Katalog SEO

Skuteczna i etyczna promocja stron WWW – dodaj stronę do moderowanego katalogu za darmo!

Wyszukiwarka:

Psy-pies.com Tresura owczarka niemieckiego (Katalog serwisy hobbystów)

Miniaturka domeny psy-pies.com6 lat/aSMS

Otwórz psy-pies.com

Tresura owczarka niemieckiego nie jest tak trudna, jak mogłoby by się początkowo wydawać. Wielu właścicieli owczarków wzbrania się jednak przed samodzielnym przeprowadzeniem szkolenia i oddaje swoje czworonogi pod opiekę doświadczonych trenerów i behawiorystów. Tresura owczarka niemieckiego w profesjonalnym ośrodku jest rzecz jasna rozwiązaniem idealnym, niemniej nie wszyscy właściciele mogą sobie pozwolić na poniesienie sporych kosztów kursów. Co zatem zrobić, aby wychować i wyszkolić psa zgodnie z obowiązującymi normami? Damy kilka wskazówek!

Po pierwsze – jak najszybciej rozpocznijmy szkolenie.

Szkolenie rozpoczynamy natychmiast po wprowadzeniu psa do domu. Dajemy oczywiście czas na oswojenie i zaaklimatyzowanie się. Pies nie może obawiać się swojego właściciela i nie być pewnym jego zachowań. Budowa zaufania to podstawa udanej współpracy.

Każda rasa wymaga przeprowadzenia szkolenia dostosowanego do jej potrzeb. W przypadku owczarków niemieckich powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na trzy aspekty: napadanie na inne psy, skakanie na ludzi i pogoń za kotami. Napadanie na psy to zachowanie bardzo instynktowne, które należy tępić od chwili przyjęcia psa pod nasz dach. Aby szkolenie było efektywne nabywamy kaganiec i mocna smycz. Warto poprosić o pomoc osobę, która jest opiekunem już przeszkolonego owczarka. Po założeniu kagańców właściciel ułożonego psa odpina smycz i wydaje komendę siad. Właściciel psa nieszkolonego również spuszcza pupila ze smyczy. Reakcja będzie następująca: pies nieszkolony podbiegnie do psa szkolonego, chcąc wejść z nim w konflikt. W tym momencie opiekun powinien skarcić pupila lekkim uderzeniem smyczy. Bicie psa nie jest rozwiązaniem, dlatego też nie zachęcamy do agresji, a jedynie wysłania sygnału ostrzegawczego. Po zakończeniu sesji szkolony pies zostaje ponownie podpięty do smyczy. Jeżeli powtórzymy ćwiczenie kilkakrotnie, z pewnością zobaczymy rezultaty.

Pies jest szczególnie agresywny? Wprowadźmy zatem małą modyfikację. Niech czworonogi pozostaną na smyczy i w kagańcach, i powoli zbliżają się w swoim kierunku za przyzwoleniem właścicieli.

A może pies skacze na ludzi? Zachowanie szczególnie kłopotliwie, a jednocześnie niezwykle trudne do wytępienia. Jedynie żelazna konsekwencja pozwoli nam osiągnąć zamierzone celem. Za każdym razem kiedy pies przygotowuje się do skoku, odpychamy go lekko. Za pierwszym razem możemy również delikatnie nastąpić na jego tylną łapę.

Pies goni za ruchomym celem? Typowe. Gonienie za kotami, ptakami jest zakodowane w psim instynkcie łowieckim. Szczeniaki trenują polowanie zupełnie nieświadomie. Zadaniem właściciela jest powstrzymanie rozwoju negatywnych nawyków i ich wykorzenienie. Jak to zrobić? W czasie spacerów nie pozwalajmy psu na gonienie ruchomych celów i karćmy za każdą próbę zerwania się ze smyczy. Im wcześniej zaczniemy edukację, tym większa szansa, że pies nie będzie sprawiał problemów w wieku dojrzałym! Nie lekceważmy szkoleń, traktujmy je jako najważniejszy element wychowania pupila!

Zyskaj setki linków
 1. Komentarze
 2. Podgląd
 3. Podobne
 4. Wpis
 5. Najpopularniejsze
 6. Odwiedzający
Widok pełny
Komentując promujesz stronę!

Komentowana strona WWW zyskuje link ze strony głównej.
Dodaj komentarz psy-pies.com teraz!

Skomentuj psy-pies.com

Komentarze / opinie publikowane są od razu.

Szybki podgląd strony WWW

wwwPreview v3.6 z października 2017: podgląd w przygotowaniu;
Podgląd strony nie jest jeszcze gotowy - prosimy sprawdzić za godzinę...

Katalog SEO zawiera 10 podobnych stron WWW:

 • Strona hodowli psów labrador i Golden Retriever Hodowla Luxury labrador jest to podkarpacka hodowla psów rasy labrador Retriever i Golden Retriever zarejestrowana w ZKwP (Związek Kynologiczny w Polsce).
 • In Pleno - szczenięta Jesteśmy hodowcami psów. Od 2003 zajmujemy się psami rasy owczarek szkocki a od 2009 roku hodujemy psy rasy Collie dla innych hodowców. Zapewniamy wyjątkowej urody szczeniaki Collie, które posiadają wszystkie cechy rasy owczarek szkocki. Dotychczasowi, nowi właściciele psów z naszej hodowli zawsze byli zachwyceni charakterem psów z naszej hodowli a także wyjątkowymi cechami, którymi dysponuje rasa Collie.
 • labrador Na Szlaku - blog Blog relacjonujący fotograficznie o tekstowo wyprawy, wycieczki i podróże, które odbywam wraz z moją suczką Śnieżką rasy labrador Retriever. Wskażę Wam miejsca gdzie możecie spędzać aktywnie czas ze swoim psem.
 • Owczarki australijskie - aussie Australian Shepherd - owczarki australijskie sprzedam szczenięta rodowodowe z domowej hodowli. owczarek Australijski - najlepsza hodowla w Polsce.
 • Al-grom - hodowla psów rasowych labrador Retriever Hodowla psów rasy labrador. Informacje na temat rasy, galerie zdjęć, dane na temat szkoleń. Hodowla szczeniąt rasy labrador i owczarek niemiecki.
 • Al-grom hodowla labradory Al-grom - hodowla psów rasy labrador retriever i owczarek niemiecki. Opisy naszych labradorów, galeria zdjęć oraz dane na temat szkoleń. Sprzedaż szczeniąt.
 • Al-grom labrador Retriever hodowla labradory Al-grom - hodowla psów rasy labrador retriever. Galeria zdjęć, opis naszych labradorów, informacje na temat szkoleń, o rasie. Aktualne dane na temat sprzedaży szczeniąt.
 • Hodowla labradorów - Kwiat Pustyni Kwiat Pustyni - hodowla psów rasy labrador retriever. Prezentacja hodowli i osiągnięć psów, galeria zdjęć, informacje o rasie, porady, aktualności.
 • Hodowla psów rasowych Chosna Strona hodowli psów ras Berneński Pies Pasterski, labrador Retriever, owczarek Podhalański. Na stronie hodowli Chosna znajdują się galerie zdjęć, opisy i wzorzec ras, informacje o hodowli.
 • Fundacja Bono Ratujemy psy porzucone, głodzone, bite i zaniedbane z różnych miejsc, sterylizujemy, leczymy, szczepimy, szukamy psiakom nowych domów.
Kategorie wpisu:
Raport błędu:
 Przyśpiesz indeksację:
  Wygląd linku:

  Psy-pies.com w Katalogu SEO - skomentuj!

  Najpopularniejsze słowa na stronie:

  • Lista najpopularniejszych słów nie jest jeszcze dostępna do pobrania...

  Wczytuję statystyki...

  ↑↑↑

  Katalog SEO nie odpowiada za treść zewnętrznych stron WWW ani linków sponsorowanych (reklam). Wszystkie linki, opisy, grafiki/zdjęcia do pobrania są darmowe, ale mogą być nieaktualne. Odwiedzając Katalog SEO akceptujesz jego regulamin. Copyright © 2006-2017 SublimeStar.com Walerian Walawski.

  SublimeStar.com