Skuteczna i etyczna promocja stron WWW – dodaj stronę do moderowanego katalogu za darmo!
Tresura owczarka niemieckiego nie jest tak trudna, jak mogłoby by się początkowo wydawać. Wielu właścicieli owczarków wzbrania się jednak przed samodzielnym przeprowadzeniem szkolenia i oddaje swoje czworonogi pod opiekę doświadczonych trenerów i behawiorystów. Tresura owczarka niemieckiego w profesjonalnym ośrodku jest rzecz jasna rozwiązaniem idealnym, niemniej nie wszyscy właściciele mogą sobie pozwolić na poniesienie sporych kosztów kursów. Co zatem zrobić, aby wychować i wyszkolić psa zgodnie z obowiązującymi normami? Damy kilka wskazówek!
Szkolenie rozpoczynamy natychmiast po wprowadzeniu psa do domu. Dajemy oczywiście czas na oswojenie i zaaklimatyzowanie się. Pies nie może obawiać się swojego właściciela i nie być pewnym jego zachowań. Budowa zaufania to podstawa udanej współpracy.
Każda rasa wymaga przeprowadzenia szkolenia dostosowanego do jej potrzeb. W przypadku owczarków niemieckich powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na trzy aspekty: napadanie na inne psy, skakanie na ludzi i pogoń za kotami. Napadanie na psy to zachowanie bardzo instynktowne, które należy tępić od chwili przyjęcia psa pod nasz dach. Aby szkolenie było efektywne nabywamy kaganiec i mocna smycz. Warto poprosić o pomoc osobę, która jest opiekunem już przeszkolonego owczarka. Po założeniu kagańców właściciel ułożonego psa odpina smycz i wydaje komendę siad. Właściciel psa nieszkolonego również spuszcza pupila ze smyczy. Reakcja będzie następująca: pies nieszkolony podbiegnie do psa szkolonego, chcąc wejść z nim w konflikt. W tym momencie opiekun powinien skarcić pupila lekkim uderzeniem smyczy. Bicie psa nie jest rozwiązaniem, dlatego też nie zachęcamy do agresji, a jedynie wysłania sygnału ostrzegawczego. Po zakończeniu sesji szkolony pies zostaje ponownie podpięty do smyczy. Jeżeli powtórzymy ćwiczenie kilkakrotnie, z pewnością zobaczymy rezultaty.
Pies jest szczególnie agresywny? Wprowadźmy zatem małą modyfikację. Niech czworonogi pozostaną na smyczy i w kagańcach, i powoli zbliżają się w swoim kierunku za przyzwoleniem właścicieli.
A może pies skacze na ludzi? Zachowanie szczególnie kłopotliwie, a jednocześnie niezwykle trudne do wytępienia. Jedynie żelazna konsekwencja pozwoli nam osiągnąć zamierzone celem. Za każdym razem kiedy pies przygotowuje się do skoku, odpychamy go lekko. Za pierwszym razem możemy również delikatnie nastąpić na jego tylną łapę.
Pies goni za ruchomym celem? Typowe. Gonienie za kotami, ptakami jest zakodowane w psim instynkcie łowieckim. Szczeniaki trenują polowanie zupełnie nieświadomie. Zadaniem właściciela jest powstrzymanie rozwoju negatywnych nawyków i ich wykorzenienie. Jak to zrobić? W czasie spacerów nie pozwalajmy psu na gonienie ruchomych celów i karćmy za każdą próbę zerwania się ze smyczy. Im wcześniej zaczniemy edukację, tym większa szansa, że pies nie będzie sprawiał problemów w wieku dojrzałym! Nie lekceważmy szkoleń, traktujmy je jako najważniejszy element wychowania pupila!
Komentowana strona WWW zyskuje link ze strony głównej.
Dodaj komentarz psy-pies.com teraz!
Psy-pies.com w Katalogu SEO - skomentuj!
Wczytuję statystyki...
Katalog SEO nie odpowiada za treść zewnętrznych stron WWW ani linków sponsorowanych (reklam). Wszystkie linki, opisy, grafiki/zdjęcia do pobrania są darmowe, ale mogą być nieaktualne. Odwiedzając Katalog SEO akceptujesz jego regulamin. Copyright © 2006-2024 Sublime★Star.com Walerian Walawski.