Katalog SEO

Skuteczna i etyczna promocja stron WWW – dodaj stronę do moderowanego katalogu za darmo!

Wyszukiwarka:

Bhpex Obciążenie mięśniowo-szkieletowe (Katalog bhp)

Miniaturka domeny bhpex.pl7 miesiąc/eSMS

Otwórz bhpex.pl

logo

Nadmierne i niewłaściwe obciążenie układu ruchu

występujące w pracy zawodowej jest przyczyną wielu urazów i dolegliwości układu mięśniowo szkieletowego. Różne stanowiska pracy i wykonywane na nich czynności podczas pracy często powodują różnego rodzaju i nasilenia obciążenie układu mięśniowo-szkieletowego.

W większości przypadków objawia się to jako ból, uczucie sztywności mięśni lub mrowienie czy nawet drętwienie. Jest to odpowiedź na nadmierne przeciążenie układu ruchu w czasie wykonywania. Jeżeli trwa to długo, mogą pojawić się lub rozwinąć zmiany zwyrodnieniowo-wytwórcze układu mięśniowo-szkieletowego.

Najczęściej stwierdzane zespoły przeciążeniowe to:

• zespół cieśni kanału nadgarstka,

• zapalenie nadkłykcia przyśrodkowego i bocznego kości ramiennej (tzw. łokieć tenisisty i golfisty),

• zespół Quervaina (zapalenie pochewki mięśni: długiego odwodziciela i krótkiego prostownika kciuka),

• zespoły bólowe odcinka lędźwiowego i szyjnego kręgosłupa,

• zespół stożka rotatorów.

Polskie przepisy określają jedynie największe dopuszczalne ciężary, które mogą być przemieszczane oraz maksymalne wartości wydatku energetycznego. Nie uwzględniają jednak metod oceny innych czynników, które dokładają się do obciążenia fizycznego. Wymienia się wśród nich: pozycję ciała, częstość wykonywania czynności, siłę potrzebną do wykonania czynności, położenie początkowe i końcowe przemieszczanego obiektu itp..

Nasza firma wykonuje badania obciążenia układu mięśniowo-szkieletowego nastepującymi metodami:

 1. KIM (Key Item Method)

 2. MAC (Manual Handling Assessment Charts)

 3. NIOSH

 4. PN-EN 1005

 5. OWAS (Ovako Working Posture Analysis System)

 6. RULA (Rapid Upper Limb Assessment)

 7. REBA (Rapid Entire Body Assessment)

 8. SUZANNE RODGERS

 9. MOORE AND GARG (The Strain Index)

 10. DISCOMFORT QUESTIONNAIRE

 11. QEC

 12. LEHMANN

 13. SI

 14. OCRA

 15. HAL

 16. CTD Risk Index

Jakie czynniki wywołują zaburzenia mięśniowo-szkieletowe?

• czynniki fizyczne: powtarzalność ruchów; użycie znacznej siły, np. przy posługiwaniu się narzędziami, przy podnoszeniu, przenoszeniu, ciągnięciu lub popychaniu przedmiotów; miejscowy ucisk przez powierzchnie i narzędzia; drgania mechaniczne; wymuszona, niewygodna pozycja podczas pracy, np. z rękami powyżej poziomu barków lub długotrwałe utrzymywanie pozycji siedzącej lub stojącej; niewłaściwe oświetlenie; wysoka lub nazbyt niska temperatura otoczenia; hałas;

• czynniki psychospołeczne: niski stan kontroli (brak wpływu na tempo, ilość oraz sposób wykonywania pracy); duże wymagania stawiane przez pracę; monotonna, powtarzalna praca w szybkim tempie; niski stopień zadowolenia z pracy; brak wsparcia ze strony pracodawcy i współpracowników; zbytnia rywalizacja, presja czasu; niska kultura bezpieczeństwa pracy; napięte stosunki interpersonalne, przemoc psychiczna lub mobbing itp.

• czynniki indywidualne: niska sprawność fizyczna, przebyte choroby, starszy wiek, palenie tytoniu, otyłość, brak zdolności radzenia sobie ze stresem, przesadne zaangażowanie w pracę.

Czynniki fizyczne posiadają dokładne wymagania normatywne oraz sposoby pomiaru, zgodnie z którymi można dokonać oceny i dostosować właściwości stanowisk pracy. Z kolei czynniki psychospołeczne są trudniejsze w ocenie i rozpoznaniu.

Do tych drugich czynników zalicza się:

• Za duże wymagania jakościowe,

• Zanadto niskie wymagania ilościowe i jakościowe,

• Zmniejszenie kontroli w pracy,

• Konfliktowość i niejasność roli,

• Niepewność pracy,

• Brak wsparcia społecznego.

Złe psychiczne warunki pracy mogą powodować stres u pracownika. Stres ten może powodować reakcje emocjonalne jak np. niepokój, nerwowość, problemy ze snem, wypalenie zawodowe oraz stany załamania psychicznego. Ponadto wyróżniamy zaburzenia poznawcze: zaburzenia pamięci, zdolności do uczenia się nowych rzeczy, koncentracji i podejmowania decyzji. Stres może także powodować nadużywanie alkoholu, narkotyków lub tytoniu i generować zachowania destrukcyjne. Ostatnią grupą za zaburzenia fizjologiczne, wśród których można wymienić osłabioną odporność, wrzody trawienne, nadciśnienie a nawet choroby serca.

Zapraszamy do naszego sklepu!

Zyskaj setki linków
 1. Komentarze
 2. Podgląd
 3. Podobne
 4. Wpis
 5. Najpopularniejsze
 6. Odwiedzający
Widok pełny
Komentując promujesz stronę!

Komentowana strona WWW zyskuje link ze strony głównej.
Dodaj komentarz bhpex.pl teraz!

Skomentuj bhpex.pl

Komentarze / opinie publikowane są od razu.

Szybki podgląd strony WWW

wwwPreview v3.6 z grudnia 2016: podgląd w przygotowaniu;
Podgląd strony nie jest jeszcze gotowy - prosimy sprawdzić za godzinę...

Katalog SEO zawiera 10 podobnych stron WWW:

 • Strona z artykułami bhp Świat bhp to salony sprzedażowe, oferujące artykuły bhp, odzież ochronną oraz obuwie robocze. Szeroki asortyment i doświadczona obsługa sklepów, pomoże w dobraniu odpowiedniej odzieży do danego typu zagrożenia w miejscu pracy.
 • Wyroby z metalu Firma Rotax zajmuje się produkcją różnego rodzaju wyrobów z metalu. Na szczególną uwagę zasługują tutaj szczotki przemysłowe, obecnie produkujemy około 60 typów. Posiadają specjalny rodzaj gwintu, dzięki czemu ich prędkość obrotowa jest bardzo wysoka. Świetnie sprawdzają się jeżeli chodzi o usuwanie starej farby, rdzy czy w przypadku czyszczenia spawów. Szczotki przemysłowe mają za zadanie pozbywać się starych warstw i dokładnie czyścić powierzchnie oraz je polerować.
 • Szkolenia bhp i P.POŻ Metro Szkolenia bhp w Bydgoszczy ma w swojej załodze wyśmienitych specjalistów, którzy stale się rozwijają, aby zapewnić Państwu jak najlepsze usługi. Nasze zajęcia dostosowujemy do indywidualnych potrzeb pracowników danej firmy. Dzięki naszym szkoleniom zminimalizują Państwo do minimum negatywne konsekwencje nieprawidłowych działań podczas pracy waszych pracowników. Przeprowadzamy szkolenia bhp, a także nasi klienci dowiedzą się czym jest ocena ryzyka zawodowego według polskich norm prawnych.
 • Materiały budowlane Wysoka jakość elementów ochronnych dla pracowników ma kluczowe znaczenie jeżeli chodzi o wyposażenie Twojej firmy. Zdecydowanie kruko.pl to miejsce, w którym odnajdziesz wszystko to, czego Twoja firma będzie potrzebowała do poprawnego w tym względzie funkcjonowania. Na pewno będziesz pozytywnie zaskoczony ilością ciekawych rzeczy, spośród których cześć na pewno właśnie w Twojej branży okaże się pomocna w zapewnieniu pracownikom bezpieczeństwa pracy.
 • Odbojnice przemysłowe, słupki z taśmą oraz lustra Sklep z wyposażeniem magazynów, sklepów, obiektów przemysłowych, hal produkcyjnych oraz placów budowy. Przedsiębiorstwo w swojej propozycji posiada odbojnice przemysłowe, odbojniki garażowe i parkingowe, lustra drogowe i magazynowe, wygradzające słupki z łańcuchem, taśmą i liną. Dużą popularnością cieszą się profile elastyczne montowane na krawędzie maszyn i regałów. Firma dostarcza swoim klientom elementy wyposażenia bhp - bariery ochronne, słupki z taśmami, barierki harmonijkowe. Szybka dostawa. Wrocław.
 • Szkolenia bhp Jesteśmy jedną z niewielu firm szkoleniowych w Bydgoszczy, która oferuje swoim klientom kompleksowe szkolenia bhp w bardzo atrakcyjnych cenach. Cały czas staramy się ulepszać naszą ofertę szkoleniową podążając za wszelkimi trendami i nowościami, dzięki czemu jesteśmy w stanie oferować szkolenia bhp w Bydgoszczy z najwyższej światowej półki. Dzięki nam szybko przekonasz się jak ważną rolę w firmie odgrywa ocena ryzyka zawodowego oraz umiejętność udzielania pierwszej pomocy.
 • Szkolenia bhp - Audyt Środowiskowy Wrocław Szkolenie bhp Wrocław - to oferta firmy Derim z Wrocławia oferującej kompleksowe szkolenia dla firm z bhp i ochrony środowiska. Przeprowadzamy również audyty środowiskowe, szkolenia z zarządzania bhp i zarządzania środowiskiem. Doradzamy, wyliczamy opłaty za korzystanie ze środowiska, pomagamy w uzyskaniu stosownych pozwoleń lub zezwoleń oraz decyzji z środowiskowych. Nasze szkolenia bhp wyróżnia indywidualne przygotowanie kuru, stosownie do zajmowanego stanowiska oraz łatwość w przyswojeniu wiedzy.
 • Szkolenia bhp, haccp, ppoż oraz pierwsza pomoc W Warszawie i okolicach najlepsze szkolenia haccp prowadzi nasz ośrodek szkoleniowy. Organizujemy szkolenia wstępne i okresowe bhp. Oferujemy szkolenia w zakresie ochrony przeciwpożarowej. Specjalizujemy się w szkoleniach z pierwszej pomocy przedmedycznej.
 • Kompleksowa obsługa bhp bhp Partner to Wrocławska firma zajmująca się kompleksową obsługą z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy. Zapraszamy do kontaktu i współpracy.
 • Wrocław - szkolenia bhp i audyt środowiskowy Derim Anna Derejczyk oferuje audyty środowiskowe dla firm, szkolenia wstępne i okresowe z bhp z pełną ewidencją dokumentacji: program szkolenia, dziennik zajęć, protokół przebiegu egzaminów i rejestr zaświadczeń. Służymy fachową wiedzą z zakresu prawa ochrony środowiska. Wyliczamy opłaty za korzystanie ze środowiska, sporządzamy sprawozdania środowiskowe dla firm z województwa dolnośląskiego.
Kategorie wpisu:
Raport błędu:
 Przyśpiesz indeksację:
  Wygląd linku:

  Bhpex.pl w Katalogu SEO - skomentuj!

  Najpopularniejsze słowa na stronie:

  • Lista najpopularniejszych słów nie jest jeszcze dostępna do pobrania...

  Wczytuję statystyki...

  ↑↑↑

  Katalog SEO nie odpowiada za treść zewnętrznych stron WWW ani linków sponsorowanych (reklam). Wszystkie linki, opisy, grafiki/zdjęcia do pobrania są darmowe, ale mogą być nieaktualne. Odwiedzając Katalog SEO akceptujesz jego regulamin. Copyright © 2006-2016 SublimeStar.com Walerian Walawski.

  SublimeStar.com