Katalog SEO

Skuteczna i etyczna promocja stron WWW – dodaj stronę do moderowanego katalogu za darmo!

Wyszukiwarka:

Deutschauto.pl Prywatne wyjazdy po auta do Niemiec (Katalog ogłoszenia motor…)

Miniaturka domeny deutschauto.pl4 lat/aMini

Otwórz deutschauto.pl

Jak sprowadzić auto z Niemiec?

Niemcy - kompletujemy wymagane dokumenty:

    Dwujęzyczną umowę kupna pojazdu - musi ona zawierać wyszczególnioną cenę w EUR oraz adresy sprzedawcy i nabywcy, przy czym adres nabywcy powinien być w Polsce - jeśli go nie będzie, powstaje problem przy rejestrowaniu w polskim wydziale komunikacji;    Kartę pojazdu (Fahrzeugbrief) - znaną w Polsce jako brief - musi być dostarczona przez sprzedającego razem z pojazdem. Sprzedający powinien przekazać dwa dokumenty - tzw. duży brief - odpowiednik karty pojazdu i mały brief - odpowiednik dowodu rejestracyjnego.    Zaświadczenie o wymeldowaniu pojazdu (Abmeldebescheinigung) - będzie razem z pojazdem lub do otrzymania juz w urzędzie komunikacji, jeśli pojazd nie został wymeldowany wcześniej. Niektóre Landy nie stosują już wymeldowania, dając tylko odpowiednią pieczątkę w Briefie.  Udajemy się do niemieckiego wydziału komunikacji (Strassenverkehrsamt), gdzie składamy wyżej wymienione dokumenty i wykupujemy tablice eksportowe (z żółtym paskiem) oraz ubezpieczenie. Przed otrzymaniem tablic dokonywany jest "mały" przegląd przez rzeczoznawcę z urzędu komunikacji - światła, opony, klakson itd.  Koszty:    5-dniowe ubezpieczenie OC (Haftpflicht) + Tablice eksportowe (z żółtym paskiem) - ok.75 EUR    Nowy brief - 56 EUR  Ruszamy w drogę do kraju. Na granicy mogą pytać o brief i/lub ubezpieczenie/wymeldowanie.Polska  Na każdym etapie rejestracji sprowadzonego pojazdu wymagane jest badanie techniczne, więc sugerujemy najpierw udać się do najbliższej uprawnionej Stacji Kontroli Pojazdów i przeprowadzić wymaganą diagnostykę. Po poprawnym przejściu badań otrzymujemy "zaświadczenie o pozytywnym wyniku badania technicznego pojazdu".  Koszty:    Pierwsze badanie techniczne na terytorium Polski - 99-165zł  Następnie udajemy się do Urzędu Celnego. W urzędzie celnym nie wymagają tłumaczeń - składa się tam ksero briefu, wymeldowania, przeglądu technicznego, 2 wypełnione formularze oraz dowód wpłaty wyliczonej przez Urząd Celny akcyzy. Trzeba mieć ze sobą wszystkie dokumenty w oryginale do wglądu. W Urzędzie Celnym otrzymujemy potwierdzenie przyjęcia akcyzy.  Koszty:Aktualne stawki akcyzy na samochody osobowe (bez względu na wiek) sprowadzane z zagranicy:dla pojazdów z silnikiem o pojemności do 2000 ccm: 3.1%dla pojazdów z silnikiem o pojemności powyżej 2000 ccm: 18.6%

Kody CN

Pojazdy samochodowe i pozostałe pojazdy mechaniczne przeznaczone zasadniczo do przewozu osób (inne niż te objęte pozycją 8702), włącznie z samochodami osobowo-towarowymi (kombi) oraz samochodami wyścigowymi:

1) pojazdy wyposażone w silniki tłokowe wewnętrznego spalania o zapłonie iskrowym- benzyna87032110- o pojemności skokowej nieprzekraczajacej 1000 cm3 -nowe87032190- o pojemności skokowej nieprzekraczajacej 1000 cm3 -używane8703 2210 - o pojemności skokowej przekraczającej 1000 cm3 , ale nieprzekraczającej 1500 cm3-nowe8703 2290 - o pojemności skokowej przekraczającej 1000 cm3 , ale nieprzekraczającej 1500 cm3-używane8703 2311 - o pojemności skokowej przekraczającej 1500 cm3 , ale nieprzekraczającej 3000 cm3 nowe samochody kempingowe8703 2319 - o pojemności skokowej przekraczającej 1500 cm3 , ale nieprzekraczającej 3000 cm3 nowe pozostałe8703 2390 - o pojemności skokowej przekraczającej 1500 cm3 , ale nieprzekraczającej 3000 cm3 używane8703 2410- o pojemności skokowej przekraczającej 3000 cm3 nowe8703 2490- o pojemności skokowej przekraczającej 3000 cm3 używane2) pojazdy wyposażone w silniki tłokowe wewnętrznego spalania o zapłoniesamoczynnym (wysokoprężne i średnioprężne) - diesel8703 3110 - o pojemności skokowej nieprzekraczającej 1500 cm3 nowe8703 3190 - o pojemności skokowej nieprzekraczającej 1500 cm3 używane8703 3211 - o pojemności skokowej przekraczającej 1500 cm3 ,ale nieprzekraczającej 2500 cm3 nowe samochody kempingowe8703 3219 - o pojemności skokowej przekraczającej 1500 cm3 ,ale nieprzekraczającej 2500 cm3 pozostałe8703 3290 - o pojemności skokowej przekraczającej 1500 cm3 ,ale nieprzekraczającej 2500 cm3 używane8703 3311- o pojemności skokowej przekraczającej 2500 cm3 nowe samochody kempingowe8703 3390- o pojemności skokowej przekraczającej 2500 cm3 używane87039010 pozostałe z silnikiem elektrycznym

Wiek auta, rodzaj paliwa oraz normy emisji spalin nie mają znaczenia. Liczy się wyłącznie wartość auta określona w umowie sprzedaży lub fakturze zakupu. Urząd skarbowy może zweryfikować wartość pojazdu według danych z np. EurotaxGlass's.

Aby otrzymać dokument potwierdzający zapłatę akcyzy od samochodu osobowego musimy posiadać następujące dokumenty:

Wypełniona deklaracja AKC-UWypełniony wniosek do Naczelnika urzędu celnego o wydanie dokumentu potwierdzającego zapłatę podatku akcyzowegoDowód dokonania opłaty skarbowej za dokument potwierdzający zapłatę akcyzy (17 zł)

Ponadto kopie dokumentów i ich oryginały do wglądu:

Dokument zakupu samochodu (faktura, umowa kupna-sprzedaży, rachunek itp.)Dokument identyfikacji pojazdu wystawiony w kraju członkowskim UE (dowód rejestracyjny, karta pojazdu lub inny)Dokument wyrejestrowania samochodu w kraju zakupuZaświadczenie o badaniu technicznymTłumaczenia wszystkich dokumentów

Wszystkie opłaty, w tym również opłatę skarbową, musimy zapłacić przelewem bankowym na odpowiedni rachunek. Podatek akcyzowy na rachunek bankowy Izby Celnej (w tytule przelewu należy wpisać: "akcyza od samochodu osobowego" oraz podać markę i nr nadwozia pojazdu). Opłatę skarbową na rachunek bankowy Urzędu Miejskiego (w tytule przelewu należy wpisać: "opłata skarbowa za wydanie potwierdzenia zapłaty podatku akcyzowego" oraz podać markę i nr nadwozia pojazdu).

Pobieramy odpowiednie formularze i na podstawie przykładów wywieszonych na tablicy wypełniamy je swoimi danymi. Osoby mające problemy z wypełnieniem druków mogą skorzystać z usług agencji celnej, która za opłatą przygotuje niezbędne dokumenty. Można również wcześniej pobrać formularze z internetu i wypełnić je według załączonych wzorów. Po złożeniu dokumentów otrzymujemy od urzędnika informację, kiedy możemy zgłosić się po odbiór zaświadczenia.

Na wniesienie opłaty skarbowej i podatku akcyzowego mamy czas do momentu odbioru zaświadczenia. Należy jednak pamiętać, że pieniądze muszą fizycznie znajdować się na koncie bankowym Izby Celnej - nie wystarczy posiadanie dowodu wpłaty.

Z potwierdzeniem przyjęcia akcyzy udajemy się do Urzędu Skarbowego. Tu będzie potrzebny wypełniony wniosek o zwolnienie z podatku VAT (formularz VAT-24). W US trzeba przedstawić kserokopie dokumentów, razem z ich tłumaczeniami, koniecznie opatrzonymi pieczęcią tłumacza przysięgłego. Otrzymujemy zaświadczenie o zwolnieniu z podatku VAT (formularz VAT-25).

Koszty:

Tłumaczenie dokumentów - ok. 100 złKoszty wydania zaświadczenia - 160 zł

Opłata Recyklingu:

Opłata ekologiczna - 500 zł - wpłacamy ją na konto NFOŚiGW w BGK III Oddział Warszawa Nr 65 1130 1062 0000 0109 9520 0014, a do Wydziału Komunikacji przynosimy tylko dowód wpłaty.

Ostatnim etapem jest wizyta w Wydziale Komunikacji. Składamy tam wszystkie zebrane dokumenty, oraz wypełniony wniosek o rejestrację pojazdu. Zdajemy tam oryginalny Brief, tablice i zaświadczenie o wymeldowaniu. Otrzymujemy tymczasowy dowód rejestracyjny, tablice i naklejkę na szybę.

Koszty:

 • Zarejestrowanie kompletne Pojazdu 256zł

Cieszymy się nowo sprowadzonym autem :)

Zyskaj setki linków
 1. Komentarze
 2. Podgląd
 3. Podobne
 4. Wpis
 5. Najpopularniejsze
 6. Odwiedzający
Widok pełny
Komentując promujesz stronę!

Komentowana strona WWW zyskuje link ze strony głównej.
Dodaj komentarz deutschauto.pl teraz!

Skomentuj deutschauto.pl

Komentarze / opinie publikowane są od razu.

Szybki podgląd strony WWW

wwwPreview v3.6 z października 2017: podgląd w przygotowaniu;
Podgląd strony nie jest jeszcze gotowy - prosimy sprawdzić za godzinę...

Katalog SEO nie zawiera jeszcze podobnych stron WWW!

 • Każdego dnia do Katalogu SEO dodawane są dzisiątki nowych stron, zatem strony WWW dotyczące wyjazdy po auta do niemiec lub pwyjazdy po samochody do niemiec, czy też import aut z niemiec na pewno również się pojawią!
Kategorie wpisu:
Raport błędu:
 Przyśpiesz indeksację:
  Wygląd linku:

  Deutschauto.pl w Katalogu SEO - skomentuj!

  Najpopularniejsze słowa na stronie:

  • Lista najpopularniejszych słów nie jest jeszcze dostępna do pobrania...

  Wczytuję statystyki...

  ↑↑↑

  Katalog SEO nie odpowiada za treść zewnętrznych stron WWW ani linków sponsorowanych (reklam). Wszystkie linki, opisy, grafiki/zdjęcia do pobrania są darmowe, ale mogą być nieaktualne. Odwiedzając Katalog SEO akceptujesz jego regulamin. Copyright © 2006-2017 SublimeStar.com Walerian Walawski.

  SublimeStar.com