Katalog SEO

Skuteczna i etyczna promocja stron WWW – dodaj stronę do moderowanego katalogu za darmo!

Wyszukiwarka:

Maciej Zakościelny Marianna Wróblewska & Maciej Zakościelny (Katalog muzycy)

Miniaturka domeny wroblewskazakoscielny.twoj-impresariat.pl4 lat/aSEO

Otwórz wroblewskazakoscielny.twoj-impresariat.pl

Marianna Wróblewska & Maciej Zakościelny

Marianna Wróblewska - wokalistka jazzowa, piosenkarka, debiutowała latem 1963 r. zostając laureatką tzw. "Złotej dziesiątki" II Festiwalu Młodych Talentów w Szczecinie. Uczyła się śpiewu w rocznym studiu piosenki Pagartu w Warszawie. Uznana za nadzieję polskiej wokalistyki jazzowej (1968 r.), cieszyła się opinią jednej z najciekawszych śpiewaczek w historii polskiego jazzu. Na V Festiwalu Jazz nad Odrą we Wrocławiu w kategorii wokalistów otrzymała I nagrodę (1968 r.). Występowała z Mieczysławem Koszem, Zbigniewem Namysłowskim, Włodzimierzem Nahornym. Współpracowała z zespołami Bizony, SBB, Old Timers, Rama 111. Koncertowała w ZSRR, NRD, RFN, USA, Finlandii, Szwecji, Szwajcarii, Syrii, Bułgarii i na Węgrzech. Jej ostatnim poważnym występem był udział w Sopot Molo Jazz Festiwal w 1998 r. (później oprócz kilku sporadycznych występów odeszła z estrady). Dlatego udział w projekcie "Śpiewając Jazz" jest swoistym powrotem Marianny Wróblewskiej na scenę. Nagrała 7 albumów. O Mariannie Wróblewskiej powiedział m.in. Duke Ellington, przed którym występowała na jednym z festiwali Jazz Jamboree: Wprawdzie jesteś białą dziewczyną, ale tam w środku, Twoja dusza jest czarna. Powracającą na estradę Mariannę Wróblewską na pierwszy recital zaprosił Dom Kultury Stokłosy w Warszawie (2009 r.). Następnie koncertowała na Jazz Jamboree 2009, w warszawskim Centrum Łowicka, a potem ze "Śpiewając jazz" m.in. w Teatrze Żydowskim w stolicy.

Maciej Zakościelny - aktor filmowy, telewizyjny i teatralny. W ostatnim czasie ogromną popularność przyniosły mu role w komediach romantycznych Ryszarda Zatorskiego: "Tylko mnie kochaj" i "Dlaczego nie!". Ważnym wydarzeniem w karierze aktora było spotkanie z brytyjskim reżyserem Peterem Greenewayem i zagranie w jego filmie o Rembrandtcie "Nightwatching". Macieja Zakościelnego widzowie znają też z seriali: "Plebania" TVP1, "Na dobre i na złe" TVP2, "Kryminalni" TVN, "Czas honoru" TVP2 oraz z przedstawień Teatru Telewizji: "Sesja kastingowa" Krzysztofa Zanussiego, "Książę nocy" w reżyserii Krzysztofa Zaleskiego, "Pierwszy września" w reżyserii Krzysztofa Langa czy "Rodzinny show" w reżyserii Macieja Pieprzycy. W 2004 r. dołączył do zespołu Teatru Współczesnego w Warszawie. Zagrał do tej pory w trzech sztukach Macieja Englerta: "Porucznik z Inishmore", "Udając ofiarę" i "To idzie młodość". Rok 2008 przyniósł aktorowi kolejne sukcesy. W lutym w Warszawie odbyła się premiera muzycznego spektaklu "Śpiewając jazz" w reżyserii Zbigniewa Dzięgiela, w którym Zakościelny po raz pierwszy publicznie zaprezentował swój talent muzyczny (ukończył podstawową i średnią szkołę muzyczną II stopnia w klasie skrzypiec). W projekcie, poświęconym "polskiej królowej swingu" Carmen Moreno i jej wnuczce Annie Serafińskiej, pokazał się jako muzyk: grał na skrzypcach i śpiewał swingowe piosenki.

Zbigniew Dzięgiel - scenarzysta, reżyser, recenzent, producent muzyczny. Pracował w teatrach dramatycznych i Teatrze Telewizji jako asystent reżysera przy kilkunastu spektaklach (m.in. "Psalmy Dawidowe" w reżyserii Olgierda Łukaszewicza i "Wieczernik" Ernesta Brylla w reżyserii Andrzeja Wajdy). Z kolei jako redaktor-producer, redaktor zamawiający i redaktor prowadzący pracował przy kilkuset spektaklach. Jest autorem blisko 20 scenariuszy telewizyjnych (m.in. "Czarno na białym" - widowisko poetycko-baletowe czy "Tortura pamięci" - film dokumentalny o Wierze Gran) a ponadto wyreżyserował kilkanaście filmów i programów tv (np. "Kalina" - film o Kalinie Jędrusik czy "Doświadczanie miłości", za który otrzymał w 1997 r. II nagrodę na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Niepokalanowie i nagrodę specjalną na Festiwalu Mediów "Człowiek w zagrożeniu" w Łodzi). Był producentem muzycznym takich płyt, jak: "Ten najpiękniejszy świat - Ewa Bem śpiewa dzieciom", "Moje Boże Narodzenie - kolędy śpiewa Elżbieta Adamiak", "W dzień Bożego Narodzenia - kolędy staropolskie śpiewa Łucja Prus" (CD nagrodzone Grand Prix na Międzynarodowym Festiwalu w Niepokalanowie w 1998). Od kilku lat pisze książkę o polskiej wokalistyce jazzowej "Śpiewając jazz", która jest wynikiem jego wieloletniej fascynacji muzyką synkopowaną. Tytuł książki posłużył za nazwę cyklu programów muzycznych z udziałem polskich wokalistów jazzowych. Jest również współzałożycielem Fundacji "Kalinowe Serce".

Zyskaj setki linków
 1. Komentarze
 2. Podgląd
 3. Podobne
 4. Wpis
 5. Najpopularniejsze
 6. Odwiedzający
Widok pełny

Marianna Wróblewska & Maciej Zakościelny przy akompaniamencie zespołu Wojtek Kamiński Trio jest ciekawym recitalem wyreżyserowanym przez Zbigniewa Dzięgiela. Wróblewska z Zakościelnym doskonale się uzupełniają. Wirtualne biura, 2012.09.13

Skomentuj wroblewskazakoscielny.twoj-impresariat.pl

Komentarze / opinie publikowane są od razu.

Szybki podgląd strony WWW

wwwPreview v3.6 z października 2016: podgląd w przygotowaniu;
Podgląd strony nie jest jeszcze gotowy - prosimy sprawdzić za godzinę...

Katalog SEO zawiera 5 podobnych stron WWW:

 • Agencja muzyczna Music Lab - oprawa muzyczna Wrocław Agencja muzyczna z Wrocławia. Oferuje usługi oprawy muzycznej imprez oraz nagłośnienia. Zespoły jazzowe na bankiet firmowy i zespoły z muzyką taneczną.
 • Zespół Wojtek Kamiński Trio Wspólnie grają w zespole Swing Workshop Wojtka Kamińskiego oraz akompaniują wielu artystom. Wojtek Kamiński Trio w repertuarze ma wiele swingowych standardów, bluesów, rock'n' rolla, boogie-woogie.
 • Wojtek Kamiński - wirtuoz fortepianu Pianista Wojtek Kamiński solo oraz w duetach z wokalistkami i wokalistami jazzowymi oraz znanymi instrumentalistami takimi jak: Lora Szafran, Janusz Szrom, Marianna Wróblewska, Paweł Tartanus, Agnieszka Wilczyńska, Joanna Morea, Irena Gałązka, Marek Rudnicki czy Tadeusz Ehrhardt-Orgielewski.
 • Wojciech Karolak Trio Zespół Wojciech Karolak Trio gra w składzie: Wojciech Karolak - organy Hammonda, Krzysztof Kijas - harmonijka ustna lub Tomasz Grzegorski - saksofon tenorowy, Arek Skolik – perkusja. Wojciech Karolak eksperymentował również jako kompozytor muzyki filmowej. Jednym z obrazów, do którego pisał muzykę była "Konopielka" w reżyserii Witolda Leszczyńskiego. Pisywał też muzykę do tekstów żony, Marii Czubaszek. W 2007 roku pojawił się w filmie "Ryś" w roli Boogiewoogiewicza.
 • Wojciech Karolak Quartet Zespół Wojciech Karolak Quartet proponuje jazzowe standardy w mistrzowskim wykonaniu. Zespół gra w składzie: Wojciech Karolak - organy Hammonda (uznawany za jednego ze słynniejszych wirtuozów tego instrumentu w Europie), Jerzy Małek – trąbka, Tomasz Grzegorski - saksofon tenorowy, Arek Skolik - perkusja.
Kategorie wpisu:
Raport błędu:
 Przyśpiesz indeksację:

  Najpopularniejsze słowa na stronie:

  • Lista najpopularniejszych słów nie jest jeszcze dostępna do pobrania...

  Wczytuję statystyki...

  ↑↑↑

  Katalog SEO nie odpowiada za treść zewnętrznych stron WWW ani linków sponsorowanych (reklam). Wszystkie linki, opisy, grafiki/zdjęcia do pobrania są darmowe, ale mogą być nieaktualne. Odwiedzając Katalog SEO akceptujesz jego regulamin. Copyright © 2006-2016 SublimeStar.com Walerian Walawski.

  SublimeStar.com