Katalog SEO

Skuteczna i etyczna promocja stron WWW – dodaj stronę do moderowanego katalogu za darmo!

Wyszukiwarka:

Koty Ragdoll i Main Coon Hodowla kotów Ragdoll i Main Coon Kraków (Katalog zwierzęta)

Miniaturka domeny koty-ragdoll.com4 lat/aSEO

Otwórz koty-ragdoll.com

Ragdoll i Maine Coon - hodowla Kraków

Nasza pasja to koty ragdoll i maine coon. Nasza hodowla znajduje się w Krakowie, u nas możesz kupić kociaki tych lubianych ras.

Koty Ragdoll

Koty rasy ragdoll są bardzo łagodne, o zrównoważonym temperamencie i przyjacielsko nastawione do człowieka, poszukują z nim kontaktu i łatwo pozwalają się nosić na rękach. Koty ragdoll, mimo okazałych rozmiarów, całkowicie się odprężają, nawet jeśli się je nosi nieprawidłowo. Gdy się rozbawią, nigdy nie są natrętne; poszukują kontaktu z innymi kotami. Znawców kociej psychiki nie zdziwi jednak fakt, że w razie spięcia nawet koty ragdoll zachowują się typowo po kociemu, tzn. parskają i trochę próbują "rękoczynów". Koty ragdoll są klasycznymi kotami z oznakami, łączącymi białe futro z tendencją do ciemniejszych oznak na głowie, uszach, kończynach i ogonie. Wzorzec zezwala na sześć ubarwień sierści: niebieski, czekoladowy, seal, cream, red i lila w trzech odmianach: mitted, dwukolorowy oraz kolorpoint. Ragdolla można przyporządkować do dużych kotów o grubych kościach. Ogon jest gęsty i puszysty. Koty tej rasy są trochę większe od kotek i, podobnie jak u innych ras kotów długowłosych, są całkowicie wyrośnięte dopiero w wieku 3 lat. Ragdoll jest mało ruchliwy, niezwykle ufny i opanowany. Uwielbia obecność dzieci, jest bardzo cichy i łagodny. Akceptuje obecnośc innych kotów. Stworzono wiele legend na ich temat. Wbrew panującemu stereotypowi koty ragdoll nie są wytrzymałe na ból i odczuwają go tak jak inne koty, chociaż ich cierpliwość wobec niemiłego obchodzenia się z nimi może powodować takie poczucie.

Koty Maine Coon

Koty maine coon mają silną budowę kości i długie kończyny z typowymi dla tej rasy gęsto owłosionymi i dużymi łapami. Koty te szybko rosną oraz są odporne i mimo swojego dorodnego ciała wyglądają wytwornie. Dodatkową cechą rozpoznawczą rasy jest trójkątna głowa z dobrze wykształconym, wyraźnie szerokim i kanciastym pyszczkiem. Długi i prosty nos oraz znaczny podbródek wrażenie to jeszcze potęgują, tworząc w profilu jedną linię. Wysoko stojące uszy o szerokiej nasadzie powinny być ostro zakończone i mieć typowy dla rasy pędzelek włosów. Duże oczy powinny być szeroko rozstawione i lekko ukośne, jednak nie do tego stopnia, aby prezentowały się jak orientalne. Koty maine coon mają charakterystyczne "sowie" spojrzenie, które sprawia, że nawet dorosłe, dorodne osobniki wyglądają "dziecinnie". Maine coon są popularne nie tylko z powodu swojego wyglądu. W efekcie selekcji stały się rasą nie tylko piękną, lecz nade wszystko pożądaną z tego względu, że jej przedstawiciele przywiązują się do człowieka i - w porównaniu z innymi rasami kotów i innymi gatunkami zwierząt domowych - są bardziej towarzyskie i łatwiejsze we współżyciu. Kotki maine coon są nadzwyczaj czułymi matkami i cechują się przykładnym instynktem macierzyńskim. Wychowują swoje kocięta bez żadnych problemów, przy tym naturalne porody są u tej rasy normą. Nawet kocury niekiedy pomagają w wychowywaniu kotków, które szybko rosną i w wieku 9 lub 10 miesięcy zyskują okazała masę ciała osiągającą 5kg. W hodowli tradycjonaliści zwracają uwagę na zachowanie właściwych rozmiarów ciała i masywnego, prostokątnego kształtu sylwetki, natomiast zwolennicy eksperymentowania przywiązują więcej wagi do ulepszenia jakości i barwy futra, przy tym nie wzbraniają się od krzyżowania z innymi rasami. Ci, którzy celu hodowli upatrują w zachowaniu oryginalnej budowy ciała, krzyżują ze sobą wszystkie typywarianty barwne, natomiast ci, którzy kierują sięzmierzają do obniżenia rozmiarów ciała w celu ulepszenia jakości lub barwy futra, zwracają więcej uwagi na hodowlę nakierowanązorientowaną na utrzymanie czystości barwy. Ogon jest główną częścią ciała kotów maine coon i u modelowych osobników osiąga długość równą długości pozostałej części ciała, co sprawia, że koty te wydają się jeszcze większe i potężniejsze. W czasie ruchu kota włosy ogona "latają", co powoduje skojarzenia z szopami praczami, od których wywodzi się drugi człon nazwy rasy (coon = szop). W miesiącach ciepłych koty maine coon prawie kompletnie linieją - z wyjątkiem ogona - i przez to także swoim właścicielom upraszczają pielęgnowanie, gdyż gęste futro zimowe kotów żyjących w mieszkaniach wypada codziennie czesać specjalnym grzebieniem i szczotkować.

Zyskaj setki linków
 1. Komentarze
 2. Podgląd
 3. Podobne
 4. Wpis
 5. Najpopularniejsze
 6. Odwiedzający
Widok pełny

Polecam tę stronę wszystkim miłośnikom kotów Maine Coon i Ragdoll. Jeżeli chciałbyś mieć kotka tej rasy, koniecznie odwiedż stronę tej hodowli. Maciej Skoczyk, 2014.07.21

Skomentuj koty-ragdoll.com

Komentarze / opinie publikowane są od razu.

Szybki podgląd strony WWW

wwwPreview v3.6 z grudnia 2018: podgląd w przygotowaniu;
Podgląd strony nie jest jeszcze gotowy - prosimy sprawdzić za godzinę...

Katalog SEO zawiera 9 podobnych stron WWW:

 • Koty norweskie leśne W naszej hodowli szczególnym uznaniem cieszą się koty norweskie leśne - wszystkie mają tytuły oraz doskonałe pochodzenie. Zapraszamy do odwiedzenia serwisu.
 • Koty i kocięta maine coon - hodowla Nightwalker.pl Hodowla kotów maine coon, jednych z największych kotów rasowych na świecie. Koty i kocięta maine coon - Wyróżnia je wielkość, inteligencja i żywiołowość. Bardzo przywiązują się do człowieka, są towarzyskie.
 • Villa Park*PL hodowla kotów maine coon Na stronie naszej hodowli znajdziecie państwo nowości dotyczące życia kotów i ich sukcesy wystawowe oraz zdjęcia kociąt kocurów i kotek, przedstawicieli tej wspaniałej rasy.
 • Hodowla kotów rasy maine coon Rzeszowska hodowla wspaniałych kotów rasy maine coon zaprasza do odwiedzin na stronie. Koty tej rasy należą do największych udomowionych kotów na świecie.
 • Rasowe koty Hodowla kotów rasowych SOPOCISKO*PL założona w 2003 ( Trójmiasto - Rotmanka ) prowadzi koty rasowe oraz kocięta takich oto trzech elitarnych ras : maine coon, norweska leśna oraz perska.
 • maine coon hodowla HuntersMoonPL maine coon - wrocławska hodowla kotów rasowych Hunters Moon*PL. Hodujemy rasę uznawaną za największe koty hodowlane. Jesteśmy zarejestrowani w Cat Club Łódź (FPL, FiF-e).
 • Cień Tygrysa*PL - Hodowla kotów maine coon Strona naszej hodowli kotów rasy maine coon w Mysłowicach, woj. śląskie. Bogata galeria kociąt, porady oraz przydatne informacje. Strona na bieżąco aktualizowana.
 • Hodowla kotów maine coon Vanco*PL Miło nam powitać Państwa na stronie hodowli Vanco*PL, która poświęcona jest kotom rasy maine coon. Pozostając w nadziei, że miło spędzą Państwo czas z naszymi pupilami zapraszamy serdecznie.
 • Ashabelle*Pl koty rasy maine coon Hodowla łagodnych olbrzymów ze stanu Maine - kotów o imponującej wielkości, wspaniałym charakterze i wyglądzie rysia. W hodowli koty ze znanych i cenionych linii genetycznych. Mocnej budowy ciała, doskonałe w typie i w atrakcyjnych kolorach.
Kategorie wpisu:
Raport błędu:
 Przyśpiesz indeksację:
  Wygląd linku:

  Koty-ragdoll.com w Katalogu SEO - skomentuj!

  Najpopularniejsze słowa na stronie:

  • Lista najpopularniejszych słów nie jest jeszcze dostępna do pobrania...

  Wczytuję statystyki...

  ↑↑↑

  Katalog SEO nie odpowiada za treść zewnętrznych stron WWW ani linków sponsorowanych (reklam). Wszystkie linki, opisy, grafiki/zdjęcia do pobrania są darmowe, ale mogą być nieaktualne. Odwiedzając Katalog SEO akceptujesz jego regulamin. Copyright © 2006-2017 SublimeStar.com Walerian Walawski.

  SublimeStar.com