardt-Orgielewski.
 • Marianna Wróblewska & Maciej Zakościelny Recital jazzowy w wykonaniu Marianny Wróblewskiej ze specjalnym udziałem Macieja Zakościelnego. Artystom towarzyszy Wojtek Kamiński Trio w składzie: Wojtek Kamiński – piano, Janusz Kozłowski – kontrabas, Bogdan Kulik – perkusja. Zbigniew Dzięgiel - scenarzysta, reżyser, recenzent, producent muzyczny. Od kilku lat pisze książkę o polskiej wokalistyce jazzowej "Śpiewając jazz", która jest wynikiem jego wieloletniej fascynacji muzyką synkopowaną, pomysłodawca recitalu.
 • Wojciech Karolak Trio Zespół Wojciech Karolak Trio gra w składzie: Wojciech Karolak - organy Hammonda, Krzysztof Kijas - harmonijka ustna lub Tomasz Grzegorski - saksofon tenorowy, Arek Skolik – perkusja. Wojciech Karolak eksperymentował również jako kompozytor muzyki filmowej. Jednym z obrazów, do którego pisał muzykę była "Konopielka" w reżyserii Witolda Leszczyńskiego. Pisywał też muzykę do tekstów żony, Marii Czubaszek. W 2007 roku pojawił się w filmie "Ryś" w roli Boogiewoogiewicza.
 • Wojciech Karolak Quartet Zespół Wojciech Karolak Quartet proponuje jazzowe standardy w mistrzowskim wykonaniu. Zespół gra w składzie: Wojciech Karolak - organy Hammonda (uznawany za jednego ze słynniejszych wirtuozów tego instrumentu w Europie), Jerzy Małek – trąbka, Tomasz Grzegorski - saksofon tenorowy, Arek Skolik - perkusja.
 • Wojciech Kamiński Trio Wojciech Kamiński Trio w repertuarze ma wiele swingowych standardów, bluesów, rock'n' rolla, boogie-woogie. Bardzo często zespół ten towarzyszy jako sekcja wielu wokalistom i instrumentalistom. Zespół Wojciech Kamiński Trio gra w składzie: Wojciech Kamiński – piano, Janusz Kozłowski – kontrabas, Bogdan Kulik – perkusja.
 • Pianista Wojciech Kamiński Wojciech Kamiński - pianista, organista, jazzman, kompozytor i pedagog, proponuje koncerty solowe, recitale z gwiazdami polskiej piosenki oraz wybitnymi instrumentalistami. Z okazji 50-lecia pracy na scenie i 65 urodzin otrzymał nagrodę od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Od 2011 wiceprezes Polskiego Stowarzyszenia Jazzu Tradycyjnego.
 • Why Not Big Band Konopiska Why Not Big Band Konopiska proponuje atrakcyjną oprawę muzyczną podczas: wystaw i wernisaży, konferencji oraz wykładów krajowych i zagranicznych, obchodów rocznicowych i uroczystości rozdania nagród, imprez firmowych i promocyjnych.
 • Zespoły muzyczne na wesele Częstochowa Wielu nowożeńców poszukuje dobrego i sprawdzonego zespołu na najważniejszą imprezę swojego życia, zabawę weselną. To od zespołu muzycznego zależy jaka będzie zabawa i jak zapamiętają ją goście. Każdy z muzyków ma na swoim koncie setki zagranych i udanych imprez muzycznych. Ogromnym autem jest przede wszystkim precyzyjne przygotowany program na najwyższym poziomie. Rekomendujemy rzetelność, doświadczenie, odpowiedzialność i profesjonalizm.
Kategorie wpisu:
Raport błędu:
 Przyśpiesz indeksację:

  Najpopularniejsze słowa na stronie:

  • Lista najpopularniejszych słów nie jest jeszcze dostępna do pobrania...

  Wczytuję statystyki...

  ↑↑↑

  Katalog SEO nie odpowiada za treść zewnętrznych stron WWW ani linków sponsorowanych (reklam). Wszystkie linki, opisy, grafiki/zdjęcia do pobrania są darmowe, ale mogą być nieaktualne. Odwiedzając Katalog SEO akceptujesz jego regulamin. Copyright © 2006-2017 SublimeStar.com Walerian Walawski.

  SublimeStar.com