Katalog SEO

Skuteczna i etyczna promocja stron WWW – dodaj stronę do moderowanego katalogu za darmo!

Wyszukiwarka:

Radoslawmilczarek.pl Radosław Milczarek: książki, przesłanie - miłość i szczęście (Katalog literatura)

Miniaturka domeny radoslawmilczarek.pl9 lat/a SMS

Otwórz radoslawmilczarek.pl

Radosław Milczarek, niezależny myśliciel, autor dobrych książek psychologicznych, filozoficznych, a także religijnych. Strona prezentuje jego najnowsze książki, w których zawarte jest przesłanie prezentujące przebudzenie do życia. Odpowiedź na tak ważne pytania: jak żyć by być szczęśliwym, czym jest miłość, czym jest szczęście, gdzie jest cała prawda o życiu, gdzie jest Bóg, czy możliwe jest życie przed śmiercią?

Jego filozofia i przesłanie zawarte na stronie, o czym mówią też jego książki, jest charakterystyczny podział życia na cztery obszary: uśpienie, błądzenie, przebudzenie i odkrywanie. Pisarz dzieli ludzkie życie na: uśpienie – sen na jawie; błądzenie – poszukiwanie odpowiedzi na pytanie: jak żyć; przebudzenie – jak w książce de Mello, opisuje drogę do odkrycia czym jest miłość i szczęście; oraz odkrywanie – nowy człowiek i jego nowe życie oraz objawiająca się cała prawda życia.

W najnowszej książce „Czy możliwe jest ŻYCIE przed śmiercią” odnajdujemy odpowiedź na pytania: jak żyć by być szczęśliwym, czym jest miłość i szczęście. Inspiracją jest Ewangelia według Mateusza, ale bardziej to literatura New Age, niż chrześcijańska. Choć zawarte w niej przesłanie miłości chrześcijańskiej, Jezus czy Bóg, są uniwersalną zdolnością rozwoju, które prezentuje nowy człowiek, jakże bardzo charakterystyczny naukom buddyzmu. Milczarek kreśli przepis na szczęście, tudzież receptę na prawdziwą miłość. Jego Bóg, życie i twórczość są drogą i wzorem na poszukiwanie szczęścia, czy też szczęśliwą miłość. On w swoje książce dowodzi, że szczęście i miłość jest blisko każdego, kto tylko chce. A ludzki sen na jawie oraz codzienne błądzenie może szybko przeinaczyć się w przebudzenie, a potem szczęśliwe życie. Według Milczarka będzie to już wtedy nowy szczęśliwy człowiek i jego nowe życie w miłości.

Pierwsza książka „Formelana” opisuje fragment życia bohatera nieszczęśliwego, który za wszelką cenę pragnie odkryć sens życia i dowiedzieć się jak żyć. Czy odnajdzie miłość i szczęście?

Jeden z recenzentów tak pisze o książce Radosława Milczarka "Czy możliwe jest życie przed śmiercią?":

"Czy możliwe jest..." Milczarka to książka nie dla wszystkich. Autor we wstępie daje do zrozumienia, że pisze dla ateisty, buddysty, katolika - słowem, dla wierzących i niewierzących. Ale odniosłam wrażenie, że Milczarek adresuje książkę jednak do katolików. Interpretuje ewangelię według Mateusza, i robi to po swojemu. Chwała mu za to, bo rzadko zdarza się ktoś, kto samodzielnie pracuje nad Biblią, lub jej fragmentami.

Co mnie u Milczarka uderzyło to to, że wierzy w całkowite dobro człowieka. W końcu człowiek, boski twór, jest emanacją najwyższego. Postacie z NT są pełnowymiarowymi ludźmi, z wadami, lękami i słabościami. Autor proponuje - mam takie wrażenie - podejście idące w stronę mistycyzmu - wsłuchać się w siebie w poszukiwaniu Absolutu, osiągnięcia pełni oraz integracji elementów "ja". Niestety nie udało mi się dokopać do tego, czy autor jest filozofem, etykiem, teologiem, czy może psychologiem, ale czerpie garściami ze wszystkich tych dziedzin. W oczy rzuca się manichejskie odrzucenie rozumu, świata fizycznego, na rzecz odczuwania, głębi świata duchowego. Ten dualizm widać na każdym kroku - Herod dokonujący rzezi niemowląt jest "rozgrzeszony", a matki lamentujące po stracie dzieci są - takie odniosłam wrażenie - krytykowane przez autora - i Herod i matki działali pod wpływem rozumu, czyli tego "złego doradcy". Wybory dokonane pod wpływem "odczuwania", czyli te intuicyjne są z góry wyborami dobrymi, zgodnymi z boską wolą.

Z tezami autora można się nie zgadzać. Zresztą, bardzo lubię książki, z którymi można sobie do woli polemizować. Głos sumienie (tutaj głos Pana), skojarzył mi się z sokratejskim dajmonionem, dualizm rozum-odczuwanie z manicheizmem, Święta Rodzina ukazała mi się jak żywcem wyjęta z obrazu Johna Everetta Millaisa Chrystus w domu rodziców.

Być może to tylko moje asocjacje myślowe wydobyły z książki któreś tam dno, ale nie pozostałam obojętna na to, co czytam. Pozaznaczałam mnóstwo cytatów, ale coś mnie powstrzymuje przed umieszczeniem ich tutaj (i nie są to prawa autorskie;). Chciałabym, żebyście w miarę możliwości sięgnęli po książkę. Może się Wam bezgranicznie podobać, lub mierzić, ale z jednym się zgodzicie - skłania do głębszej refleksji.

Źródło: http://sprawydomowe.blogspot.com/2012/04/czy-mozliwe-jest-zycie-przed-smiercia.html

 1. Komentarze
 2. Podgląd
 3. Podobne
 4. Wpis
 5. Najpopularniejsze
 6. Odwiedzający
Widok pełny

Jak żyć by być szczęśliwym. Przebudzenie, 2012.08.24

Skomentuj radoslawmilczarek.pl

Komentarze / opinie publikowane są od razu.

Szybki podgląd strony WWW

wwwPreview v3.6 z maja 2022: podgląd w przygotowaniu;
Podgląd strony nie jest jeszcze gotowy - prosimy sprawdzić za godzinę...

Katalog SEO nie zawiera jeszcze podobnych stron WWW!

 • Każdego dnia do Katalogu SEO dodawane są dzisiątki nowych stron, zatem strony WWW dotyczące Milczarek lub przebudzenie, czy też przesłanie na pewno również się pojawią!
Kategorie wpisu:
Raport błędu:
 Przyśpiesz indeksację:
  Wygląd linku:

  Radoslawmilczarek.pl w Katalogu SEO - skomentuj!

  Najpopularniejsze słowa na stronie:

  • Lista najpopularniejszych słów nie jest jeszcze dostępna do pobrania...

  Wczytuję statystyki...

  ↑↑↑

  Katalog SEO nie odpowiada za treść zewnętrznych stron WWW ani linków sponsorowanych (reklam). Wszystkie linki, opisy, grafiki/zdjęcia do pobrania są darmowe, ale mogą być nieaktualne. Odwiedzając Katalog SEO akceptujesz jego regulamin. Copyright © 2006-2022 SublimeStar.com Walerian Walawski.

  SublimeStar.com