Katalog SEO

Skuteczna i etyczna promocja stron WWW – dodaj stronę do moderowanego katalogu za darmo!

Wyszukiwarka:

Abcimpotencja.pl Leczenie impotencji (katalog Choroby)

Miniaturka Leczenie impotencji (abcimpotencja.pl)3 lat/aSMS

Otwórz abcimpotencja.pl

Nasz serwis ma charakter medyczny. Jesteśmy częścią projektu ABC Zdrowie. Naszą misją jest edukowanie pacjentów i pomagania w świadomym leczeniu poprzez dostarczanie im sprawdzonej i wyczerpującej wiedzy medycznej w przystępny sposób. Tematyką naszego serwisu jest impotencja.

Proponujemy Państwu szereg artykułów na temat przyczyn tej nieco krępującej przypadłości. Opisujemy sposoby leczenia - zarówno te z wykorzystaniem środków farmakologicznych, jak i zabiegi chirurgiczne. Dodatkowo umożliwiamy naszym czytelnikom dzielenie się swoimi doświadczeniami z innymi naszymi użytkownikami oraz korzystanie z rad współpracujących z naszym serwisem ekspertów.

Zyskaj setki linków
 1. Komentarze
 2. Podgląd
 3. Podobne
 4. Wpis
 5. Najpopularniejsze
 6. Odwiedzający
Widok pełny
Komentując promujesz stronę!

Komentowana strona WWW zyskuje link ze strony głównej.
Dodaj komentarz abcimpotencja.pl teraz!

Skomentuj abcimpotencja.pl

Komentarze / opinie publikowane są od razu.

Szybki podgląd strony
Jakość abcimpotencja.pl: 5/5, generowań: 16

wwwPreview v3.6 z lutego 2016: 4 komentarzy; 242 linków; 1 formularzy; 45 skrótów; 43 obrazków; 4 ważnych słów; 39656 znaków.
.org WebPage" class="layout-2015" Link: x Link: abcZdrowie.pl
 • Link: Fora i grupy wsparcia
 • Link: Pytania do lekarzy
 • Link: Zdrowie
Link: Zaloguj

Formularz:

Szukaj
 • Link: Znajdź lekarza
 • Link: Ciąża i dziecko
 • Link: Żywienie
 • Link: Fitness i sport
 • Link: Uroda
 • Link: Życie intymne
 • Link: Psychologia
 • Link: Start
Link: Podziel się na Facebooku

Zaburzenia erekcji

Komentarz w kodzie strony: breadcrumbs
 • Link: Jesteś lekarzem? Dołącz do nas
 • Link: Problemy z seksem
 • Link: Życie intymne
 • Link: Czym jest zaburzenie erekcji?
  1. Link: Zaburzenia erekcji w Polsce
Link: .pl 270x0/i.abczdrowie .pl imageCache/gallery/1e/c0/00/4fbc
f6acb3417a4755000ce1/y1do_erekcj
a-zdjecia-w270.jpg" src="data:image/gif;base64,R0lGO
DlhAQABAIAAAAAP///yH5BAEAAAAALAA
AAAABAAEAAAIBRAA7" /
Link: Erekcja - zdjęcia

Jednym z najczęstszych problemów seksualnych mężczyzn w wieku dojrzałym są zaburzenia erekcji, czyli problemy z pojawieniem się i utrzymaniem wzwodu członka i w rezultacie także z osiągnięciem Link: orgazmu . Zaburzenia potencji najczęściej dotyczą mężczyzn w wieku dojrzałym, bowiem aż 50 proc. panów w wieku między 40. a 70. rokiem życia uskarża się na problemy z erekcją. Co zatem powoduje Link: problemy z potencją , że aż połowa dojrzałych mężczyzn nie może odbyć satysfakcjonującego stosunku seksualnego? Jak wygląda leczenie problemów z potencją?

Powszechnie stosowanym określeniem na zaburzenia erekcji jest pojęcie impotencja. Jednak często odchodzi się od niego że względu na negatywne skojarzenia,...


Spis treści
 1. Zaburzenia erekcji
 • Link: Skutki zaburzeń erekcji
 • Link: Przyczyny zaburzeń erekcji
 • nieprawidłowości i uszkodzenia naczyń i ciał jamistych prącia,
 • 1. Czym jest zaburzenie erekcji?

  Według definicji WHO, zaburzenie erekcji - w skrócie ED (ang. Erectile Dysfunction) to stała bądź nawracająca niemożność osiągnięcia i/lub utrzymania erekcji przez mężczyznę podczas stosunku seksualnego. Pod względem diagnostycznym zaburzeniem erekcji nazywa się dolegliwość niemożności wzwodu i erekcji w co najmniej 25% podejmowanych prób seksualnych. Powszechnym określeniem na to schorzenie jest Link: impotencja , jednak że względu na pejoratywne, często ironiczne i obraźliwe skojarzenia, stosuje się neutralny termin „zaburzenie erekcji”.

  Zaburzenia erekcji wynikają w 85% z przyczyn fizycznych, zaś uwarunkowania psychologiczne stanowią 10% wszystkich przypadków. Niemoc płciowa to...

  .pl c9720a3c9f55f044aef4fe28e6f26fc9
  ,112,112,1,0.png" class="img-circle" width="40" height="40" / Magdalena Boniuk Zweryfikowany przez: Link: Magdalena Boniuk Seksuolog, psycholog, terapeuta młodzieży, dorosłych i rodzin.

  1.1. Zaburzenia erekcji w Polsce

  Link: .pl 270x0/i.abczdrowie .pl imageCache/gallery/2014/10/23/Go
  OaqG2dmVE_f9b4-w270.jpg" src="data:image/gif;base64,R0lGO
  DlhAQABAIAAAAAP///yH5BAEAAAAALAA
  AAAABAAEAAAIBRAA7" /Odtwórz wideo
  Link: Pomoc lekarska w zaburzeniach erekcji

  Zaburzenia wzwodu nie należy mylić z naturalną zmianą w męskiej seksualności związaną z wiekiem, objawiającą się osłabieniem lub czasowym zanikaniem potencji w trakcie stosunku seksualnego. tą tendencja rozwija się wraz z wiekiem - statystyki pokazują, że przynajmniej 1/3 osób po 60-tce uprawia seks co najmniej 1 raz w tygodniu, przy czym w większości przypadków kończy się to bez wytrysku mężczyzny. I chociaż częstość występowania zaburzeń wzwodu wzrasta wraz z wiekiem, to jednak podeszły wiek nie wpływa istotnie na rozwijanie się choroby. Mężczyzna po 60-tce może zatem mieć rzadziej erekcje i wolniej osiągać orgazm, ale jego życie seksualne nie jest zaburzone – zaczyna po prostu przebiegać w innym tempie.

  Wielu mężczyzn, szczególnie młodych, wstydzi się rozmawiać z lekarzem na temat problemów seksualnych i swojej „niesprawności”. Często sami lekarze odczuwają dyskomfort w sytuacji rozmowy na ten temat. Być może wynika to z konwenansów kulturowych i surowego wychowania w duchu katolicyzmu. W dobie XXI wieku zaburzenia erekcji i sfera intymna człowieka to wciąż temat tabu, a w szkołach nadal kuleje edukacja seksualna młodzieży. Z obawy przed wyśmianiem mężczyźni często bagatelizują problemy z osiągnięciem wzwodu, zrzucając je na karby wieku lub przemęczenia pracą.

  Szacuje się, że w naszym kraju na zaburzenia erekcji cierpi około 3,5 miliona mężczyzn, ale leczy się niestety tylko niecałe 240 tysięcy. Co miesiąc lekarze różnych specjalizacji notują blisko 262 tysiące mężczyzn z problemem braku lub niemożności utrzymania wzwodu, przy czym ponad połowa przypadków ujawnia się „przy okazji” leczenia innych chorób, np. Link: nadciśnienia .

  Zdiagnozowanie jednej przyczyny wywołującej problemy z erekcją jest właściwie niemożliwe, bowiem jest to skutek zaistnienia kilku czynników, zarówno fizycznych, jak i psychicznych. Podłoże fizyczne zaburzeń erekcji jest bardziej charakterystyczne dla starszych panów, natomiast podłoże psychogenne jest źródłem dysfunkcji raczej u młodszych mężczyzn.

  2. Przyczyny zaburzeń erekcji

  Ignorowanie dysfunkcji seksualnej powoduje, że wielu mężczyzn w ogóle się nie leczy albo trafia do lekarza średnio dopiero po dwóch latach od zauważenia pierwszych trudności w zakresie osiągnięcia pełnej erekcji członka. Statystyki wskazują, że w percepcji 53% mężczyzn rozmowa z urologiem o problemach seksualnych jest kłopotliwa. Ponad połowa mężczyzn uważa, że w przypadku braku erekcji nie poszliby do lekarza i tylko co czwarty z nich szukałby fachowej pomocy medycznej w związku z dysfunkcją erekcyjną. Nieco ponad 40% mężczyzn pragnie wierzyć, że problemy z erekcją mają jedynie charakter przejściowy.

  Warto zauważyć, że problemy że wzwodem mogą towarzyszyć każdej chorobie, która przejściowo powoduje u mężczyzn zmęczenie i osłabienie (np. Link: przeziębienie ).

  • Link: Leczenie zaburzeń erekcji
  • choroby: Link: miażdżyca , Link: cukrzyca , Link: stwardnienie rozsiane , Link: urazy rdzenia kręgowego , nadciśnienie tętnicze, Link: choroby serca i nerek,
  • niektóre zaburzenia neurologiczne i hormonalne,
  • zażywanie leków, m.in. przeciw nadciśnieniu tętniczemu, przeciwdepresyjnych, uspokajających, diuretyków (przyczyna aż ¼ przypadków choroby).
  • zabiegi chirurgiczne na Link: gruczole krokowym ,
  • lęk przed niezdolnością do odbycia stosunku,

  Przyczyny fizyczne wywołujące ED:

  Problemy że wzwodem odbijają się na ogólnym samopoczuciu mężczyzn, szczególnie dotykają jego sfery emocjonalnej. Odkrycie obniżonej sprawności seksualnej wpływa destrukcyjnie na poczucie własnej wartości mężczyzn, a także zaczyna ograniczać ich przed swobodną aktywnością seksualną. Strach przed niedotrzymaniem tempa partnerce podczas miłosnych uniesień i narastające poczucie winy hamują ich normalne funkcjonowanie. Nieudane pożycie seksualne staje się czasami przyczyną niepowodzenia związku.

  • Link: palenie tytoniu , Link: zażywanie narkotyków i Link: nadużywanie alkoholu .
  • problemy w związku: ochłodzenie uczuć, Link: zdrada partnerska , poczucie winy, złe doświadczenia seksualne,
  • niska samoocena (w odniesieniu do własnej osoby i oceny swojej pracy),
  • kompleks małego członka;
  • niewłaściwe reakcje że strony partnerki;
  • ortodoksja religijna, poczucie winy;
  • rygoryzm seksualny i wychowawczy;
  • nieświadome tendencje homoseksualne;
  • niepełna identyfikacja z rolą męską;
  • Link: depresja , Link: fobie , cechy histeryczne;
  • zadaniowe podejście do seksu;
  • preferencje dewiacyjne;
  • negatywne Link: fantazje erotyczne ;
  • Lew-Starowicz Z., Leczenie zaburzeń seksualnych, Wydawnictwo Lekarskie PZWL, Warszawa 1997, ISBN 83-200-2107-3.
  3. Skutki zaburzeń erekcji

  Przyczyny psychogenne wywołujące ED:

  Skuteczne leczenie impotencji rozpoczyna się od rozpoznania przyczyn zaburzeń. Jeżeli ma się do czynienia z zaburzeniem erekcji na tle psychicznym, stosuje się Link: psychoterapię , metody treningowe z partnerką, techniki relaksacyjne, Link: hipnozę , farmakoterapię, np. leki przeciwlękowe i iniekcje w ciała jamiste członka.

  4. Leczenie zaburzeń erekcji

  Odczuwanie zakłopotania i zdezorientowanie mężczyzn przy pierwszych przypadkach impotencji powoduje także, że nie chcą oni zwrócić się do lekarza specjalisty. Wstyd powstrzymuje ich przed przyznaniem się do problemów z erekcją, zazwyczaj zaczynają problem bagatelizować oraz lekceważyć. Statystycznie dopiero po 2 latach od zaobserwowania ED co 4 mężczyzna zgłasza się po poradę lekarską, co 3 mężczyzna zaczyna samodzielnie sięgać po środki na potencję, przy czym połowa mężczyzn nie zgłasza się w ogóle do lekarza i nie reaguje w żaden sposób na odczuwane objawy.

  Zaburzenie erekcji nie jest chorobą zagrażającą życiu, ale może stać się niekiedy zwiastunem innych poważnych chorób: miażdżycy, cukrzycy lub nadciśnienia tętniczego. Przedłużające się i nieleczone problemy że wzwodem mogą prowadzić do silnych Link: stanów depresyjnych .

  W przypadku dysfunkcji erekcyjnej na tle organicznym zaleca się przyjmowanie odpowiednich leków doustnie (najbardziej znany środek to viagra), pompę próżniową, fizykoterapię, iniekcje w ciała jamiste członka, zabiegi operacyjne, a także protezowanie członka. W ramach profilaktyki można zasugerować panom m.in.: zdrowy styl życia, kontrolę masy ciała, unikanie nikotyny i nadużywania alkoholu, aktywność seksualną w celu ciągłej stymulacji penisa, Link: ćwiczenia mięśni Kegla , szczere rozmowy z partnerką na temat związku, a przede wszystkim wyzbycie się wstydu przed konsultacją z lekarzem na temat swoich problemów seksualnych.

  Link: Forum Seks

  Link: Zaburzenia erekcji u nastolatka

  1 odpowiedź

  Link: Zaburzenia erekcji u 17-latka

  0 odpowiedzi

  Link: Leki poprawiające jakość potencji

  1 odpowiedź

  Link: lub choroba kręgosłupa mogła spowodować zaburzenia erekcji?

  0 odpowiedzi

  Link: Dołącz do dyskusji Olga toteżzorek, Link: psycholog Kamila Krocz , 18-03-2015
  Polecane wideo:
  Bibliografia
  • lęk przed posiadaniem dzieci lub zarażeniem Link: chorobą weneryczną .
  Problemy z seksem
  • Link: Rozmiar penisa
  • Link: Zaburzenia seksualne
  • Link: Przedwczesny wytrysk
  • Link: Ból podczas stosunku
  • Link: Oziębłość płciowa
  • Link: Brak orgazmu
  • Link: Przyczyny impotencji
  • Link: Zaburzenia erekcji
  • Link: Badania w impotencji
  • Link: Objawy impotencji
  • Link: leczenie impotencji
  • Link: Diagnostyka impotencji
  • Link: Leczenie miejscowe nieinwazyjne impotencji
  • Link: Leczenie farmakologiczne impotencji
  • Link: Dieta na potencję
  • Link: Leczenie operacyjne impotencji
  • Link: impotencja psychogenna
  • Link: Wpływ impotencji na związek
  Komentarz w kodzie strony: forum questions Komentarze (24) Link: Zgłoś nadużycie .pl gfx/35-1.png" / ~klaudia ~klaudia - 19-01-2016, 15:11

  chyba jestem zdana sama sobie z tym zadaniem znalezienia złotego środka partnerowi :( myślałam nad permenem, tylko zaczynać radzicie od kuracji lub na początek może zobaczyć lub ten w wersji go zda egzamin?

  Link: Pokaż pełną treść komentarza Link: Odpowiedz Link: Zgłoś nadużycie .pl gfx/35-1.png" / ~kampio2 ~kampio2 - 18-01-2016, 22:58

  My z mężem zaczęliśmy stosować Zytax, i jest duża poprawa, ale zobaczymy jak to będzie, na dłuższą metę znaleźliśmy go tutaj może ktoś tez skorzysta URL: www.e-erekcja .com .pl zytax-recenzja/

  Link: Pokaż pełną treść komentarza Link: Odpowiedz Link: Zgłoś nadużycie .pl uploads/avatars/se/small_selfcon
  fident.jpg" / selfconfident selfconfident - 14-01-2016, 21:44

  Chcialabym jakos wspomoc swojego mezczyzne, kategorycznie odmawia pojscia do lekarza więc pomyslalam o czyms lagodnym z apteki na poczatek, wszelki specyfiki z internetu odrzucam na starcie !

  Link: Pokaż pełną treść komentarza Link: Odpowiedz Link: Zgłoś nadużycie .pl gfx/35-1.png" / ~merve ~merve - 02-01-2016, 17:33

  my w zasadzie z takim specyfikiem wystartowaliśmy, bo podeszłam do sprawy tak jak Ty, ale u nas te nieinwazyjne środki wystarczyły więc dobry trop :)

  Link: Pokaż pełną treść komentarza Link: Odpowiedz Link: Zgłoś nadużycie .pl gfx/35-1.png" / ~Hranku ~Hranku - 31-12-2015, 02:58

  Miałem kiedys problem z erekcją stosowałem przez pare lat różnych metod nawet byłem u lekarza i coś tam przepisał i nic nie dało a z moja kobietą było coraz to źle znajomy w tym roku zaproponwał abym kupił w internecie tabletki na potencje zytaks z tej strony URL: www.zytaks .pl wszystko przyszło do domu pocztą nawet nigdzie nie musiałem jechać.Pełna prywatność! i dosłownie po zakupie tych tabletek moje życie się zminiło o 100% moja żona jest dla mnie lepsza i chwali się swoim koleżankom. Jest teraz mocna erekcja, pewny wzwód i większy popęd seksualny.takze polecam bo wiem jaki moze to być problem dla mężczyzny i jak zachwiać jego ego i psychike. polecam poczuć się prawdziwym mężczyzna!

  Link: Pokaż pełną treść komentarza Link: Odpowiedz Link: Zgłoś nadużycie .pl gfx/35-1.png" / ~marcin54x ~marcin54x - 30-12-2015, 12:02

  Zdrowe odżywianie i systematyczne ćwiczenia - to stosuję. Ale z erekcją i tak mam problem. Jakiś pomysł co szybko i skutecznie działa? Zależy mi, by efekt był prawie natychmiastowy (15 minut) i forma tabletek jakaś dyskretna, zwykłe do łykania i popijania wodą trochę mnie krępują.

  Link: Pokaż pełną treść komentarza Link: Odpowiedz Link: Zgłoś nadużycie .pl gfx/35-1.png" / ~Ekspert_BeMan ~Ekspert_BeMan - 24-12-2015, 14:45

  Najlepszy na tego typu zaburzenia jest IQ-Man, widzę różnicę!

  Link: Pokaż pełną treść komentarza Link: Odpowiedz Link: Zgłoś nadużycie .pl gfx/35-1.png" / ~miki ~miki - 02-12-2015, 15:03

  Witam! Na problemy z erekcją warto zażyć suplement BeMan, który charakteryzuje się naturalnym składem oraz ogromną skutecznością. Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani, na naszą stronę internetową po więcej informacji. Pozdrawiam.

  Link: Pokaż pełną treść komentarza Link: Odpowiedz Link: Zgłoś nadużycie .pl gfx/35-1.png" / ~aureliusz ~aureliusz - 18-11-2015, 08:58

  ją znam sklep potencja24, ale kupuję od nich Cialis, jak dla mnie daje najlepsze efekty.

  Link: Pokaż pełną treść komentarza Link: Odpowiedz Link: Zgłoś nadużycie .pl gfx/35-1.png" / ~plombowiec ~plombowiec - 17-11-2015, 11:59

  ją jestem fanem Cialis z potencjasklep24 .pl i widać rzeczywiste rezultaty. Tabletki, które działają tak jak tego oczekiwałem. Zapominam o problemie po ich zażyciu.

  Link: Pokaż pełną treść komentarza Link: Odpowiedz

  « Poprzednia

  Link: Więcej komentarzy (24) »

  1. Link: 2
  2. 1
  3. Odpowiedź w 24 godziny

  Link: Ostatnia »

  Link: Następna »

  Komentarz w kodzie strony: forum questions // zapytaj lekarza

  lekarzy jest teraz online

  • Link: 3
  • Lekarze, psychologowie, dietetycy
  • Bez żadnych opłat

  za darmo

  Wyślij pytanie 0/500
  Zaburzenia erekcji
  najnowsze pytania
  Link: Zaburzenia erekcji

  .pl c9168468efec868e7b44410036060483
  ,112,112,1,0.png" class="img-circle" width="40" height="40" / Odpowiada: Lek. Izabela Ławnicka

  Link: Zaburzenia erekcji i problemy z seksem

  .pl d4cc59951933d205238e4a6c0dc69dc3
  ,112,112,1,0.jpg" class="img-circle" width="40" height="40" / Odpowiada: Lek. Jerzy Więznowski

  Link: Kto leczy zaburzenia erekcji?

  .pl 68a28adf15bf6ce2240eb4e6cd29c92e
  ,112,112,1,0.jpg" class="img-circle" width="40" height="40" / Odpowiada: Lek. Zbigniew Klimczak

  Link: Żylaki na udzie a zaburzenia erekcji

  .pl f7096d641b23edcae3d84901fbaac1d6
  ,112,112,1,0.jpg" class="img-circle" width="40" height="40" / Odpowiada: Mgr Justyna Piątkowska

  Link: Dieta a zaburzenia erekcji

  .pl 1a450de59d37a2a398fe492a3384d04e
  ,112,112,1,0.jpg" class="img-circle" width="40" height="40" / Odpowiada: Lek. Krzysztof Marzec

  Link: Zaburzenia erekcji przy cukrzycy

  .pl gfx/doc-avatar-rec,112.png" class="img-circle" width="40" height="40" / Odpowiada: Lek. Artur Jeliński

  Link: Zaburzenia erekcji u 58-latka

  .pl 0f7bfdc1fed2dad3ce5f49b5f98e0215
  ,112,112,1,0.jpg" class="img-circle" width="40" height="40" / Odpowiada: Lek. Aleksander Ropielewski

  Link: Zaburzenia erekcji u 19-latka

  .pl f7096d641b23edcae3d84901fbaac1d6
  ,112,112,1,0.jpg" class="img-circle" width="40" height="40" / Odpowiada: Mgr Justyna Piątkowska

  Link: MĘSKI PROBLEM.pl 308x530/i.abczdrowie .pl imageCache/gallery/2015/04/16/sh
  utterstock-204688855_7545-x230y0
  xx617yy667w308h530.jpg" width="308" height="530" / Dowiedz się, jakie czynniki mogą niekorzystnie wpływać na erekcję
  Link: .pl 308x210/i.abczdrowie .pl imageCache/gallery/2015/03/13/pa
  ra-bed_437e-x22y0xx1000yy667w308
  h210.jpg" width="308" height="210" / Słabnąca potencja mężczyzn – lub ciebie także dotyczy ten problem?
  Link: .pl 308x210/i.abczdrowie .pl imageCache/gallery/2014/09/23/sh
  utterstock-171023462_6e8a-x0y104
  xx684yy570w308h210.jpg" width="308" height="210" / Wstydliwy problem mężczyzn - lub krzywy zawsze oznacza gorszy?
  Link: .pl 308x209/i.abczdrowie .pl imageCache/gallery/2014/08/26/ht
  tps-www-flickr-com-photos-barkbu
  d-4896701562_4e99-x26y0xx1024yy6
  80w308h209.jpg" width="308" height="210" / Czy masturbacja może negatywnie oddziaływać na potencję?
  Link: LEPSZE NIŻ VIAGRA?.pl 308x210/i.abczdrowie .pl imageCache/gallery/2015/04/16/sh
  utterstock-243259603-394d-x0y0xx
  1000yy667w648h432_0091-x14y0xx64
  8yy432w308h210.jpg" width="308" height="210" / Odkryj naturalne sposoby na potencję i zapomnij o kłopotach w łóżku
  Link: DYSKUSJE NA FORUM
  Link: Forum
  Seks
  Link: Prawidłowy rozmiar penisa u nastolatka

  ~marcel6979 - ostatni post 12 godzin temu

  309 Link: brak erekcji

  ~Flix - ostatni post 12 godzin temu

  3 Link: Seks Analny krwawienie po

  Kalinka11 - ostatni post 12 godzin temu

  3 Link: problem że wzwodem

  ~Kobieta lat 19 - ostatni post 12 godzin temu

  3 Link: Przyczyny impotencji
  • Link: impotencja po 45 roku życia
  • Link: Leki powodujące zaburzenia erekcji
  • Link: Czynniki ryzyka impotencji
  • Link: Palenie a impotencja
  • FORUM Link: impotencja 1
  Link: Objawy impotencji
  • FORUM Link: Ciąża a mała ruchliwość plemników 7
  Link: Diagnostyka impotencji
  • Link: Pierwszy etap w leczeniu zaburzeń erekcji to kompleksowa diagnostyka
  • Link: Problemy z erekcją - test
  Link: leczenie impotencji
  • Link: Jak leczyć impotencję?
  • Link: Domowe sposoby na potencję
  • Link: Naturalne metody leczenia impotencji
  • Link: Ziołowe leki na impotencję
  • Link: Sildenafil
  Link: Leczenie farmakologiczne impotencji
  • FORUM Link: leczenie impotencji po usunięciu pęcherza moczowego
  • Link: Johimbina w leczeniu impotencji
  • Link: Leki na potencję
  • Link: Aparaty próżniowe na erekcję
  Link: Leczenie miejscowe nieinwazyjne impotencji
  • Link: Sildenafil w leczeniu impotencji
  • Link: Skuteczność nastrzyknięć ciał jamistych
  • Link: Działanie aparatów próżniowych
  • Link: Wskazania do leczenia operacyjnego impotencji
  Link: Leczenie operacyjne impotencji
  • Link: Nastrzyknięcia ciał jamistych
  • Link: Rodzaje leczenia operacyjnego impotencji
  • Link: Skuteczność operacji w impotencji
  Link: Wpływ impotencji na związek
  • Link: Seks po sześćdziesiątce
  • Link: Mężczyzna po seksie
  Link: impotencja psychogenna
  • Link: Przyczyny impotencji psychogennej
  • Link: Psychoterapia w leczeniu impotencji
  • Link: Co świadczy o impotencji psychogennej?
  • Link: Wpływ czynników psychicznych na impotencję
  • FORUM Link: Brak erekcji podczas stosunku 12
  • FORUM Link: Niechęć męża do stosunku po narodzinach dziecka 15
  • PYTANIE Link: Przewlekły stres i niewyspanie a zanik porannych erekcji 2
  • PYTANIE Link: impotencja psychogenna u 27-latka 2
  Link: Badania w impotencji
  • Link: USG doppler ciał jamistych
  • Link: Ocena nocnych wzwodów prącia
  • Link: Kawernozografia i kawernozometria
  • Link: Badania laboratoryjne w impotencji
  Link: Dieta na potencję
  • Link: Zioła na potencję
  • Link: Jedzenie na potencję
  • Link: Witaminy na potencję
  • Link: Wspomaganie potencji
  • PYTANIE Link: Stosowanie preparatów na potencję 1
  • PYTANIE Link: Jak zwiększyć potencję u 53-latka? 1
  Artykuły Zaburzenia erekcji Zaburzenia erekcji Link: impotencja - o czym warto wiedzieć?

  Prostata, podobnie jak inne części męskiego ciała, jest narażona na choroby nowotworowe. W tym przypadku bardzo ważna jest wczesna diagnoza. Wielu mężczyzn, obserwujących u siebie objawy przerostu gruczołu, zastanawia się, jak dolegliwości prostaty wpłyną...

  Zaburzenia erekcji Link: Prostata a potencja

  (...) Zaburzenia erekcji to jeden z najczęstszych problemów seksualnych mężczyzn. Powtarzające się problemy z potencją ma połowa mężczyzn ... z potencją Zaburzenia erekcji to problem stary jak świat. Wspomina się o nich nawet w starożytnych pismach babilońskich, greckich ... naczyń oraz ciał jamistych prącia, schorzenia neurologiczne i zaburzenia hormonalne. Na zaburzenia erekcji mają też wpływ choroby ... wpływ na zaburzenia wzwodu wywiera cukrzyca i stosowane w jej leczeniu medykamenty. Zaburzenia erekcji mogą też być...

  Zaburzenia erekcji Link: Już jest alternatywa dla niebieskiej pigułki! Fale uderzeniowe w leczeniu zaburzeń erekcji

  Artykuł sponsorowany Zaburzenia erekcji to problem dotyczący prawie 50% mężczyzn po 45. roku życia. Wraz że zmianami hormonalnymi, jakie zachodzą w toku fizjologicznego starzenia się organizmu, obniża się sprawność seksualna. Jest to jeden z objawów zespołu PADAM, co należy odczytać jako zespół częściowego niedoboru androgenów. Przyczyny impotencji mogą być różne i zależą ... lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu. Zaburzenia erekcji i spadek libido to...

  Zaburzenia erekcji Link: Jak poprawić sprawność seksualną w dojrzałym wieku? Link: .pl 135x0/i.abczdrowie .pl imageCache/gallery/2015/06/18/is
  tock-000051768154-xxxlarge_e0f2-
  w135.jpg" class="article-thumb-left lazy" width="135" height="90" / Jak poprawić sprawność seksualną w dojrzałym wieku?

  Szacuje się, że w 2025 roku aż 322 mln mężczyzn na świecie może cierpieć na zaburzenia erekcji. Badania wskazują, że w Polsce problemy z potencją dotyczą ok. 3,5 miliona mężczyzn, z których jedynie 7% decyduje się na leczenie! Z powodu braku odpowiedniego sprzętu zabiegowego i diagnostycznego w Polsce, specjaliści zalecają środki farmakologiczne, które jedynie niwelują objawy choroby, a nie zwalczają jej przyczyny. Przyczyny problemów z seksem Źródła dysfunkcji seksualnych są różne, co w dużej...

  Zaburzenia erekcji Link: Słabnąca potencja mężczyzn - lub ciebie także dotyczy ten problem? Link: .pl 135x0/i.abczdrowie .pl imageCache/gallery/2015/03/13/pa
  ra-bed_437e-w135.jpg" class="article-thumb-left lazy" width="135" height="90" / Słabnąca potencja mężczyzn - lub ciebie także dotyczy ten problem?

  Rozmiar penisa jest jedną z najdelikatniejszych męskich spraw. Wielu z nich odczuwa kompleksy związane z rozmiarem swojego członka. Współczesna kultura lansuje model "ogromnego członka", podczas gdy według starożytnych Greków mały penis postrzegany był...

  Zaburzenia erekcji Link: lub rozmiar penisa ma znaczenie? Link: .pl 135x0/i.abczdrowie .pl imageCache/gallery/2014/08/27/ht
  tpswww-flickr-comphotoseduardoed
  uardo14054944695_1365-w135.jpg" class="article-thumb-left lazy" width="135" height="90" / Czy rozmiar penisa ma znaczenie?

  (...) cierpi na zaburzenia erekcji. Seksuolog Bartłomiej Nowak z kliniki leczenia niepłodności w Gdańsku potwierdza:...

  Zaburzenia erekcji Link: Schudnij i ciesz się seksem!

  (...) wstępnej. Krótkotrwałe zaburzenia erekcji są rzeczą normalną i nie należy ich mylić z impotencją. Za impotencję najczęściej ... impotencja bywa określana na wiele różnych sposobów - zaburzenia erekcji członka, brak reakcji genitalnej, niepełne wzwody, brak ... , jedynie około 10 proc. Dane statystyczne dostępne z badań w Stanach Zjednoczonych sugerują, że na zaburzenia erekcji, o różnym stopniu nasilenia, skarży się 52 proc. mężczyzn w wieku 40-70 lat. Zaburzenia erekcji są dużym problemem psychologicznym,...

  Zaburzenia erekcji Link: impotencja

  (...) nie funkcjonują odpowiednio, do członka nie dociera wystarczająca ilość krwi, mająca podtrzymać erekcję. Zaburzenia erekcji mogą być...

  Zaburzenia erekcji Link: Problemy z erekcją

  Co jest wskaźnikiem chorób serca u mężczyzn? Odpowiedź może być zaskakująca. Otóż czynnikiem, który sugeruje problemy z układem sercowo-naczyniowym u panów, jest zaburzenie erekcji. Eksperci twierdzą, że początek problemów że wzwodem może być zapowiedzią poważniejszego problemu natury zdrowotnej. Co więcej, dysfunkcja erekcji nie wskazuje jedynie na dolegliwości serca, ale także inne zaburzenia pracy naczyń krwionośnych. Zaburzenia erekcji a choroby serca Badania zamieszczone w „Journal of...

  Zaburzenia erekcji Link: Zaburzenia erekcji świadczą o chorobach serca!

  Szacuje się, że na zaburzenia erekcji cierpi ok. 1,5 mln mężczyzn w Polsce. Takich danych dostarczyło przeprowadzone w latach 2005–2007 badanie „Ocena Populacji Mężczyzn z Zaburzeniami Erekcji”. Zaburzenia potencji są coraz ... potrzeby seksualnej. Odczucia kobiety przy braku wzwodu u partnera Wiele kobiet odbiera zaburzenia erekcji u partnera ... , potrzebę opieki, troski i większej czułości względem mężczyzny. Nie bez przyczyny uważa się, że zaburzenia erekcji stanowią...

  Link: pokaż więcej artykułów Więcej informacji Zaburzenia erekcji
  • Link: Objawy impotencji
  • Link: Przyczyny impotencji
  • Link: Diagnostyka impotencji
  • Link: Badania w impotencji
  • Link: Leczenie farmakologiczne impotencji
  • Link: leczenie impotencji
  • Link: Leczenie operacyjne impotencji
  • Link: Leczenie miejscowe nieinwazyjne impotencji
  • Link: Wpływ impotencji na związek
  • Link: Dieta na potencję
  • Link: Brak erekcji
  Link: rozwiń Tematy
  • Link: impotencja psychogenna
  • Link: Problemy seksualne
  • Link: Środki na potencję
  • Link: Wzwód u mężczyzny
  • Link: Problemy z erekcją
  • Link: Wzwód
  • Link: Brak wzwodu leczenie
  • Link: Brak wzwodu
  • Link: Choroby serca
  • Link: Miażdżyca tętnic
  • Link: zdrowie_indeks
  • Link: Zaburzenia erekcji u młodych mężczyzn
  • Link: Przyczyny zawału serca
  • Link: Problemy z potencją
  • Link: Środki przeciwbólowe
  • Link: Brak erekcji w młodym wieku
  • Link: Ćwiczenia fizyczne
  • Link: indeks_zdrowie
  • Link: Wzwod nie twardy
  Link: rozwiń Komentarz w kodzie strony: grid row == main grid wrapper //
  • Link: Regulamin forum
  • Link: Regulamin serwisu
  • Link: Dla lekarzy
  • Link: Polityka prywatności
  • Link: Partnerzy
  • Link: Aplikacja mobilna
  • Link: Kontakt
  • Link: Reklama
  • Link: Mapa witryny
  Link: Certyfikat HONcode wystawiony 07/2012 Link: ABCzdrowie .pl jest częścią grupy Wirtualna Polska
  wwwPreview v3.6 z października 2015: 4 komentarzy; 214 linków; 1 treści dla dorosłych; 2 formularzy; 43 skrótów; 44 obrazków; 4 ważnych słów; 36830 znaków.
  .org WebPage" .org WPAdBlock" Link: x Link: abcZdrowie.pl
  • Link: Fora i grupy wsparcia
  • Link: Pytania do lekarzy
  • Link: Zdrowie
  Link: Zaloguj

  Formularz:

  Szukaj
  • Link: Znajdź lekarza
  • Link: Ciąża i dziecko
  • Link: Żywienie
  • Link: Fitness i sport
  • Link: Uroda
  • Link: Życie intymne
  • Link: Psychologia
  • Link: Start
  Link: Pokaż kategorie abcZdrowie.pl

  Formularz:

  Szukaj Komentarz w kodzie strony: breadcrumbs
  • Link: Jesteś lekarzem? Dołącz do nas
  • Link: Problemy z seksem
  • Link: Życie intymne
  • Link: Przyczyny impotencji
  Zaburzenia erekcji
  • Zaburzenia erekcji
  • Link: Badania w impotencji
  • Link: Objawy impotencji
  • Link: leczenie impotencji
  • Link: Diagnostyka impotencji
  • Link: Leczenie miejscowe nieinwazyjne impotencji
  • Link: Leczenie farmakologiczne impotencji
  • Link: Dieta na potencję
  • Link: Leczenie operacyjne impotencji
  • Link: impotencja psychogenna
  • Link: Wpływ impotencji na związek
  Link: rozwiń Tematy
  • Link: Środki na potencję
  • Link: Brak erekcji
  • Link: Problemy z erekcją
  • Link: Problemy seksualne
  • Link: Brak wzwodu leczenie
  • Link: Wzwód u mężczyzny
  • Link: Choroby serca
  • Link: Wzwód
  • Link: zdrowie_indeks
  • Link: Brak wzwodu
  • Link: Przyczyny zawału serca
  • Link: Miażdżyca tętnic
  • Link: Środki przeciwbólowe
  • Link: Zaburzenia erekcji u młodych mężczyzn
  • Link: Ćwiczenia fizyczne
  • Link: Problemy z potencją
  • Link: Wzwod nie twardy
  • Link: Brak erekcji w młodym wieku
  • Link: Czym jest zaburzenie erekcji?
   1. Link: Zaburzenia erekcji w Polsce
  Link: rozwiń Link: Pokaż kategorie

  Zaburzenia erekcji

  .pl zaburzenia-erekcji" data-layout="button" data-action="recommend" data-show-faces="false" data-share="true" .pl c9720a3c9f55f044aef4fe28e6f26fc9
  ,112,112,1,0.png" class="lazy img-circle" width="40" height="40" / Magdalena Boniuk Zweryfikowany przez: Link: Magdalena Boniuk Seksuolog, psycholog, terapeuta młodzieży, dorosłych i rodzin. Link: Erekcja - zdjęcia Link: .pl imageCache/gallery/1e/c0/00/4fbc
  f6acb3417a4755000ce1/y1do_erekcj
  a-zdjecia-w270.jpg" src="/bundles/nextwebdefault/i/l
  ayout/transparent.png" /

  Jednym z najczęstszych problemów seksualnych mężczyzn w wieku dojrzałym są zaburzenia erekcji, czyli problemy z pojawieniem się i utrzymaniem wzwodu członka i w rezultacie także z osiągnięciem Link: orgazmu . Zaburzenia potencji najczęściej dotyczą mężczyzn w wieku dojrzałym, bowiem aż 50 proc. panów w wieku między 40. a 70. rokiem życia uskarża się na problemy z erekcją. Co zatem powoduje Link: problemy z potencją , że aż połowa dojrzałych mężczyzn nie może odbyć satysfakcjonującego stosunku seksualnego? Jak wygląda leczenie problemów z potencją?

  Powszechnie stosowanym określeniem na zaburzenia erekcji jest pojęcie impotencja. Jednak często odchodzi się od niego że względu na negatywne skojarzenia,...


  Spis treści
  1. Link: indeks_zdrowie
 • Link: Skutki zaburzeń erekcji
 • Link: Przyczyny zaburzeń erekcji
 • nieprawidłowości i uszkodzenia naczyń i ciał jamistych prącia,
 • 1. Czym jest zaburzenie erekcji?

  Według definicji WHO, zaburzenie erekcji - w skrócie ED (ang. Erectile Dysfunction) to stała bądź nawracająca niemożność osiągnięcia i/lub utrzymania erekcji przez mężczyznę podczas stosunku seksualnego. Pod względem diagnostycznym zaburzeniem erekcji nazywa się dolegliwość niemożności wzwodu i erekcji w co najmniej 25% podejmowanych prób seksualnych. Powszechnym określeniem na to schorzenie jest Link: impotencja , jednak że względu na pejoratywne, często ironiczne i obraźliwe skojarzenia, stosuje się neutralny termin „zaburzenie erekcji”.

  Zaburzenia erekcji wynikają w 85% z przyczyn fizycznych, zaś uwarunkowania psychologiczne stanowią 10% wszystkich przypadków. Niemoc płciowa to...

  .org WPAdBlock"

  1.1. Zaburzenia erekcji w Polsce

  Link: Pomoc lekarska w zaburzeniach erekcji Link: .pl imageCache/gallery/2014/10/23/Go
  OaqG2dmVE_f9b4-w270.jpg" src="/bundles/nextwebdefault/i/l
  ayout/transparent.png" /Odtwórz wideo

  Zaburzenia wzwodu nie należy mylić z naturalną zmianą w męskiej seksualności związaną z wiekiem, objawiającą się osłabieniem lub czasowym zanikaniem potencji w trakcie stosunku seksualnego. tą tendencja rozwija się wraz z wiekiem - statystyki pokazują, że przynajmniej 1/3 osób po 60-tce uprawia seks co najmniej 1 raz w tygodniu, przy czym w większości przypadków kończy się to bez wytrysku mężczyzny. I chociaż częstość występowania zaburzeń wzwodu wzrasta wraz z wiekiem, to jednak podeszły wiek nie wpływa istotnie na rozwijanie się choroby. Mężczyzna po 60-tce może zatem mieć rzadziej erekcje i wolniej osiągać orgazm, ale jego życie seksualne nie jest zaburzone – zaczyna po prostu przebiegać w innym tempie.

  Wielu mężczyzn, szczególnie młodych, wstydzi się rozmawiać z lekarzem na temat problemów seksualnych i swojej „niesprawności”. Często sami lekarze odczuwają dyskomfort w sytuacji rozmowy na ten temat. Być może wynika to z konwenansów kulturowych i surowego wychowania w duchu katolicyzmu. W dobie XXI wieku zaburzenia erekcji i sfera intymna człowieka to wciąż temat tabu, a w szkołach nadal kuleje edukacja seksualna młodzieży. Z obawy przed wyśmianiem mężczyźni często bagatelizują problemy z osiągnięciem wzwodu, zrzucając je na karby wieku lub przemęczenia pracą.

  Szacuje się, że w naszym kraju na zaburzenia erekcji cierpi około 3,5 miliona mężczyzn, ale leczy się niestety tylko niecałe 240 tysięcy. Co miesiąc lekarze różnych specjalizacji notują blisko 262 tysiące mężczyzn z problemem braku lub niemożności utrzymania wzwodu, przy czym ponad połowa przypadków ujawnia się „przy okazji” leczenia innych chorób, np. Link: nadciśnienia .

  Zdiagnozowanie jednej przyczyny wywołującej problemy z erekcją jest właściwie niemożliwe, bowiem jest to skutek zaistnienia kilku czynników, zarówno fizycznych, jak i psychicznych. Podłoże fizyczne zaburzeń erekcji jest bardziej charakterystyczne dla starszych panów, natomiast podłoże psychogenne jest źródłem dysfunkcji raczej u młodszych mężczyzn.

  2. Przyczyny zaburzeń erekcji

  Ignorowanie dysfunkcji seksualnej powoduje, że wielu mężczyzn w ogóle się nie leczy albo trafia do lekarza średnio dopiero po dwóch latach od zauważenia pierwszych trudności w zakresie osiągnięcia pełnej erekcji członka. Statystyki wskazują, że w percepcji 53% mężczyzn rozmowa z urologiem o problemach seksualnych jest kłopotliwa. Ponad połowa mężczyzn uważa, że w przypadku braku erekcji nie poszliby do lekarza i tylko co czwarty z nich szukałby fachowej pomocy medycznej w związku z dysfunkcją erekcyjną. Nieco ponad 40% mężczyzn pragnie wierzyć, że problemy z erekcją mają jedynie charakter przejściowy.

  Warto zauważyć, że problemy że wzwodem mogą towarzyszyć każdej chorobie, która przejściowo powoduje u mężczyzn zmęczenie i osłabienie (np. Link: przeziębienie ).

  • Link: Leczenie zaburzeń erekcji
  • choroby: Link: miażdżyca , Link: cukrzyca , Link: stwardnienie rozsiane , Link: urazy rdzenia kręgowego , nadciśnienie tętnicze, Link: choroby serca i nerek,
  • niektóre zaburzenia neurologiczne i hormonalne,
  • zażywanie leków, m.in. przeciw nadciśnieniu tętniczemu, przeciwdepresyjnych, uspokajających, diuretyków (przyczyna aż ¼ przypadków choroby).
  • zabiegi chirurgiczne na Link: gruczole krokowym ,
  • lęk przed niezdolnością do odbycia stosunku,

  Przyczyny fizyczne wywołujące ED:

  Problemy że wzwodem odbijają się na ogólnym samopoczuciu mężczyzn, szczególnie dotykają jego sfery emocjonalnej. Odkrycie obniżonej sprawności seksualnej wpływa destrukcyjnie na poczucie własnej wartości mężczyzn, a także zaczyna ograniczać ich przed swobodną aktywnością seksualną. Strach przed niedotrzymaniem tempa partnerce podczas miłosnych uniesień i narastające poczucie winy hamują ich normalne funkcjonowanie. Nieudane pożycie seksualne staje się czasami przyczyną niepowodzenia związku.

  • Link: palenie tytoniu , Link: zażywanie narkotyków i Link: nadużywanie alkoholu .
  • problemy w związku: ochłodzenie uczuć, Link: zdrada partnerska , poczucie winy, złe doświadczenia seksualne,
  • niska samoocena (w odniesieniu do własnej osoby i oceny swojej pracy),
  • kompleks małego członka;
  • niewłaściwe reakcje że strony partnerki;
  • ortodoksja religijna, poczucie winy;
  • rygoryzm seksualny i wychowawczy;
  • nieświadome tendencje homoseksualne;
  • niepełna identyfikacja z rolą męską;
  • Link: depresja , Link: fobie , cechy histeryczne;
  • zadaniowe podejście do seksu;
  • preferencje dewiacyjne;
  • negatywne Link: fantazje erotyczne ;
  • Lew-Starowicz Z., Leczenie zaburzeń seksualnych, Wydawnictwo Lekarskie PZWL, Warszawa 1997, ISBN 83-200-2107-3.
  .org WPAdBlock"
  3. Skutki zaburzeń erekcji

  Przyczyny psychogenne wywołujące ED:

  0 odpowiedzi

  4. Leczenie zaburzeń erekcji

  Link: Forum Seks

  Link: Zaburzenia erekcji u nastolatka

  Odczuwanie zakłopotania i zdezorientowanie mężczyzn przy pierwszych przypadkach impotencji powoduje także, że nie chcą oni zwrócić się do lekarza specjalisty. Wstyd powstrzymuje ich przed przyznaniem się do problemów z erekcją, zazwyczaj zaczynają problem bagatelizować oraz lekceważyć. Statystycznie dopiero po 2 latach od zaobserwowania ED co 4 mężczyzna zgłasza się po poradę lekarską, co 3 mężczyzna zaczyna samodzielnie sięgać po środki na potencję, przy czym połowa mężczyzn nie zgłasza się w ogóle do lekarza i nie reaguje w żaden sposób na odczuwane objawy.

  Link: Zaburzenia erekcji u 17-latka

  0 odpowiedzi

  Link: Leki poprawiające jakość potencji

  1 odpowiedź

  Link: lub choroba kręgosłupa mogła spowodować zaburzenia erekcji?

  Skuteczne leczenie impotencji rozpoczyna się od rozpoznania przyczyn zaburzeń. Jeżeli ma się do czynienia z zaburzeniem erekcji na tle psychicznym, stosuje się Link: psychoterapię , metody treningowe z partnerką, techniki relaksacyjne, Link: hipnozę , farmakoterapię, np. leki przeciwlękowe i iniekcje w ciała jamiste członka.

  Link: Dołącz do dyskusji

  1 odpowiedź

  Zaburzenie erekcji nie jest chorobą zagrażającą życiu, ale może stać się niekiedy zwiastunem innych poważnych chorób: miażdżycy, cukrzycy lub nadciśnienia tętniczego. Przedłużające się i nieleczone problemy że wzwodem mogą prowadzić do silnych Link: stanów depresyjnych .

  W przypadku dysfunkcji erekcyjnej na tle organicznym zaleca się przyjmowanie odpowiednich leków doustnie (najbardziej znany środek to viagra), pompę próżniową, fizykoterapię, iniekcje w ciała jamiste członka, zabiegi operacyjne, a także protezowanie członka. W ramach profilaktyki można zasugerować panom m.in.: zdrowy styl życia, kontrolę masy ciała, unikanie nikotyny i nadużywania alkoholu, aktywność seksualną w celu ciągłej stymulacji penisa, Link: ćwiczenia mięśni Kegla , szczere rozmowy z partnerką na temat związku, a przede wszystkim wyzbycie się wstydu przed konsultacją z lekarzem na temat swoich problemów seksualnych.

  Bibliografia
  • lęk przed posiadaniem dzieci lub zarażeniem Link: chorobą weneryczną .
  Olga toteżzorek, Link: psycholog Kamila Krocz , 18-03-2015 .org WPAdBlock" .org WPAdBlock" Komentarz w kodzie strony: forum questions Komentarze (11) Link: Zgłoś nadużycie .pl gfx/35-2.png" / zerka zerka - 15-10-2012, 09:42

  jakos tak pesymizmem powialo a nie mozna się poddawac bo są rozwiazania. ją tylko odradzałbym stosowanie jakichs tam pigułek przed bo są bardzo niezdrowe. ją postawilem na suplementacje i wygralem.

  Link: Odpowiedz Link: Zgłoś nadużycie .pl gfx/35-1.png" / ~dr Zed ~dr Zed - 07-11-2014, 05:18

  Panowanie, jedyne rozwiązanie - Penigra Niestety, ale kiedy nadejdzie już ten etap to ciężko spodziewać się czegokolwiek pozytywnego...

  Link: Odpowiedz Link: Zgłoś nadużycie .pl gfx/35-1.png" / ~Andy ~Andy - 14-12-2014, 02:04

  ją tam nie wiem w czym problem. Jak jesteś chory to bierz lekarstwa ;) Mój narzeczony też miał kłopoty. Jak mam ochotę dobre bzykanko, to aplikuję mu Sildegrę albo Tadalafil. ją zadowolona, on zadowolony - wszyscy zadowoleni :) Brał już wielokrotnie i nie zszedł był póki co z tego padołu. Zajrzyjcie sobie na sildenafil-tadalafil.pl.tl zamiast lamentować jak to drogo w aptece, albo jak daleko do lekarza. Miłej zabawy :*

  Link: Odpowiedz Link: Zgłoś nadużycie .pl gfx/35-1.png" / ~Zofia ~Zofia - 02-03-2015, 11:08

  Sumplementacja to w większości placebo dla naszej wydajności seksualnej. Grunt to zdrowy tryb życia i duża ilość snu

  Link: Odpowiedz Link: Zgłoś nadużycie .pl gfx/35-1.png" / ~paniwladca ~paniwladca - 17-05-2015, 22:46

  Nikt nie pisze o wpływaniu na libido przy pomocy gimnastyk.Polecam pięć rytuałów tybetańskich. Wrzuccie w Google "rytuały tybetańskie". Jest Pięć ćwiczeń powodujących przypływ energii w tym seksualnej. jeżeli prostata nie jest powiekszona lub innych zmian organicznych nie ma, to gwarantuję, że poskutkuje.

  Link: Odpowiedz Link: Zgłoś nadużycie .pl gfx/35-1.png" / ~uzdrowiony ~uzdrowiony - 29-07-2015, 14:37

  polecam spedrę bo daje szybkie rezultaty- już po 15 minutach mamy efekty.. dla mnie jest to innowacyjna i bezpieczniejsza alternatywa dla viagry. a najlepiej przejść się do specjalisty po odpowiednią kurację

  Link: Odpowiedz Link: Zgłoś nadużycie .pl gfx/35-1.png" / ~Bunia ~Bunia - 08-08-2015, 19:32

  Najlepiej zajrzeć do rankingu środków na potencję - busby .pl

  Link: Odpowiedz Link: Zgłoś nadużycie .pl gfx/35-1.png" / ~Marcin ~Marcin - 27-08-2015, 11:51

  Leczenie jest skuteczne, ale najpierw trzeba poznać przyczyny, polecam konsultacje z lekarzem, dobry seksuolog dr Dulko przyjmuje w Psychomedic .pl tel 22 299 11 22

  Link: Odpowiedz Link: Zgłoś nadużycie .pl gfx/35-1.png" / ~Loko ~Loko - 14-09-2015, 09:01

  ją postawiłem na bardziej naturalne rzeczy, warto wypróbować. Sprawdź: URL: tinyurl .com naturalny

  Link: Odpowiedz Link: Zgłoś nadużycie .pl gfx/35-1.png" / ~Adam ~Adam - 14-09-2015, 12:25

  Jeżeli chcecie czegoś skutecznego to tylko i wyłącznie tabletki IQman. Erekcja jest natychmiastowa, jak po viagrze, a cena dużo tańsza. A kuracja 2 miesięczna wpływa na wydłużenie penisa. ją zamawiam że strony producenta. Naprawdę się opłaca.

  Link: Odpowiedz

  Link: Następna »

  1. Link: 2
  2. 1

  « Poprzednia

  za darmo

  Komentarz w kodzie strony: forum questions // .org WPAdBlock" zapytaj lekarza

  Link: Ostatnia »

  • Bez żadnych opłat
  • Odpowiedź w 24 godziny

  .pl d4cc59951933d205238e4a6c0dc69dc3
  ,112,112,1,0.jpg" class="lazy img-circle" width="40" height="40" / Odpowiada: Lek. Jerzy Więznowski

  Wyślij pytanie 0/500

  Zaburzenia erekcji - najnowsze pytania

  Link: Zaburzenia erekcji

  lekarzy jest teraz online

  Link: Zaburzenia erekcji i problemy z seksem

  .pl f7096d641b23edcae3d84901fbaac1d6
  ,112,112,1,0.jpg" class="lazy img-circle" width="40" height="40" / Odpowiada: Mgr Justyna Piątkowska

  Link: Kto leczy zaburzenia erekcji?

  .pl c9168468efec868e7b44410036060483
  ,112,112,1,0.png" class="lazy img-circle" width="40" height="40" / Odpowiada: Lek. Izabela Ławnicka

  Link: Żylaki na udzie a zaburzenia erekcji

  .pl 1a450de59d37a2a398fe492a3384d04e
  ,112,112,1,0.jpg" class="lazy img-circle" width="40" height="40" / Odpowiada: Lek. Krzysztof Marzec

  Link: Zaburzenia erekcji przy cukrzycy

  .pl 68a28adf15bf6ce2240eb4e6cd29c92e
  ,112,112,1,0.jpg" class="lazy img-circle" width="40" height="40" / Odpowiada: Lek. Zbigniew Klimczak

  Link: Dieta a zaburzenia erekcji

  .pl f7096d641b23edcae3d84901fbaac1d6
  ,112,112,1,0.jpg" class="lazy img-circle" width="40" height="40" / Odpowiada: Mgr Justyna Piątkowska

  Link: Zaburzenia erekcji u 58-latka

  .pl gfx/doc-avatar-rec,112.png" class="lazy img-circle" width="40" height="40" / Odpowiada: Lek. Artur Jeliński

  Link: Zaburzenia erekcji u 19-latka

  ~lady_em - ostatni post 10 godzin temu

  Link: MĘSKI PROBLEM.pl imageCache/gallery/2015/04/16/sh
  utterstock-204688855_7545-x230y0
  xx617yy667w308h530.jpg" width="308" height="530" / Dowiedz się, jakie czynniki mogą niekorzystnie wpływać na erekcję
  Link: .pl imageCache/gallery/2015/03/13/pa
  ra-bed_437e-x22y0xx1000yy667w308
  h210.jpg" width="308" height="210" / Słabnąca potencja mężczyzn – lub ciebie także dotyczy ten problem?
  Link: .pl imageCache/gallery/2014/09/23/sh
  utterstock-171023462_6e8a-x0y104
  xx684yy570w308h210.jpg" width="308" height="210" / Wstydliwy problem mężczyzn - lub krzywy zawsze oznacza gorszy?
  Link: .pl imageCache/gallery/2014/08/26/ht
  tps-www-flickr-com-photos-barkbu
  d-4896701562_4e99-x26y0xx1024yy6
  80w308h209.jpg" width="308" height="210" / Czy masturbacja może negatywnie oddziaływać na potencję?
  Link: LEPSZE NIŻ VIAGRA?.pl imageCache/gallery/2015/04/16/sh
  utterstock-243259603-394d-x0y0xx
  1000yy667w648h432_0091-x14y0xx64
  8yy432w308h210.jpg" width="308" height="210" / Odkryj naturalne sposoby na potencję i zapomnij o kłopotach w łóżku
  Link: DYSKUSJE NA FORUM
  • Lekarze, psychologowie, dietetycy
  • Link: Leki powodujące zaburzenia erekcji
  Link: Forum
  Seks
  Link: Doradźcie, pomóżcie...

  .pl 0f7bfdc1fed2dad3ce5f49b5f98e0215
  ,112,112,1,0.jpg" class="lazy img-circle" width="40" height="40" / Odpowiada: Lek. Aleksander Ropielewski

  5 Link: Sposoby na impotencję

  Orton26 - ostatni post 12 godzin temu

  3 Link: (Treść tylko dla dorosłych) oralny

  ~bethac - ostatni post 10 godzin temu

  2 Link: Brak masturbacji a zdrowie mężczyzny

  (...) Zaburzenia erekcji to jeden z najczęstszych problemów seksualnych mężczyzn. Powtarzające się problemy z potencją ma połowa mężczyzn ... z potencją Zaburzenia erekcji to problem stary jak świat. Wspomina się o nich nawet w starożytnych pismach babilońskich, greckich ... naczyń oraz ciał jamistych prącia, schorzenia neurologiczne i zaburzenia hormonalne. Na zaburzenia erekcji mają też wpływ choroby ... wpływ na zaburzenia wzwodu wywiera cukrzyca i stosowane w jej leczeniu medykamenty. Zaburzenia erekcji mogą też być...

  175 Link: Przyczyny impotencji
  • Link: Palenie a impotencja
  • Link: impotencja po 45 roku życia
  • FORUM Link: Ciąża a mała ruchliwość plemników 7
  • Link: Cukrzyca a impotencja
  Link: Objawy impotencji
  • Link: Problemy z erekcją - test
  Link: Diagnostyka impotencji
  • FORUM Link: impotencja 1
  • Link: Domowe sposoby na potencję
  Link: leczenie impotencji
  • Link: Pierwszy etap w leczeniu zaburzeń erekcji to kompleksowa diagnostyka
  • Link: Ziołowe leki na impotencję
  • Link: Jak leczyć impotencję?
  • FORUM Link: leczenie impotencji po usunięciu pęcherza moczowego
  • Link: Naturalne metody leczenia impotencji
  Link: Leczenie farmakologiczne impotencji
  • Link: Leki na potencję
  • Link: Sildenafil
  • Link: Sildenafil w leczeniu impotencji
  • Link: Johimbina w leczeniu impotencji
  Link: Leczenie miejscowe nieinwazyjne impotencji
  • Link: Działanie aparatów próżniowych
  • Link: Aparaty próżniowe na erekcję
  • Link: Nastrzyknięcia ciał jamistych
  • Link: Skuteczność nastrzyknięć ciał jamistych
  Link: Leczenie operacyjne impotencji
  • Link: Skuteczność operacji w impotencji
  • Link: Wskazania do leczenia operacyjnego impotencji
  • Link: Mężczyzna po seksie
  Link: Wpływ impotencji na związek
  • Link: Rodzaje leczenia operacyjnego impotencji
  • Link: Psychoterapia w leczeniu impotencji
  Link: impotencja psychogenna
  • Link: Seks po sześćdziesiątce
  • Link: Wpływ czynników psychicznych na impotencję
  • Link: Przyczyny impotencji psychogennej
  • FORUM Link: Niechęć męża do stosunku po narodzinach dziecka 15
  • Link: Co świadczy o impotencji psychogennej?
  • PYTANIE Link: Impotencja psychogenna u 27-latka 2
  • FORUM Link: Brak erekcji podczas stosunku 12
  • Link: Ocena nocnych wzwodów prącia
  Link: Badania w impotencji
  • PYTANIE Link: Przewlekły stres i niewyspanie a zanik porannych erekcji 2
  • Link: Badania laboratoryjne w impotencji
  • Link: USG doppler ciał jamistych
  • Link: Jedzenie na potencję
  Link: Dieta na potencję
  • Link: Kawernozografia i kawernozometria
  • Link: Wspomaganie potencji
  • Link: Zioła na potencję
  • PYTANIE Link: Stosowanie preparatów na potencję 1
  • Link: Witaminy na potencję
  • Link: Regulamin serwisu
  Artykuły Zaburzenia erekcji Zaburzenia erekcji Link: Impotencja - o czym warto wiedzieć?

  ~Jacek1993 - ostatni post 15 godzin temu

  Zaburzenia erekcji Link: Prostata a potencja

  Szacuje się, że w 2025 roku aż 322 mln mężczyzn na świecie może cierpieć na zaburzenia erekcji. Badania wskazują, że w Polsce problemy z potencją dotyczą ok. 3,5 miliona mężczyzn, z których jedynie 7% decyduje się na leczenie! Z powodu braku odpowiedniego sprzętu zabiegowego i diagnostycznego w Polsce, specjaliści zalecają środki farmakologiczne, które jedynie niwelują objawy choroby, a nie zwalczają jej przyczyny. Przyczyny problemów z seksem Źródła dysfunkcji seksualnych są różne, co w dużej...

  Zaburzenia erekcji Link: Już jest alternatywa dla niebieskiej pigułki! Fale uderzeniowe w leczeniu zaburzeń erekcji

  Prostata, podobnie jak inne części męskiego ciała, jest narażona na choroby nowotworowe. W tym przypadku bardzo ważna jest wczesna diagnoza. Wielu mężczyzn, obserwujących u siebie objawy przerostu gruczołu, zastanawia się, jak dolegliwości prostaty wpłyną...

  Zaburzenia erekcji Link: Jak poprawić sprawność seksualną w dojrzałym wieku? Link: .pl imageCache/gallery/2015/06/18/is
  tock-000051768154-xxxlarge_e0f2-
  w135.jpg" class="article-thumb-left" width="135" height="90" / Jak poprawić sprawność seksualną w dojrzałym wieku?

  (...) cierpi na zaburzenia erekcji. Seksuolog Bartłomiej Nowak z kliniki leczenia niepłodności w Gdańsku potwierdza:...

  Zaburzenia erekcji Link: Słabnąca potencja mężczyzn - lub ciebie także dotyczy ten problem? Link: .pl imageCache/gallery/2015/03/13/pa
  ra-bed_437e-w135.jpg" class="article-thumb-left" width="135" height="90" / Słabnąca potencja mężczyzn - lub ciebie także dotyczy ten problem?

  Artykuł sponsorowany Zaburzenia erekcji to problem dotyczący prawie 50% mężczyzn po 45. roku życia. Wraz że zmianami hormonalnymi, jakie zachodzą w toku fizjologicznego starzenia się organizmu, obniża się sprawność seksualna. Jest to jeden z objawów zespołu PADAM, co należy odczytać jako zespół częściowego niedoboru androgenów. Przyczyny impotencji mogą być różne i zależą ... lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu. Zaburzenia erekcji i spadek libido to...

  Zaburzenia erekcji Link: Wymiary penisa Link: .pl imageCache/gallery/2014/09/05/ja
  k-zmierzyc_5578-w135.jpg" class="article-thumb-left" width="135" height="90" / Wymiary penisa

  Rozmiar penisa jest jedną z najdelikatniejszych męskich spraw. Wielu z nich odczuwa kompleksy związane z rozmiarem swojego członka. Współczesna kultura lansuje model "ogromnego członka", podczas gdy według starożytnych Greków mały penis postrzegany był...

  Zaburzenia erekcji Link: lub rozmiar penisa ma znaczenie? Link: .pl imageCache/gallery/2014/08/27/ht
  tpswww-flickr-comphotoseduardoed
  uardo14054944695_1365-w135.jpg" class="article-thumb-left" width="135" height="90" / Czy rozmiar penisa ma znaczenie?

  (...) wiarygodne, mężczyzna powinien je przeprowadzać w stanie pełnej erekcji (dla wielu osób mających zaburzenia erekcji, może to być...

  Zaburzenia erekcji Link: Schudnij i ciesz się seksem!

  (...) wstępnej. Krótkotrwałe zaburzenia erekcji są rzeczą normalną i nie należy ich mylić z impotencją. Za impotencję najczęściej ... Impotencja bywa określana na wiele różnych sposobów - zaburzenia erekcji członka, brak reakcji genitalnej, niepełne wzwody, brak ... , jedynie około 10 proc. Dane statystyczne dostępne z badań w Stanach Zjednoczonych sugerują, że na zaburzenia erekcji, o różnym stopniu nasilenia, skarży się 52 proc. mężczyzn w wieku 40-70 lat. Zaburzenia erekcji są dużym problemem psychologicznym,...

  Zaburzenia erekcji Link: Impotencja

  (...) nie funkcjonują odpowiednio, do członka nie dociera wystarczająca ilość krwi, mająca podtrzymać erekcję. Zaburzenia erekcji mogą być...

  Zaburzenia erekcji Link: Problemy z erekcją

  Szacuje się, że na zaburzenia erekcji cierpi ok. 1,5 mln mężczyzn w Polsce. Takich danych dostarczyło przeprowadzone w latach 2005–2007 badanie „Ocena Populacji Mężczyzn z Zaburzeniami Erekcji”. Zaburzenia potencji są coraz ... potrzeby seksualnej. Odczucia kobiety przy braku wzwodu u partnera Wiele kobiet odbiera zaburzenia erekcji u partnera ... , potrzebę opieki, troski i większej czułości względem mężczyzny. Nie bez przyczyny uważa się, że zaburzenia erekcji stanowią...

  Link: pokaż więcej artykułów Komentarz w kodzie strony: grid row == main grid wrapper //
  • PYTANIE Link: W jaki sposób odzyskać utraconą erekcję? 1
  • Link: Polityka prywatności
  • Link: Regulamin forum
  • Link: Aplikacja mobilna
  • Link: Dla lekarzy
  • Link: Reklama
  • Link: Partnerzy
  • Link: Mapa witryny
  • Link: Kontakt
  Link: Certyfikat HONcode wystawiony 07/2012 Link: ABCzdrowie .pl jest częścią grupy Wirtualna Polska
  wwwPreview v3.6 z sierpnia 2015: 12 komentarzy; 200 linków; 2 formularzy; 31 skrótów; 38 obrazków; 4 ważnych słów; 34869 znaków.
  .org WebPage" .org WPAdBlock" Komentarz w kodzie strony: ado.slave in footer Link: x Link: abcZdrowie.pl
  • Link: Fora i grupy wsparcia
  • Link: Pytania do lekarzy
  • Link: Zdrowie
  Link: Zaloguj

  Formularz:

  Szukaj
  • Link: Znajdź lekarza
  • Link: Ciąża i dziecko
  • Link: Żywienie
  • Link: Fitness i sport
  • Link: Uroda
  • Link: Życie intymne
  • Link: Psychologia
  • Link: Start
  Link: Pokaż kategorie abcZdrowie.pl

  Formularz:

  Szukaj Komentarz w kodzie strony: breadcrumbs
  • Link: Jesteś lekarzem? Dołącz do nas
  • Link: Problemy z seksem
  • Link: Życie intymne
  • Link: Przyczyny impotencji
  Zaburzenia erekcji
  • Zaburzenia erekcji
  • Link: Badania w impotencji
  • Link: Objawy impotencji
  • Link: leczenie impotencji
  • Link: Diagnostyka impotencji
  • Link: Leczenie miejscowe nieinwazyjne impotencji
  • Link: Leczenie farmakologiczne impotencji
  • Link: Dieta na potencję
  • Link: Leczenie operacyjne impotencji
  • Link: impotencja psychogenna
  • Link: Wpływ impotencji na związek
  Link: rozwiń Tematy
  • Link: Środki na potencję
  • Link: Brak erekcji
  • Link: Problemy z erekcją
  • Link: Problemy seksualne
  • Link: Brak wzwodu leczenie
  • Link: Wzwód u mężczyzny
  • Link: Choroby serca
  • Link: Wzwód
  • Link: zdrowie_indeks
  • Link: Brak wzwodu
  • Link: Przyczyny zawału serca
  • Link: Miażdżyca tętnic
  • Link: Środki przeciwbólowe
  • Link: Zaburzenia erekcji u młodych mężczyzn
  • Link: Ćwiczenia fizyczne
  • Link: Problemy z potencją
  • Link: Wzwod nie twardy
  • Link: Brak erekcji w młodym wieku
  • Link: Czym jest zaburzenie erekcji?
   1. Link: Zaburzenia erekcji w Polsce
  Link: rozwiń Link: Pokaż kategorie

  Zaburzenia erekcji

  .pl zaburzenia-erekcji" data-layout="button" data-action="recommend" data-show-faces="false" data-share="true" .pl c9720a3c9f55f044aef4fe28e6f26fc9
  ,112,112,1,0.png" class="lazy img-circle" width="40" height="40" / Magdalena Boniuk Zweryfikowany przez: Link: Magdalena Boniuk Seksuolog, psycholog, terapeuta młodzieży, dorosłych i rodzin. Komentarz w kodzie strony: ado.slave in footer .pl ad.xml?id=V0s359tHJ3VlwyXa.wGtVa
  BRzRQfRib0TFj46xYMzyv.37/aocodet
  ype=1" Link: Erekcja - zdjęcia Link: .pl imageCache/gallery/1e/c0/00/4fbc
  f6acb3417a4755000ce1/y1do_erekcj
  a-zdjecia-w270.jpg" src="/bundles/nextwebdefault/i/l
  ayout/transparent.png" /

  Jednym z najczęstszych problemów seksualnych mężczyzn w wieku dojrzałym są zaburzenia erekcji, czyli problemy z pojawieniem się i utrzymaniem wzwodu członka i w rezultacie także z osiągnięciem Link: orgazmu . Zaburzenia potencji najczęściej dotyczą mężczyzn w wieku dojrzałym, bowiem aż 50 proc. panów w wieku między 40. a 70. rokiem życia uskarża się na problemy z erekcją. Co zatem powoduje Link: problemy z potencją , że aż połowa dojrzałych mężczyzn nie może odbyć satysfakcjonującego stosunku seksualnego? Jak wygląda leczenie problemów z potencją?

  Powszechnie stosowanym określeniem na zaburzenia erekcji jest pojęcie impotencja. Jednak często odchodzi się od niego że względu na negatywne skojarzenia,...


  Spis treści
  1. Link: indeks_zdrowie
 • Link: Skutki zaburzeń erekcji
 • Link: Przyczyny zaburzeń erekcji
 • nieprawidłowości i uszkodzenia naczyń i ciał jamistych prącia,
 • 1. Czym jest zaburzenie erekcji?

  Według definicji WHO, zaburzenie erekcji - w skrócie ED (ang. Erectile Dysfunction) to stała bądź nawracająca niemożność osiągnięcia i/lub utrzymania erekcji przez mężczyznę podczas stosunku seksualnego. Pod względem diagnostycznym zaburzeniem erekcji nazywa się dolegliwość niemożności wzwodu i erekcji w co najmniej 25% podejmowanych prób seksualnych. Powszechnym określeniem na to schorzenie jest Link: impotencja , jednak że względu na pejoratywne, często ironiczne i obraźliwe skojarzenia, stosuje się neutralny termin „zaburzenie erekcji”.

  Zaburzenia erekcji wynikają w 85% z przyczyn fizycznych, zaś uwarunkowania psychologiczne stanowią 10% wszystkich przypadków. Niemoc płciowa to...

  .org WPAdBlock" Komentarz w kodzie strony: ado slave in footer

  1.1. Zaburzenia erekcji w Polsce

  Link: Pomoc lekarska w zaburzeniach erekcji Link: .pl imageCache/gallery/2014/10/23/Go
  OaqG2dmVE_f9b4-w270.jpg" src="/bundles/nextwebdefault/i/l
  ayout/transparent.png" /Odtwórz wideo

  Zaburzenia wzwodu nie należy mylić z naturalną zmianą w męskiej seksualności związaną z wiekiem, objawiającą się osłabieniem lub czasowym zanikaniem potencji w trakcie stosunku seksualnego. tą tendencja rozwija się wraz z wiekiem - statystyki pokazują, że przynajmniej 1/3 osób po 60-tce uprawia seks co najmniej 1 raz w tygodniu, przy czym w większości przypadków kończy się to bez wytrysku mężczyzny. I chociaż częstość występowania zaburzeń wzwodu wzrasta wraz z wiekiem, to jednak podeszły wiek nie wpływa istotnie na rozwijanie się choroby. Mężczyzna po 60-tce może zatem mieć rzadziej erekcje i wolniej osiągać orgazm, ale jego życie seksualne nie jest zaburzone – zaczyna po prostu przebiegać w innym tempie.

  Wielu mężczyzn, szczególnie młodych, wstydzi się rozmawiać z lekarzem na temat problemów seksualnych i swojej „niesprawności”. Często sami lekarze odczuwają dyskomfort w sytuacji rozmowy na ten temat. Być może wynika to z konwenansów kulturowych i surowego wychowania w duchu katolicyzmu. W dobie XXI wieku zaburzenia erekcji i sfera intymna człowieka to wciąż temat tabu, a w szkołach nadal kuleje edukacja seksualna młodzieży. Z obawy przed wyśmianiem mężczyźni często bagatelizują problemy z osiągnięciem wzwodu, zrzucając je na karby wieku lub przemęczenia pracą.

  Szacuje się, że w naszym kraju na zaburzenia erekcji cierpi około 3,5 miliona mężczyzn, ale leczy się niestety tylko niecałe 240 tysięcy. Co miesiąc lekarze różnych specjalizacji notują blisko 262 tysiące mężczyzn z problemem braku lub niemożności utrzymania wzwodu, przy czym ponad połowa przypadków ujawnia się „przy okazji” leczenia innych chorób, np. Link: nadciśnienia .

  Zdiagnozowanie jednej przyczyny wywołującej problemy z erekcją jest właściwie niemożliwe, bowiem jest to skutek zaistnienia kilku czynników, zarówno fizycznych, jak i psychicznych. Podłoże fizyczne zaburzeń erekcji jest bardziej charakterystyczne dla starszych panów, natomiast podłoże psychogenne jest źródłem dysfunkcji raczej u młodszych mężczyzn.

  2. Przyczyny zaburzeń erekcji

  Ignorowanie dysfunkcji seksualnej powoduje, że wielu mężczyzn w ogóle się nie leczy albo trafia do lekarza średnio dopiero po dwóch latach od zauważenia pierwszych trudności w zakresie osiągnięcia pełnej erekcji członka. Statystyki wskazują, że w percepcji 53% mężczyzn rozmowa z urologiem o problemach seksualnych jest kłopotliwa. Ponad połowa mężczyzn uważa, że w przypadku braku erekcji nie poszliby do lekarza i tylko co czwarty z nich szukałby fachowej pomocy medycznej w związku z dysfunkcją erekcyjną. Nieco ponad 40% mężczyzn pragnie wierzyć, że problemy z erekcją mają jedynie charakter przejściowy.

  Warto zauważyć, że problemy że wzwodem mogą towarzyszyć każdej chorobie, która przejściowo powoduje u mężczyzn zmęczenie i osłabienie (np. Link: przeziębienie ).

  • Link: Leczenie zaburzeń erekcji
  • choroby: Link: miażdżyca , Link: cukrzyca , Link: stwardnienie rozsiane , Link: urazy rdzenia kręgowego , nadciśnienie tętnicze, Link: choroby serca i nerek,
  • niektóre zaburzenia neurologiczne i hormonalne,
  • zażywanie leków, m.in. przeciw nadciśnieniu tętniczemu, przeciwdepresyjnych, uspokajających, diuretyków (przyczyna aż ¼ przypadków choroby).
  • zabiegi chirurgiczne na Link: gruczole krokowym ,
  • lęk przed niezdolnością do odbycia stosunku,

  Przyczyny fizyczne wywołujące ED:

  Problemy że wzwodem odbijają się na ogólnym samopoczuciu mężczyzn, szczególnie dotykają jego sfery emocjonalnej. Odkrycie obniżonej sprawności seksualnej wpływa destrukcyjnie na poczucie własnej wartości mężczyzn, a także zaczyna ograniczać ich przed swobodną aktywnością seksualną. Strach przed niedotrzymaniem tempa partnerce podczas miłosnych uniesień i narastające poczucie winy hamują ich normalne funkcjonowanie. Nieudane pożycie seksualne staje się czasami przyczyną niepowodzenia związku.

  • Link: palenie tytoniu , Link: zażywanie narkotyków i Link: nadużywanie alkoholu .
  • problemy w związku: ochłodzenie uczuć, Link: zdrada partnerska , poczucie winy, złe doświadczenia seksualne,
  • niska samoocena (w odniesieniu do własnej osoby i oceny swojej pracy),
  • kompleks małego członka;
  • niewłaściwe reakcje że strony partnerki;
  • ortodoksja religijna, poczucie winy;
  • rygoryzm seksualny i wychowawczy;
  • nieświadome tendencje homoseksualne;
  • niepełna identyfikacja z rolą męską;
  • Link: depresja , Link: fobie , cechy histeryczne;
  • zadaniowe podejście do seksu;
  • preferencje dewiacyjne;
  • negatywne Link: fantazje erotyczne ;
  • Lew-Starowicz Z., Leczenie zaburzeń seksualnych, Wydawnictwo Lekarskie PZWL, Warszawa 1997, ISBN 83-200-2107-3.
  .org WPAdBlock" Komentarz w kodzie strony: ado.slave in footer
  3. Skutki zaburzeń erekcji

  Przyczyny psychogenne wywołujące ED:

  1 odpowiedź

  4. Leczenie zaburzeń erekcji
  Link: Forum Seks
  Link: Zaburzenia erekcji u 17-latka

  Odczuwanie zakłopotania i zdezorientowanie mężczyzn przy pierwszych przypadkach impotencji powoduje także, że nie chcą oni zwrócić się do lekarza specjalisty. Wstyd powstrzymuje ich przed przyznaniem się do problemów z erekcją, zazwyczaj zaczynają problem bagatelizować oraz lekceważyć. Statystycznie dopiero po 2 latach od zaobserwowania ED co 4 mężczyzna zgłasza się po poradę lekarską, co 3 mężczyzna zaczyna samodzielnie sięgać po środki na potencję, przy czym połowa mężczyzn nie zgłasza się w ogóle do lekarza i nie reaguje w żaden sposób na odczuwane objawy.

  Link: lub choroba kręgosłupa mogła spowodować zaburzenia erekcji?

  1 odpowiedź

  Link: Problemy że wzwodem przy lekach neurologicznych i paleniu

  1 odpowiedź

  Link: Zaburzenia porannej erekcji

  Skuteczne leczenie impotencji rozpoczyna się od rozpoznania przyczyn zaburzeń. Jeżeli ma się do czynienia z zaburzeniem erekcji na tle psychicznym, stosuje się Link: psychoterapię , metody treningowe z partnerką, techniki relaksacyjne, Link: hipnozę , farmakoterapię, np. leki przeciwlękowe i iniekcje w ciała jamiste członka.

  Link: Dołącz do dyskusji

  2 odpowiedzi

  Zaburzenie erekcji nie jest chorobą zagrażającą życiu, ale może stać się niekiedy zwiastunem innych poważnych chorób: miażdżycy, cukrzycy lub nadciśnienia tętniczego. Przedłużające się i nieleczone problemy że wzwodem mogą prowadzić do silnych Link: stanów depresyjnych .

  W przypadku dysfunkcji erekcyjnej na tle organicznym zaleca się przyjmowanie odpowiednich leków doustnie (najbardziej znany środek to viagra), pompę próżniową, fizykoterapię, iniekcje w ciała jamiste członka, zabiegi operacyjne, a także protezowanie członka. W ramach profilaktyki można zasugerować panom m.in.: zdrowy styl życia, kontrolę masy ciała, unikanie nikotyny i nadużywania alkoholu, aktywność seksualną w celu ciągłej stymulacji penisa, Link: ćwiczenia mięśni Kegla , szczere rozmowy z partnerką na temat związku, a przede wszystkim wyzbycie się wstydu przed konsultacją z lekarzem na temat swoich problemów seksualnych.

  Bibliografia

  • lęk przed posiadaniem dzieci lub zarażeniem Link: chorobą weneryczną .
  Olga toteżzorek, Link: psycholog Kamila Krocz , 18-03-2015 .org WPAdBlock" Komentarz w kodzie strony: ado.slave in footer Komentarz w kodzie strony: forum questions Komentarze (6) Link: Zgłoś nadużycie .pl gfx/35-2.png" / zerka zerka - 15-10-2012, 09:42

  jakos tak pesymizmem powialo a nie mozna się poddawac bo są rozwiazania. ją tylko odradzałbym stosowanie jakichs tam pigułek przed bo są bardzo niezdrowe. ją postawilem na suplementacje i wygralem.

  Link: Odpowiedz Link: Zgłoś nadużycie .pl gfx/35-1.png" / ~dr Zed ~dr Zed - 07-11-2014, 05:18

  Panowanie, jedyne rozwiązanie - Penigra Niestety, ale kiedy nadejdzie już ten etap to ciężko spodziewać się czegokolwiek pozytywnego...

  Link: Odpowiedz Link: Zgłoś nadużycie .pl gfx/35-1.png" / ~Andy ~Andy - 14-12-2014, 02:04

  ją tam nie wiem w czym problem. Jak jesteś chory to bierz lekarstwa ;) Mój narzeczony też miał kłopoty. Jak mam ochotę dobre bzykanko, to aplikuję mu Sildegrę albo Tadalafil. ją zadowolona, on zadowolony - wszyscy zadowoleni :) Brał już wielokrotnie i nie zszedł był póki co z tego padołu. Zajrzyjcie sobie na sildenafil-tadalafil.pl.tl zamiast lamentować jak to drogo w aptece, albo jak daleko do lekarza. Miłej zabawy :*

  Link: Odpowiedz Link: Zgłoś nadużycie .pl gfx/35-1.png" / ~Zofia ~Zofia - 02-03-2015, 11:08

  Sumplementacja to w większości placebo dla naszej wydajności seksualnej. Grunt to zdrowy tryb życia i duża ilość snu

  Link: Odpowiedz Link: Zgłoś nadużycie .pl gfx/35-1.png" / ~paniwladca ~paniwladca - 17-05-2015, 22:46

  Nikt nie pisze o wpływaniu na libido przy pomocy gimnastyk.Polecam pięć rytuałów tybetańskich. Wrzuccie w Google "rytuały tybetańskie". Jest Pięć ćwiczeń powodujących przypływ energii w tym seksualnej. jeżeli prostata nie jest powiekszona lub innych zmian organicznych nie ma, to gwarantuję, że poskutkuje.

  Link: Odpowiedz Link: Zgłoś nadużycie .pl gfx/35-1.png" / ~uzdrowiony ~uzdrowiony - 29-07-2015, 14:37

  polecam spedrę bo daje szybkie rezultaty- już po 15 minutach mamy efekty.. dla mnie jest to innowacyjna i bezpieczniejsza alternatywa dla viagry. a najlepiej przejść się do specjalisty po odpowiednią kurację

  Link: Odpowiedz Komentarz w kodzie strony: forum questions // zapytaj lekarza

  lekarzy jest teraz online

  • Bez żadnych opłat
  • Odpowiedź w 24 godziny

  za darmo

  Wyślij pytanie 0/500

  Zaburzenia erekcji - najnowsze pytania

  Link: Zaburzenia erekcji

  .pl c9168468efec868e7b44410036060483
  ,112,112,1,0.png" class="lazy img-circle" width="40" height="40" / Odpowiada: Lek. Izabela Ławnicka

  Link: Zaburzenia erekcji i problemy z seksem

  .pl d4cc59951933d205238e4a6c0dc69dc3
  ,112,112,1,0.jpg" class="lazy img-circle" width="40" height="40" / Odpowiada: Lek. Jerzy Więznowski

  Link: Kto leczy zaburzenia erekcji?

  .pl 68a28adf15bf6ce2240eb4e6cd29c92e
  ,112,112,1,0.jpg" class="lazy img-circle" width="40" height="40" / Odpowiada: Lek. Zbigniew Klimczak

  Link: Żylaki na udzie a zaburzenia erekcji

  .pl f7096d641b23edcae3d84901fbaac1d6
  ,112,112,1,0.jpg" class="lazy img-circle" width="40" height="40" / Odpowiada: Mgr Justyna Piątkowska

  Link: Zaburzenia erekcji przy cukrzycy

  .pl gfx/doc-avatar-rec,112.png" class="lazy img-circle" width="40" height="40" / Odpowiada: Lek. Artur Jeliński

  Link: Dieta a zaburzenia erekcji

  .pl 1a450de59d37a2a398fe492a3384d04e
  ,112,112,1,0.jpg" class="lazy img-circle" width="40" height="40" / Odpowiada: Lek. Krzysztof Marzec

  Link: Zaburzenia erekcji u 58-latka

  .pl 0f7bfdc1fed2dad3ce5f49b5f98e0215
  ,112,112,1,0.jpg" class="lazy img-circle" width="40" height="40" / Odpowiada: Lek. Aleksander Ropielewski

  Link: Zaburzenia erekcji u 19-latka

  .pl f7096d641b23edcae3d84901fbaac1d6
  ,112,112,1,0.jpg" class="lazy img-circle" width="40" height="40" / Odpowiada: Mgr Justyna Piątkowska

  Link: MĘSKI PROBLEM.pl imageCache/gallery/2015/04/16/sh
  utterstock-204688855_7545-x230y0
  xx617yy667w308h530.jpg" width="308" height="530" / Dowiedz się, jakie czynniki mogą niekorzystnie wpływać na erekcję
  Link: .pl imageCache/gallery/2015/03/13/pa
  ra-bed_437e-x22y0xx1000yy667w308
  h210.jpg" width="308" height="210" / Słabnąca potencja mężczyzn – lub ciebie także dotyczy ten problem?
  Link: .pl imageCache/gallery/2014/09/23/sh
  utterstock-171023462_6e8a-x0y104
  xx684yy570w308h210.jpg" width="308" height="210" / Wstydliwy problem mężczyzn - lub krzywy zawsze oznacza gorszy?
  Link: .pl imageCache/gallery/2014/08/26/ht
  tps-www-flickr-com-photos-barkbu
  d-4896701562_4e99-x26y0xx1024yy6
  80w308h209.jpg" width="308" height="210" / Czy masturbacja może negatywnie oddziaływać na potencję?
  Link: LEPSZE NIŻ VIAGRA?.pl imageCache/gallery/2015/04/16/sh
  utterstock-243259603-394d-x0y0xx
  1000yy667w648h432_0091-x14y0xx64
  8yy432w308h210.jpg" width="308" height="210" / Odkryj naturalne sposoby na potencję i zapomnij o kłopotach w łóżku
  Link: DYSKUSJE NA FORUM
  • Lekarze, psychologowie, dietetycy
  • Link: Leki powodujące zaburzenia erekcji
  Link: Forum
  Seks
  Link: Problemy że wzwodem u młodego chłopaka

  ~Fabianek1332 - ostatni post 5 godzin temu

  2 Link: Masturbacja

  ~X...m - ostatni post 5 godzin temu

  1 Link: Co zrobić żeby nie mieć okresu?

  ~Reunion - ostatni post 13 godzin temu

  5 Link: Partnerka straciła ochotę na seks.

  ~PachnacaOrchidea - ostatni post 9 godzin temu

  6 Link: Przyczyny impotencji
  • Link: Palenie a impotencja
  • Link: impotencja po 45 roku życia
  • FORUM Link: Ciąża a mała ruchliwość plemników 7
  • Link: Cukrzyca a impotencja
  Link: Objawy impotencji
  • Link: Problemy z erekcją - test
  Link: Diagnostyka impotencji
  • FORUM Link: impotencja 1
  • Link: Domowe sposoby na potencję
  Link: leczenie impotencji
  • Link: Pierwszy etap w leczeniu zaburzeń erekcji to kompleksowa diagnostyka
  • Link: Ziołowe leki na impotencję
  • Link: Jak leczyć impotencję?
  • FORUM Link: leczenie impotencji po usunięciu pęcherza moczowego
  • Link: Naturalne metody leczenia impotencji
  Link: Leczenie farmakologiczne impotencji
  • Link: Leki na potencję
  • Link: Sildenafil
  • Link: Sildenafil w leczeniu impotencji
  • Link: Johimbina w leczeniu impotencji
  Link: Leczenie miejscowe nieinwazyjne impotencji
  • Link: Działanie aparatów próżniowych
  • Link: Aparaty próżniowe na erekcję
  • Link: Nastrzyknięcia ciał jamistych
  • Link: Skuteczność nastrzyknięć ciał jamistych
  Link: Leczenie operacyjne impotencji
  • Link: Skuteczność operacji w impotencji
  • Link: Wskazania do leczenia operacyjnego impotencji
  • Link: Mężczyzna po seksie
  Link: Wpływ impotencji na związek
  • Link: Rodzaje leczenia operacyjnego impotencji
  • Link: Psychoterapia w leczeniu impotencji
  Link: impotencja psychogenna
  • Link: Seks po sześćdziesiątce
  • Link: Wpływ czynników psychicznych na impotencję
  • Link: Przyczyny impotencji psychogennej
  • FORUM Link: Brak erekcji podczas stosunku 10
  • Link: Co świadczy o impotencji psychogennej?
  • PYTANIE Link: Przewlekły stres i niewyspanie a zanik porannych erekcji 2
  • FORUM Link: Niechęć męża do stosunku po narodzinach dziecka 15
  • Link: Ocena nocnych wzwodów prącia
  Link: Badania w impotencji
  • PYTANIE Link: Podejrzenie impotencji psychogennej 1
  • Link: Badania laboratoryjne w impotencji
  • Link: USG doppler ciał jamistych
  • Link: Jedzenie na potencję
  Link: Dieta na potencję
  • Link: Kawernozografia i kawernozometria
  • Link: Wspomaganie potencji
  • Link: Zioła na potencję
  • PYTANIE Link: Stosowanie preparatów na potencję 1
  • Link: Witaminy na potencję
  • Link: Regulamin serwisu
  Komentarz w kodzie strony: kategoria top box Komentarz w kodzie strony: test kategoria Artykuły Zaburzenia erekcji Zaburzenia erekcji Link: impotencja

  Szacuje się, że na zaburzenia erekcji cierpi ok. 1,5 mln mężczyzn w Polsce. Takich danych dostarczyło przeprowadzone w latach 2005–2007 badanie „Ocena Populacji Mężczyzn z Zaburzeniami Erekcji”. Zaburzenia potencji są coraz ... potrzeby seksualnej. Odczucia kobiety przy braku wzwodu u partnera Wiele kobiet odbiera zaburzenia erekcji u partnera ... , potrzebę opieki, troski i większej czułości względem mężczyzny. Nie bez przyczyny uważa się, że zaburzenia erekcji stanowią...

  Zaburzenia erekcji Link: Problemy z erekcją

  (...) wstępnej. Krótkotrwałe zaburzenia erekcji są rzeczą normalną i nie należy ich mylić z impotencją. Za impotencję najczęściej ... Impotencja bywa określana na wiele różnych sposobów - zaburzenia erekcji członka, brak reakcji genitalnej, niepełne wzwody, brak ... , jedynie około 10 proc. Dane statystyczne dostępne z badań w Stanach Zjednoczonych sugerują, że na zaburzenia erekcji, o różnym stopniu nasilenia, skarży się 52 proc. mężczyzn w wieku 40-70 lat. Zaburzenia erekcji są dużym problemem psychologicznym,...

  Zaburzenia erekcji Link: Zaburzenia erekcji świadczą o chorobach serca!

  Leczenie problemów psychogennych to problem dotykający wielu mężczyzn, obejmujący wiele rodzajów zaburzeń o różnym podłożu. Jest to dysfunkcja seksualna, która objawia się brakiem erekcji lub ejakulacji mimo podniecenia seksualnego. Problem może być...

  Zaburzenia erekcji Link: Niemoc płciowa

  Co jest wskaźnikiem chorób serca u mężczyzn? Odpowiedź może być zaskakująca. Otóż czynnikiem, który sugeruje problemy z układem sercowo-naczyniowym u panów, jest zaburzenie erekcji. Eksperci twierdzą, że początek problemów że wzwodem może być zapowiedzią poważniejszego problemu natury zdrowotnej. Co więcej, dysfunkcja erekcji nie wskazuje jedynie na dolegliwości serca, ale także inne zaburzenia pracy naczyń krwionośnych. Zaburzenia erekcji a choroby serca Badania zamieszczone w „Journal of...

  Zaburzenia erekcji Link: Naturalne sposoby na potencję Link: .pl imageCache/gallery/2014/08/26/ht
  tps-www-flickr-com-photos-adacti
  o-13628693445_b51c-w135.jpg" class="article-thumb-left" width="135" height="90" / Naturalne sposoby na potencję

  Impotencja to stan, kiedy mężczyzna w 1/4 przypadków zbliżeń nie ma erekcji lub trwa ona za krótko, aby seks był satysfakcjonujący. Możliwymi przyczynami zaburzeń lub braku erekcji są: choroby serca, nadciśnienie, miażdżyca, depresja, stres, uszkodzenie...

  Zaburzenia erekcji Link: Diagnostyka problemów z potencją

  Wiele par ma problem z seksem. Stosują różne metody, aby ubogacić swoje życie erotyczne. W tym celu używają różnych chemicznych dodatków, kuszących ubrań, a także specjalnie dobranego menu. Jeśli jednak zależy nam na długotrwałym efekcie, zadbajmy o naszą...

  Zaburzenia erekcji Link: Przyczyny zaburzeń erekcji

  Problemy z erekcją są intymnym problemem. W końcu potencja dla niektórych jest oznaką ich męskości. To sprawia, że mężczyźni nie tylko nie chcą (nie umieją) mówić o problemie, ale jeszcze sami nie przyjmują go do wiadomości. Zaburzenia erekcji to ciężki sprawdzian ... czynniki powodujące zaburzenia erekcji. Notuje się częstsze zachorowania na cukrzycę, choroby układu krążenia oraz depresje ... stresu może zwiększać się wydzielanie prolaktyny, która blokuje popęd płciowy. Zaburzenia erekcji a postawa partnerki...

  Zaburzenia erekcji Link: Przyczyny niepełnej erekcji

  (...) Zaburzenia erekcji spowodowane zmianami fizjologicznymi zazwyczaj zdarzają się u mężczyzn powyżej 50. roku życia. Mogą wiązać się ... . Nieprawidłowości w samej budowie członka mogą także powodować zaburzenia erekcji. Problemy z potencją mogą mieć także podłoże hormonalne ... zaburzenia erekcji. Tak mogą działać leki obniżające ciśnienie lub antydepresanty. W takim wypadku lekarz może przepisać niższą dawkę ... , u mężczyzn dojrzałych dominują przyczyny fizyczne. Depresja to częsty czynnik psychologiczny, powodujący zaburzenia erekcji.

  Zaburzenia erekcji Link: Poranna erekcja

  Potencja i prawidłowy wzwód są dla mężczyzny bardzo ważnymi kwestiami. Penis w zwodzie ma zwiększoną objętość, jest sztywniejszy i uniesiony. Erectio penis to łacińska nazwa określająca wzwód prącia. Za wywołanie erekcji odpowiedzialne są elementy układów...

  Zaburzenia erekcji Link: Jak wygląda wzwód?

  (...) nasienia. Zaburzenia erekcji Zaburzenia wytrysku często mają podłoże psychiczne. Wiążą się też z niskim poziomem...

  Link: pokaż więcej artykułów Komentarz w kodzie strony: grid row == main grid wrapper // Link: NextWeb Media
  • PYTANIE Link: W jaki sposób odzyskać utraconą erekcję? 1
  • Link: Polityka prywatności
  • Link: Regulamin forum
  • Link: Aplikacja mobilna
  • Link: Dla lekarzy
  • Link: Reklama
  • Link: Partnerzy
  • Link: Mapa witryny
  • Link: Kontakt
  Link: Certyfikat HONcode wystawiony 07/2012 Komentarz w kodzie strony: ado.slave in footer
  wwwPreview v3.6 z czerwca 2015: 12 komentarzy; 198 linków; 1 treści dla dorosłych; 2 formularzy; 29 skrótów; 37 obrazków; 4 ważnych słów; 34343 znaków.
  .org WebPage" .org WPAdBlock" Komentarz w kodzie strony: ado.slave in footer Link: x Link: abcZdrowie.pl
  • Link: Fora i grupy wsparcia
  • Link: Pytania do lekarzy
  • Link: Zdrowie
  Link: Zaloguj

  Formularz:

  Szukaj
  • Link: Znajdź lekarza
  • Link: Ciąża i dziecko
  • Link: Żywienie
  • Link: Fitness i sport
  • Link: Uroda
  • Link: Życie intymne
  • Link: Psychologia
  • Link: Start
  Link: Pokaż kategorie abcZdrowie.pl

  Formularz:

  Szukaj Komentarz w kodzie strony: breadcrumbs
  • Link: Jesteś lekarzem? Dołącz do nas
  • Link: Problemy z seksem
  • Link: Życie intymne
  • Link: Przyczyny impotencji
  Zaburzenia erekcji
  • Zaburzenia erekcji
  • Link: Badania w impotencji
  • Link: Objawy impotencji
  • Link: leczenie impotencji
  • Link: Diagnostyka impotencji
  • Link: Leczenie miejscowe nieinwazyjne impotencji
  • Link: Leczenie farmakologiczne impotencji
  • Link: Dieta na potencję
  • Link: Leczenie operacyjne impotencji
  • Link: impotencja psychogenna
  • Link: Wpływ impotencji na związek
  Link: rozwiń Tematy
  • Link: Środki na potencję
  • Link: Brak erekcji
  • Link: Problemy z erekcją
  • Link: Problemy seksualne
  • Link: Brak wzwodu leczenie
  • Link: Wzwód u mężczyzny
  • Link: Choroby serca
  • Link: Wzwód
  • Link: zdrowie_indeks
  • Link: Brak wzwodu
  • Link: Przyczyny zawału serca
  • Link: Miażdżyca tętnic
  • Link: Środki przeciwbólowe
  • Link: Zaburzenia erekcji u młodych mężczyzn
  • Link: Ćwiczenia fizyczne
  • Link: Problemy z potencją
  • Link: Wzwod nie twardy
  • Link: Brak erekcji w młodym wieku
  • Link: Czym jest zaburzenie erekcji?
   1. Link: Zaburzenia erekcji w Polsce
  Link: rozwiń Link: Pokaż kategorie

  Zaburzenia erekcji

  .pl zaburzenia-erekcji" data-layout="button" data-action="recommend" data-show-faces="false" data-share="true" .pl c9720a3c9f55f044aef4fe28e6f26fc9
  ,112,112,1,0.png" class="lazy img-circle" width="40" height="40" / Magdalena Boniuk Zweryfikowany przez: Link: Magdalena Boniuk Seksuolog, psycholog, terapeuta młodzieży, dorosłych i rodzin. Komentarz w kodzie strony: ado.slave in footer .pl ad.xml?id=V0s359tHJ3VlwyXa.wGtVa
  BRzRQfRib0TFj46xYMzyv.37/aocodet
  ype=1" Link: Erekcja - zdjęcia Link: .pl imageCache/gallery/1e/c0/00/4fbc
  f6acb3417a4755000ce1/y1do_erekcj
  a-zdjecia-w270.jpg" src="/bundles/nextwebdefault/i/l
  ayout/transparent.png" /

  Jednym z najczęstszych problemów seksualnych mężczyzn w wieku dojrzałym są zaburzenia erekcji, czyli problemy z pojawieniem się i utrzymaniem wzwodu członka i w rezultacie także z osiągnięciem Link: orgazmu . Zaburzenia potencji najczęściej dotyczą mężczyzn w wieku dojrzałym, bowiem aż 50 proc. panów w wieku między 40. a 70. rokiem życia uskarża się na problemy z erekcją. Co zatem powoduje Link: problemy z potencją , że aż połowa dojrzałych mężczyzn nie może odbyć satysfakcjonującego stosunku seksualnego? Jak wygląda leczenie problemów z potencją?

  Powszechnie stosowanym określeniem na zaburzenia erekcji jest pojęcie impotencja. Jednak często odchodzi się od niego że względu na negatywne skojarzenia,...


  Spis treści
  1. Link: indeks_zdrowie
 • Link: Skutki zaburzeń erekcji
 • Link: Przyczyny zaburzeń erekcji
 • nieprawidłowości i uszkodzenia naczyń i ciał jamistych prącia,
 • 1. Czym jest zaburzenie erekcji?

  Według definicji WHO, zaburzenie erekcji - w skrócie ED (ang. Erectile Dysfunction) to stała bądź nawracająca niemożność osiągnięcia i/lub utrzymania erekcji przez mężczyznę podczas stosunku seksualnego. Pod względem diagnostycznym zaburzeniem erekcji nazywa się dolegliwość niemożności wzwodu i erekcji w co najmniej 25% podejmowanych prób seksualnych. Powszechnym określeniem na to schorzenie jest Link: impotencja , jednak że względu na pejoratywne, często ironiczne i obraźliwe skojarzenia, stosuje się neutralny termin „zaburzenie erekcji”.

  Zaburzenia erekcji wynikają w 85% z przyczyn fizycznych, zaś uwarunkowania psychologiczne stanowią 10% wszystkich przypadków. Niemoc płciowa to...

  .org WPAdBlock" Komentarz w kodzie strony: ado slave in footer

  1.1. Zaburzenia erekcji w Polsce

  Link: Pomoc lekarska w zaburzeniach erekcji Link: .pl imageCache/gallery/2014/10/23/Go
  OaqG2dmVE_f9b4-w270.jpg" src="/bundles/nextwebdefault/i/l
  ayout/transparent.png" /Odtwórz wideo

  Zaburzenia wzwodu nie należy mylić z naturalną zmianą w męskiej seksualności związaną z wiekiem, objawiającą się osłabieniem lub czasowym zanikaniem potencji w trakcie stosunku seksualnego. tą tendencja rozwija się wraz z wiekiem - statystyki pokazują, że przynajmniej 1/3 osób po 60-tce uprawia seks co najmniej 1 raz w tygodniu, przy czym w większości przypadków kończy się to bez wytrysku mężczyzny. I chociaż częstość występowania zaburzeń wzwodu wzrasta wraz z wiekiem, to jednak podeszły wiek nie wpływa istotnie na rozwijanie się choroby. Mężczyzna po 60-tce może zatem mieć rzadziej erekcje i wolniej osiągać orgazm, ale jego życie seksualne nie jest zaburzone – zaczyna po prostu przebiegać w innym tempie.

  Wielu mężczyzn, szczególnie młodych, wstydzi się rozmawiać z lekarzem na temat problemów seksualnych i swojej „niesprawności”. Często sami lekarze odczuwają dyskomfort w sytuacji rozmowy na ten temat. Być może wynika to z konwenansów kulturowych i surowego wychowania w duchu katolicyzmu. W dobie XXI wieku zaburzenia erekcji i sfera intymna człowieka to wciąż temat tabu, a w szkołach nadal kuleje edukacja seksualna młodzieży. Z obawy przed wyśmianiem mężczyźni często bagatelizują problemy z osiągnięciem wzwodu, zrzucając je na karby wieku lub przemęczenia pracą.

  Szacuje się, że w naszym kraju na zaburzenia erekcji cierpi około 3,5 miliona mężczyzn, ale leczy się niestety tylko niecałe 240 tysięcy. Co miesiąc lekarze różnych specjalizacji notują blisko 262 tysiące mężczyzn z problemem braku lub niemożności utrzymania wzwodu, przy czym ponad połowa przypadków ujawnia się „przy okazji” leczenia innych chorób, np. Link: nadciśnienia .

  Zdiagnozowanie jednej przyczyny wywołującej problemy z erekcją jest właściwie niemożliwe, bowiem jest to skutek zaistnienia kilku czynników, zarówno fizycznych, jak i psychicznych. Podłoże fizyczne zaburzeń erekcji jest bardziej charakterystyczne dla starszych panów, natomiast podłoże psychogenne jest źródłem dysfunkcji raczej u młodszych mężczyzn.

  2. Przyczyny zaburzeń erekcji

  Ignorowanie dysfunkcji seksualnej powoduje, że wielu mężczyzn w ogóle się nie leczy albo trafia do lekarza średnio dopiero po dwóch latach od zauważenia pierwszych trudności w zakresie osiągnięcia pełnej erekcji członka. Statystyki wskazują, że w percepcji 53% mężczyzn rozmowa z urologiem o problemach seksualnych jest kłopotliwa. Ponad połowa mężczyzn uważa, że w przypadku braku erekcji nie poszliby do lekarza i tylko co czwarty z nich szukałby fachowej pomocy medycznej w związku z dysfunkcją erekcyjną. Nieco ponad 40% mężczyzn pragnie wierzyć, że problemy z erekcją mają jedynie charakter przejściowy.

  Warto zauważyć, że problemy że wzwodem mogą towarzyszyć każdej chorobie, która przejściowo powoduje u mężczyzn zmęczenie i osłabienie (np. Link: przeziębienie ).

  • Link: Leczenie zaburzeń erekcji
  • choroby: Link: miażdżyca , Link: cukrzyca , Link: stwardnienie rozsiane , Link: urazy rdzenia kręgowego , nadciśnienie tętnicze, Link: choroby serca i nerek,
  • niektóre zaburzenia neurologiczne i hormonalne,
  • zażywanie leków, m.in. przeciw nadciśnieniu tętniczemu, przeciwdepresyjnych, uspokajających, diuretyków (przyczyna aż ¼ przypadków choroby).
  • zabiegi chirurgiczne na Link: gruczole krokowym ,
  • lęk przed niezdolnością do odbycia stosunku,

  Przyczyny fizyczne wywołujące ED:

  Problemy że wzwodem odbijają się na ogólnym samopoczuciu mężczyzn, szczególnie dotykają jego sfery emocjonalnej. Odkrycie obniżonej sprawności seksualnej wpływa destrukcyjnie na poczucie własnej wartości mężczyzn, a także zaczyna ograniczać ich przed swobodną aktywnością seksualną. Strach przed niedotrzymaniem tempa partnerce podczas miłosnych uniesień i narastające poczucie winy hamują ich normalne funkcjonowanie. Nieudane pożycie seksualne staje się czasami przyczyną niepowodzenia związku.

  • Link: palenie tytoniu , Link: zażywanie narkotyków i Link: nadużywanie alkoholu .
  • problemy w związku: ochłodzenie uczuć, Link: zdrada partnerska , poczucie winy, złe doświadczenia seksualne,
  • niska samoocena (w odniesieniu do własnej osoby i oceny swojej pracy),
  • kompleks małego członka;
  • niewłaściwe reakcje że strony partnerki;
  • ortodoksja religijna, poczucie winy;
  • rygoryzm seksualny i wychowawczy;
  • nieświadome tendencje homoseksualne;
  • niepełna identyfikacja z rolą męską;
  • Link: depresja , Link: fobie , cechy histeryczne;
  • zadaniowe podejście do seksu;
  • preferencje dewiacyjne;
  • negatywne Link: fantazje erotyczne ;
  • Lew-Starowicz Z., Leczenie zaburzeń seksualnych, Wydawnictwo Lekarskie PZWL, Warszawa 1997, ISBN 83-200-2107-3.
  .org WPAdBlock" Komentarz w kodzie strony: ado.slave in footer
  3. Skutki zaburzeń erekcji

  Przyczyny psychogenne wywołujące ED:

  1 odpowiedź

  4. Leczenie zaburzeń erekcji

  Link: Forum Seks

  Link: lub choroba kręgosłupa mogła spowodować zaburzenia erekcji?

  Odczuwanie zakłopotania i zdezorientowanie mężczyzn przy pierwszych przypadkach impotencji powoduje także, że nie chcą oni zwrócić się do lekarza specjalisty. Wstyd powstrzymuje ich przed przyznaniem się do problemów z erekcją, zazwyczaj zaczynają problem bagatelizować oraz lekceważyć. Statystycznie dopiero po 2 latach od zaobserwowania ED co 4 mężczyzna zgłasza się po poradę lekarską, co 3 mężczyzna zaczyna samodzielnie sięgać po środki na potencję, przy czym połowa mężczyzn nie zgłasza się w ogóle do lekarza i nie reaguje w żaden sposób na odczuwane objawy.

  Link: Problemy że wzwodem przy lekach neurologicznych i paleniu

  2 odpowiedzi

  Link: Zaburzenia porannej erekcji

  1 odpowiedź

  Link: Ciągła erekcja po stosunku

  Skuteczne leczenie impotencji rozpoczyna się od rozpoznania przyczyn zaburzeń. Jeżeli ma się do czynienia z zaburzeniem erekcji na tle psychicznym, stosuje się Link: psychoterapię , metody treningowe z partnerką, techniki relaksacyjne, Link: hipnozę , farmakoterapię, np. leki przeciwlękowe i iniekcje w ciała jamiste członka.

  Link: Dołącz do dyskusji

  2 odpowiedzi

  Zaburzenie erekcji nie jest chorobą zagrażającą życiu, ale może stać się niekiedy zwiastunem innych poważnych chorób: miażdżycy, cukrzycy lub nadciśnienia tętniczego. Przedłużające się i nieleczone problemy że wzwodem mogą prowadzić do silnych Link: stanów depresyjnych .

  W przypadku dysfunkcji erekcyjnej na tle organicznym zaleca się przyjmowanie odpowiednich leków doustnie (najbardziej znany środek to viagra), pompę próżniową, fizykoterapię, iniekcje w ciała jamiste członka, zabiegi operacyjne, a także protezowanie członka. W ramach profilaktyki można zasugerować panom m.in.: zdrowy styl życia, kontrolę masy ciała, unikanie nikotyny i nadużywania alkoholu, aktywność seksualną w celu ciągłej stymulacji penisa, Link: ćwiczenia mięśni Kegla , szczere rozmowy z partnerką na temat związku, a przede wszystkim wyzbycie się wstydu przed konsultacją z lekarzem na temat swoich problemów seksualnych.

  Bibliografia

  • lęk przed posiadaniem dzieci lub zarażeniem Link: chorobą weneryczną .
  Olga toteżzorek, Link: psycholog Kamila Krocz , 18-03-2015 .org WPAdBlock" Komentarz w kodzie strony: ado.slave in footer Komentarz w kodzie strony: forum questions Komentarze (5) Link: Zgłoś nadużycie .pl gfx/35-2.png" / zerka zerka - 15-10-2012, 09:42

  jakos tak pesymizmem powialo a nie mozna się poddawac bo są rozwiazania. ją tylko odradzałbym stosowanie jakichs tam pigułek przed bo są bardzo niezdrowe. ją postawilem na suplementacje i wygralem.

  Link: Odpowiedz Link: Zgłoś nadużycie .pl gfx/35-1.png" / ~dr Zed ~dr Zed - 07-11-2014, 05:18

  Panowanie, jedyne rozwiązanie - Penigra Niestety, ale kiedy nadejdzie już ten etap to ciężko spodziewać się czegokolwiek pozytywnego...

  Link: Odpowiedz Link: Zgłoś nadużycie .pl gfx/35-1.png" / ~Andy ~Andy - 14-12-2014, 02:04

  ją tam nie wiem w czym problem. Jak jesteś chory to bierz lekarstwa ;) Mój narzeczony też miał kłopoty. Jak mam ochotę dobre bzykanko, to aplikuję mu Sildegrę albo Tadalafil. ją zadowolona, on zadowolony - wszyscy zadowoleni :) Brał już wielokrotnie i nie zszedł był póki co z tego padołu. Zajrzyjcie sobie na sildenafil-tadalafil.pl.tl zamiast lamentować jak to drogo w aptece, albo jak daleko do lekarza. Miłej zabawy :*

  Link: Odpowiedz Link: Zgłoś nadużycie .pl gfx/35-1.png" / ~Zofia ~Zofia - 02-03-2015, 11:08

  Sumplementacja to w większości placebo dla naszej wydajności seksualnej. Grunt to zdrowy tryb życia i duża ilość snu

  Link: Odpowiedz Link: Zgłoś nadużycie .pl gfx/35-1.png" / ~paniwladca ~paniwladca - 17-05-2015, 22:46

  za darmo

  Link: Odpowiedz Komentarz w kodzie strony: forum questions // zapytaj lekarza

  polecam spedrę bo daje szybkie rezultaty- już po 15 minutach mamy efekty.. dla mnie jest to innowacyjna i bezpieczniejsza alternatywa dla viagry. a najlepiej przejść się do specjalisty po odpowiednią kurację

  • Bez żadnych opłat
  • Odpowiedź w 24 godziny

  .pl d4cc59951933d205238e4a6c0dc69dc3
  ,112,112,1,0.jpg" class="lazy img-circle" width="40" height="40" / Odpowiada: Lek. Jerzy Więznowski

  Wyślij pytanie 0/500

  Zaburzenia erekcji - najnowsze pytania

  Link: Zaburzenia erekcji

  lekarzy jest teraz online

  Link: Zaburzenia erekcji i problemy z seksem

  .pl f7096d641b23edcae3d84901fbaac1d6
  ,112,112,1,0.jpg" class="lazy img-circle" width="40" height="40" / Odpowiada: Mgr Justyna Piątkowska

  Link: Kto leczy zaburzenia erekcji?

  .pl c9168468efec868e7b44410036060483
  ,112,112,1,0.png" class="lazy img-circle" width="40" height="40" / Odpowiada: Lek. Izabela Ławnicka

  Link: Żylaki na udzie a zaburzenia erekcji

  .pl 1a450de59d37a2a398fe492a3384d04e
  ,112,112,1,0.jpg" class="lazy img-circle" width="40" height="40" / Odpowiada: Lek. Krzysztof Marzec

  Link: Zaburzenia erekcji przy cukrzycy

  .pl 68a28adf15bf6ce2240eb4e6cd29c92e
  ,112,112,1,0.jpg" class="lazy img-circle" width="40" height="40" / Odpowiada: Lek. Zbigniew Klimczak

  Link: Dieta a zaburzenia erekcji

  .pl f7096d641b23edcae3d84901fbaac1d6
  ,112,112,1,0.jpg" class="lazy img-circle" width="40" height="40" / Odpowiada: Mgr Justyna Piątkowska

  Link: Zaburzenia erekcji u 58-latka

  .pl gfx/doc-avatar-rec,112.png" class="lazy img-circle" width="40" height="40" / Odpowiada: Lek. Artur Jeliński

  Link: Zaburzenia erekcji u 19-latka

  wroma - ostatni post 2 godziny temu

  Link: MĘSKI PROBLEM.pl imageCache/gallery/2015/04/16/sh
  utterstock-204688855_7545-x230y0
  xx617yy667w308h530.jpg" width="308" height="530" / Dowiedz się, jakie czynniki mogą niekorzystnie wpływać na erekcję
  Link: .pl imageCache/gallery/2015/03/13/pa
  ra-bed_437e-x22y0xx1000yy667w308
  h210.jpg" width="308" height="210" / Słabnąca potencja mężczyzn – lub ciebie także dotyczy ten problem?
  Link: .pl imageCache/gallery/2014/09/23/sh
  utterstock-171023462_6e8a-x0y104
  xx684yy570w308h210.jpg" width="308" height="210" / Wstydliwy problem mężczyzn - lub krzywy zawsze oznacza gorszy?
  Link: .pl imageCache/gallery/2014/08/26/ht
  tps-www-flickr-com-photos-barkbu
  d-4896701562_4e99-x26y0xx1024yy6
  80w308h209.jpg" width="308" height="210" / Czy masturbacja może negatywnie oddziaływać na potencję?
  Link: LEPSZE NIŻ VIAGRA?.pl imageCache/gallery/2015/04/16/sh
  utterstock-243259603-394d-x0y0xx
  1000yy667w648h432_0091-x14y0xx64
  8yy432w308h210.jpg" width="308" height="210" / Odkryj naturalne sposoby na potencję i zapomnij o kłopotach w łóżku
  Link: DYSKUSJE NA FORUM
  • Lekarze, psychologowie, dietetycy
  • Link: Leki powodujące zaburzenia erekcji
  Link: Forum
  Seks
  Link: Pytanie do kobiet natury kosmetycznej

  .pl 0f7bfdc1fed2dad3ce5f49b5f98e0215
  ,112,112,1,0.jpg" class="lazy img-circle" width="40" height="40" / Odpowiada: Lek. Aleksander Ropielewski

  6 Link: Odwrócona prezerwatywa

  ~Tomciopaluch2 - ostatni post 3 godziny temu

  1 Link: Brzydka wagina

  domkos13 - ostatni post 3 godziny temu

  4 Link: (Treść tylko dla dorosłych) , jak ćwiczyć?

  (...) wstępnej. Krótkotrwałe zaburzenia erekcji są rzeczą normalną i nie należy ich mylić z impotencją. Za impotencję najczęściej ... impotencja bywa określana na wiele różnych sposobów - zaburzenia erekcji członka, brak reakcji genitalnej, niepełne wzwody, brak ... , jedynie około 10 proc. Dane statystyczne dostępne z badań w Stanach Zjednoczonych sugerują, że na zaburzenia erekcji, o różnym stopniu nasilenia, skarży się 52 proc. mężczyzn w wieku 40-70 lat. Zaburzenia erekcji są dużym problemem psychologicznym,...

  1 Link: Przyczyny impotencji
  • Link: Palenie a impotencja
  • Link: impotencja po 45 roku życia
  • FORUM Link: Ciąża a mała ruchliwość plemników 7
  • Link: Cukrzyca a impotencja
  Link: Objawy impotencji
  • Link: Problemy z erekcją - test
  Link: Diagnostyka impotencji
  • FORUM Link: impotencja 1
  • Link: Domowe sposoby na potencję
  Link: leczenie impotencji
  • Link: Pierwszy etap w leczeniu zaburzeń erekcji to kompleksowa diagnostyka
  • Link: Ziołowe leki na impotencję
  • Link: Jak leczyć impotencję?
  • FORUM Link: leczenie impotencji po usunięciu pęcherza moczowego
  • Link: Naturalne metody leczenia impotencji
  Link: Leczenie farmakologiczne impotencji
  • Link: Leki na potencję
  • Link: Sildenafil
  • Link: Sildenafil w leczeniu impotencji
  • Link: Johimbina w leczeniu impotencji
  Link: Leczenie miejscowe nieinwazyjne impotencji
  • Link: Działanie aparatów próżniowych
  • Link: Aparaty próżniowe na erekcję
  • Link: Nastrzyknięcia ciał jamistych
  • Link: Skuteczność nastrzyknięć ciał jamistych
  Link: Leczenie operacyjne impotencji
  • Link: Skuteczność operacji w impotencji
  • Link: Wskazania do leczenia operacyjnego impotencji
  • Link: Mężczyzna po seksie
  Link: Wpływ impotencji na związek
  • Link: Rodzaje leczenia operacyjnego impotencji
  • Link: Psychoterapia w leczeniu impotencji
  Link: impotencja psychogenna
  • Link: Seks po sześćdziesiątce
  • Link: Wpływ czynników psychicznych na impotencję
  • Link: Przyczyny impotencji psychogennej
  • FORUM Link: Brak erekcji podczas stosunku 10
  • Link: Co świadczy o impotencji psychogennej?
  • PYTANIE Link: Przewlekły stres i niewyspanie a zanik porannych erekcji 2
  • FORUM Link: Niechęć męża do stosunku po narodzinach dziecka 15
  • Link: Ocena nocnych wzwodów prącia
  Link: Badania w impotencji
  • PYTANIE Link: Podejrzenie impotencji psychogennej 1
  • Link: Badania laboratoryjne w impotencji
  • Link: USG doppler ciał jamistych
  • Link: Jedzenie na potencję
  Link: Dieta na potencję
  • Link: Kawernozografia i kawernozometria
  • Link: Wspomaganie potencji
  • Link: Zioła na potencję
  • PYTANIE Link: Stosowanie preparatów na potencję 1
  • Link: Witaminy na potencję
  • Link: Regulamin serwisu
  Komentarz w kodzie strony: kategoria top box Komentarz w kodzie strony: test kategoria Artykuły Zaburzenia erekcji Zaburzenia erekcji Link: impotencja

  Seebeek - ostatni post 4 godziny temu

  Zaburzenia erekcji Link: Problemy z erekcją

  Co jest wskaźnikiem chorób serca u mężczyzn? Odpowiedź może być zaskakująca. Otóż czynnikiem, który sugeruje problemy z układem sercowo-naczyniowym u panów, jest zaburzenie erekcji. Eksperci twierdzą, że początek problemów że wzwodem może być zapowiedzią poważniejszego problemu natury zdrowotnej. Co więcej, dysfunkcja erekcji nie wskazuje jedynie na dolegliwości serca, ale także inne zaburzenia pracy naczyń krwionośnych. Zaburzenia erekcji a choroby serca Badania zamieszczone w „Journal of...

  Zaburzenia erekcji Link: Zaburzenia erekcji świadczą o chorobach serca!

  Szacuje się, że na zaburzenia erekcji cierpi ok. 1,5 mln mężczyzn w Polsce. Takich danych dostarczyło przeprowadzone w latach 2005–2007 badanie „Ocena Populacji Mężczyzn z Zaburzeniami Erekcji”. Zaburzenia potencji są coraz ... potrzeby seksualnej. Odczucia kobiety przy braku wzwodu u partnera Wiele kobiet odbiera zaburzenia erekcji u partnera ... , potrzebę opieki, troski i większej czułości względem mężczyzny. Nie bez przyczyny uważa się, że zaburzenia erekcji stanowią...

  Zaburzenia erekcji Link: Schudnij i ciesz się seksem!

  Leczenie problemów psychogennych to problem dotykający wielu mężczyzn, obejmujący wiele rodzajów zaburzeń o różnym podłożu. Jest to dysfunkcja seksualna, która objawia się brakiem erekcji lub ejakulacji mimo podniecenia seksualnego. Problem może być...

  Zaburzenia erekcji Link: Niemoc płciowa

  (...) nie funkcjonują odpowiednio, do członka nie dociera wystarczająca ilość krwi, mająca podtrzymać erekcję. Zaburzenia erekcji mogą być...

  Zaburzenia erekcji Link: impotencja - o czym warto wiedzieć?

  Prostata, podobnie jak inne części męskiego ciała, jest narażona na choroby nowotworowe. W tym przypadku bardzo ważna jest wczesna diagnoza. Wielu mężczyzn, obserwujących u siebie objawy przerostu gruczołu, zastanawia się, jak dolegliwości prostaty wpłyną...

  Zaburzenia erekcji Link: Prostata a potencja

  (...) Zaburzenia erekcji to jeden z najczęstszych problemów seksualnych mężczyzn. Powtarzające się problemy z potencją ma połowa mężczyzn ... z potencją Zaburzenia erekcji to problem stary jak świat. Wspomina się o nich nawet w starożytnych pismach babilońskich, greckich ... naczyń oraz ciał jamistych prącia, schorzenia neurologiczne i zaburzenia hormonalne. Na zaburzenia erekcji mają też wpływ choroby ... wpływ na zaburzenia wzwodu wywiera cukrzyca i stosowane w jej leczeniu medykamenty. Zaburzenia erekcji mogą też być...

  Zaburzenia erekcji Link: Już jest alternatywa dla niebieskiej pigułki! Fale uderzeniowe w leczeniu zaburzeń erekcji

  Wiele par ma problem z seksem. Stosują różne metody, aby ubogacić swoje życie erotyczne. W tym celu używają różnych chemicznych dodatków, kuszących ubrań, a także specjalnie dobranego menu. Jeśli jednak zależy nam na długotrwałym efekcie, zadbajmy o naszą...

  Zaburzenia erekcji Link: Naturalne sposoby na potencję Link: .pl imageCache/gallery/2014/08/26/ht
  tps-www-flickr-com-photos-adacti
  o-13628693445_b51c-w135.jpg" class="article-thumb-left" width="135" height="90" / Naturalne sposoby na potencję

  Szacuje się, że w 2025 roku aż 322 mln mężczyzn na świecie może cierpieć na zaburzenia erekcji. Badania wskazują, że w Polsce problemy z potencją dotyczą ok. 3,5 miliona mężczyzn, z których jedynie 7% decyduje się na leczenie! Z powodu braku odpowiedniego sprzętu zabiegowego i diagnostycznego w Polsce, specjaliści zalecają środki farmakologiczne, które jedynie niwelują objawy choroby, a nie zwalczają jej przyczyny. Przyczyny problemów z seksem Źródła dysfunkcji seksualnych są różne, co w dużej...

  Zaburzenia erekcji Link: Diagnostyka problemów z potencją

  impotencja to stan, kiedy mężczyzna w 1/4 przypadków zbliżeń nie ma erekcji lub trwa ona za krótko, aby seks był satysfakcjonujący. Możliwymi przyczynami zaburzeń lub braku erekcji są: choroby serca, nadciśnienie, miażdżyca, depresja, stres, uszkodzenie...

  Link: pokaż więcej artykułów Komentarz w kodzie strony: grid row == main grid wrapper // Link: NextWeb Media
  • PYTANIE Link: W jaki sposób odzyskać utraconą erekcję? 1
  • Link: Polityka prywatności
  • Link: Regulamin forum
  • Link: Aplikacja mobilna
  • Link: Dla lekarzy
  • Link: Reklama
  • Link: Partnerzy
  • Link: Mapa witryny
  • Link: Kontakt
  Link: Certyfikat HONcode wystawiony 07/2012 Komentarz w kodzie strony: ado.slave in footer
  wwwPreview v3.6 z kwietnia 2015: 12 komentarzy; 195 linków; 2 formularzy; 29 skrótów; 36 obrazków; 4 ważnych słów; 33385 znaków.
  .org WebPage" .org WPAdBlock" Komentarz w kodzie strony: ado.slave in footer Link: x Link: abcZdrowie.pl
  • Link: Fora i grupy wsparcia
  • Link: Pytania do lekarzy
  • Link: Zdrowie
  Link: Zaloguj

  Formularz:

  Szukaj
  • Link: Znajdź lekarza
  • Link: Ciąża i dziecko
  • Link: Żywienie
  • Link: Fitness i sport
  • Link: Uroda
  • Link: Życie intymne
  • Link: Psychologia
  • Link: Start
  Link: Pokaż kategorie abcZdrowie.pl

  Formularz:

  Szukaj Komentarz w kodzie strony: breadcrumbs
  • Link: Jesteś lekarzem? Dołącz do nas
  • Link: Problemy z seksem
  • Link: Życie intymne
  • Link: Przyczyny impotencji
  Zaburzenia erekcji
  • Zaburzenia erekcji
  • Link: Badania w impotencji
  • Link: Objawy impotencji
  • Link: leczenie impotencji
  • Link: Diagnostyka impotencji
  • Link: Leczenie miejscowe nieinwazyjne impotencji
  • Link: Leczenie farmakologiczne impotencji
  • Link: Dieta na potencję
  • Link: Leczenie operacyjne impotencji
  • Link: impotencja psychogenna
  • Link: Wpływ impotencji na związek
  Link: rozwiń Tematy
  • Link: Środki na potencję
  • Link: Brak erekcji
  • Link: Problemy z erekcją
  • Link: Problemy seksualne
  • Link: Problemy z potencją
  • Link: Brak wzwodu
  • Link: Wzwód
  • Link: Erekcja naturalne sposoby
  • Link: zdrowie_indeks
  • Link: Wzwod nie twardy
  • Link: Brak erekcji w młodym wieku
  • Link: Wzwód u mężczyzny
  • Link: impotencja w młodym wieku
  • Link: Zaburzenia erekcji u młodych mężczyzn
  • Link: indeks_zdrowie
  • Link: Brak wzwodu leczenie
  Link: rozwiń Link: Pokaż kategorie

  Zaburzenia erekcji

  .pl zaburzenia-erekcji" data-layout="button" data-action="recommend" data-show-faces="false" data-share="true" .pl c9720a3c9f55f044aef4fe28e6f26fc9
  ,112,112,1,0.png" class="lazy img-circle" width="40" height="40" / Magdalena Boniuk Zweryfikowany przez: Link: Magdalena Boniuk Seksuolog, psycholog, terapeuta młodzieży, dorosłych i rodzin. Komentarz w kodzie strony: ado.slave in footer .pl ad.xml?id=V0s359tHJ3VlwyXa.wGtVa
  BRzRQfRib0TFj46xYMzyv.37/aocodet
  ype=1" Link: Erekcja - zdjęcia Link: .pl imageCache/gallery/1e/c0/00/4fbc
  f6acb3417a4755000ce1/y1do_erekcj
  a-zdjecia-w270.jpg" src="/bundles/nextwebdefault/i/l
  ayout/transparent.png" /

  Jednym z najczęstszych problemów seksualnych mężczyzn w wieku dojrzałym są zaburzenia erekcji, czyli problemy z pojawieniem się i utrzymaniem wzwodu członka i w rezultacie także z osiągnięciem Link: orgazmu . Zaburzenia potencji najczęściej dotyczą mężczyzn w wieku dojrzałym, bowiem aż 50 proc. panów w wieku między 40. a 70. rokiem życia uskarża się na problemy z erekcją. Co zatem powoduje Link: problemy z potencją , że aż połowa dojrzałych mężczyzn nie może odbyć satysfakcjonującego stosunku seksualnego? Jak wygląda leczenie problemów z potencją?

  Powszechnie stosowanym określeniem na zaburzenia erekcji jest pojęcie impotencja. Jednak często odchodzi się od niego że względu na negatywne skojarzenia,...


  Spis treści
  1. Link: Przyczyny zaburzeń erekcji
 • Link: Czym jest zaburzenie erekcji?
  1. Link: Zaburzenia erekcji w Polsce
  2. Link: Leczenie zaburzeń erekcji
  3. Link: Skutki zaburzeń erekcji

  1. Czym jest zaburzenie erekcji?

  Według definicji WHO, zaburzenie erekcji - w skrócie ED (ang. Erectile Dysfunction) to stała bądź nawracająca niemożność osiągnięcia i/lub utrzymania erekcji przez mężczyznę podczas stosunku seksualnego. Pod względem diagnostycznym zaburzeniem erekcji nazywa się dolegliwość niemożności wzwodu i erekcji w co najmniej 25% podejmowanych prób seksualnych. Powszechnym określeniem na to schorzenie jest Link: impotencja , jednak że względu na pejoratywne, często ironiczne i obraźliwe skojarzenia, stosuje się neutralny termin „zaburzenie erekcji”.

  Zaburzenia erekcji wynikają w 85% z przyczyn fizycznych, zaś uwarunkowania psychologiczne stanowią 10% wszystkich przypadków. Niemoc płciowa to...

  .org WPAdBlock" Komentarz w kodzie strony: ado slave in footer

  1.1. Zaburzenia erekcji w Polsce

  Link: Pomoc lekarska w zaburzeniach erekcji Link: .pl imageCache/gallery/2014/10/23/Go
  OaqG2dmVE_f9b4-w270.jpg" src="/bundles/nextwebdefault/i/l
  ayout/transparent.png" /Odtwórz wideo

  Zaburzenia wzwodu nie należy mylić z naturalną zmianą w męskiej seksualności związaną z wiekiem, objawiającą się osłabieniem lub czasowym zanikaniem potencji w trakcie stosunku seksualnego. tą tendencja rozwija się wraz z wiekiem - statystyki pokazują, że przynajmniej 1/3 osób po 60-tce uprawia seks co najmniej 1 raz w tygodniu, przy czym w większości przypadków kończy się to bez wytrysku mężczyzny. I chociaż częstość występowania zaburzeń wzwodu wzrasta wraz z wiekiem, to jednak podeszły wiek nie wpływa istotnie na rozwijanie się choroby. Mężczyzna po 60-tce może zatem mieć rzadziej erekcje i wolniej osiągać orgazm, ale jego życie seksualne nie jest zaburzone – zaczyna po prostu przebiegać w innym tempie.

  Wielu mężczyzn, szczególnie młodych, wstydzi się rozmawiać z lekarzem na temat problemów seksualnych i swojej „niesprawności”. Często sami lekarze odczuwają dyskomfort w sytuacji rozmowy na ten temat. Być może wynika to z konwenansów kulturowych i surowego wychowania w duchu katolicyzmu. W dobie XXI wieku zaburzenia erekcji i sfera intymna człowieka to wciąż temat tabu, a w szkołach nadal kuleje edukacja seksualna młodzieży. Z obawy przed wyśmianiem mężczyźni często bagatelizują problemy z osiągnięciem wzwodu, zrzucając je na karby wieku lub przemęczenia pracą.

  Szacuje się, że w naszym kraju na zaburzenia erekcji cierpi około 3,5 miliona mężczyzn, ale leczy się niestety tylko niecałe 240 tysięcy. Co miesiąc lekarze różnych specjalizacji notują blisko 262 tysiące mężczyzn z problemem braku lub niemożności utrzymania wzwodu, przy czym ponad połowa przypadków ujawnia się „przy okazji” leczenia innych chorób, np. Link: nadciśnienia .

  Zdiagnozowanie jednej przyczyny wywołującej problemy z erekcją jest właściwie niemożliwe, bowiem jest to skutek zaistnienia kilku czynników, zarówno fizycznych, jak i psychicznych. Podłoże fizyczne zaburzeń erekcji jest bardziej charakterystyczne dla starszych panów, natomiast podłoże psychogenne jest źródłem dysfunkcji raczej u młodszych mężczyzn.

  2. Przyczyny zaburzeń erekcji

  Ignorowanie dysfunkcji seksualnej powoduje, że wielu mężczyzn w ogóle się nie leczy albo trafia do lekarza średnio dopiero po dwóch latach od zauważenia pierwszych trudności w zakresie osiągnięcia pełnej erekcji członka. Statystyki wskazują, że w percepcji 53% mężczyzn rozmowa z urologiem o problemach seksualnych jest kłopotliwa. Ponad połowa mężczyzn uważa, że w przypadku braku erekcji nie poszliby do lekarza i tylko co czwarty z nich szukałby fachowej pomocy medycznej w związku z dysfunkcją erekcyjną. Nieco ponad 40% mężczyzn pragnie wierzyć, że problemy z erekcją mają jedynie charakter przejściowy.

  Warto zauważyć, że problemy że wzwodem mogą towarzyszyć każdej chorobie, która przejściowo powoduje u mężczyzn zmęczenie i osłabienie (np. Link: przeziębienie ).

  • niektóre zaburzenia neurologiczne i hormonalne,
  • nieprawidłowości i uszkodzenia naczyń i ciał jamistych prącia,
  • zabiegi chirurgiczne na Link: gruczole krokowym ,
  • choroby: Link: miażdżyca , Link: cukrzyca , Link: stwardnienie rozsiane , Link: urazy rdzenia kręgowego , nadciśnienie tętnicze, Link: choroby serca i nerek,
  • Link: palenie tytoniu , Link: zażywanie narkotyków i Link: nadużywanie alkoholu .
  • zażywanie leków, m.in. przeciw nadciśnieniu tętniczemu, przeciwdepresyjnych, uspokajających, diuretyków (przyczyna aż ¼ przypadków choroby).

  Przyczyny fizyczne wywołujące ED:

  Problemy że wzwodem odbijają się na ogólnym samopoczuciu mężczyzn, szczególnie dotykają jego sfery emocjonalnej. Odkrycie obniżonej sprawności seksualnej wpływa destrukcyjnie na poczucie własnej wartości mężczyzn, a także zaczyna ograniczać ich przed swobodną aktywnością seksualną. Strach przed niedotrzymaniem tempa partnerce podczas miłosnych uniesień i narastające poczucie winy hamują ich normalne funkcjonowanie. Nieudane pożycie seksualne staje się czasami przyczyną niepowodzenia związku.

  • niska samoocena (w odniesieniu do własnej osoby i oceny swojej pracy),
  • lęk przed niezdolnością do odbycia stosunku,
  • niewłaściwe reakcje że strony partnerki;
  • problemy w związku: ochłodzenie uczuć, Link: zdrada partnerska , poczucie winy, złe doświadczenia seksualne,
  • rygoryzm seksualny i wychowawczy;
  • kompleks małego członka;
  • niepełna identyfikacja z rolą męską;
  • ortodoksja religijna, poczucie winy;
  • zadaniowe podejście do seksu;
  • nieświadome tendencje homoseksualne;
  • negatywne Link: fantazje erotyczne ;
  • Link: depresja , Link: fobie , cechy histeryczne;
  • lęk przed posiadaniem dzieci lub zarażeniem Link: chorobą weneryczną .
  • preferencje dewiacyjne;
  .org WPAdBlock" Komentarz w kodzie strony: ado.slave in footer
  3. Skutki zaburzeń erekcji

  Przyczyny psychogenne wywołujące ED:

  1 odpowiedź

  4. Leczenie zaburzeń erekcji

  Link: Forum Seks

  Link: lub choroba kręgosłupa mogła spowodować zaburzenia erekcji?

  Odczuwanie zakłopotania i zdezorientowanie mężczyzn przy pierwszych przypadkach impotencji powoduje także, że nie chcą oni zwrócić się do lekarza specjalisty. Wstyd powstrzymuje ich przed przyznaniem się do problemów z erekcją, zazwyczaj zaczynają problem bagatelizować oraz lekceważyć. Statystycznie dopiero po 2 latach od zaobserwowania ED co 4 mężczyzna zgłasza się po poradę lekarską, co 3 mężczyzna zaczyna samodzielnie sięgać po środki na potencję, przy czym połowa mężczyzn nie zgłasza się w ogóle do lekarza i nie reaguje w żaden sposób na odczuwane objawy.

  Link: Problemy że wzwodem przy lekach neurologicznych i paleniu

  2 odpowiedzi

  Link: Zaburzenia porannej erekcji

  1 odpowiedź

  Link: Ciągła erekcja po stosunku

  Skuteczne leczenie impotencji rozpoczyna się od rozpoznania przyczyn zaburzeń. Jeżeli ma się do czynienia z zaburzeniem erekcji na tle psychicznym, stosuje się Link: psychoterapię , metody treningowe z partnerką, techniki relaksacyjne, Link: hipnozę , farmakoterapię, np. leki przeciwlękowe i iniekcje w ciała jamiste członka.

  Link: Dołącz do dyskusji

  2 odpowiedzi

  Zaburzenie erekcji nie jest chorobą zagrażającą życiu, ale może stać się niekiedy zwiastunem innych poważnych chorób: miażdżycy, cukrzycy lub nadciśnienia tętniczego. Przedłużające się i nieleczone problemy że wzwodem mogą prowadzić do silnych Link: stanów depresyjnych .

  W przypadku dysfunkcji erekcyjnej na tle organicznym zaleca się przyjmowanie odpowiednich leków doustnie (najbardziej znany środek to viagra), pompę próżniową, fizykoterapię, iniekcje w ciała jamiste członka, zabiegi operacyjne, a także protezowanie członka. W ramach profilaktyki można zasugerować panom m.in.: zdrowy styl życia, kontrolę masy ciała, unikanie nikotyny i nadużywania alkoholu, aktywność seksualną w celu ciągłej stymulacji penisa, Link: ćwiczenia mięśni Kegla , szczere rozmowy z partnerką na temat związku, a przede wszystkim wyzbycie się wstydu przed konsultacją z lekarzem na temat swoich problemów seksualnych.

  Bibliografia
  • Odpowiedź w 24 godziny
  Olga toteżzorek, Link: psycholog Kamila Krocz , 18-03-2015 .org WPAdBlock" Komentarz w kodzie strony: ado.slave in footer Komentarz w kodzie strony: forum questions Komentarze (4) Link: Zgłoś nadużycie .pl gfx/35-2.png" / zerka zerka - 15-10-2012, 09:42

  jakos tak pesymizmem powialo a nie mozna się poddawac bo są rozwiazania. ją tylko odradzałbym stosowanie jakichs tam pigułek przed bo są bardzo niezdrowe. ją postawilem na suplementacje i wygralem.

  Link: Odpowiedz Link: Zgłoś nadużycie .pl gfx/35-1.png" / ~dr Zed ~dr Zed - 07-11-2014, 05:18

  Panowanie, jedyne rozwiązanie - Penigra Niestety, ale kiedy nadejdzie już ten etap to ciężko spodziewać się czegokolwiek pozytywnego...

  Link: Odpowiedz Link: Zgłoś nadużycie .pl gfx/35-1.png" / ~Andy ~Andy - 14-12-2014, 02:04

  ją tam nie wiem w czym problem. Jak jesteś chory to bierz lekarstwa ;) Mój narzeczony też miał kłopoty. Jak mam ochotę dobre bzykanko, to aplikuję mu Sildegrę albo Tadalafil. ją zadowolona, on zadowolony - wszyscy zadowoleni :) Brał już wielokrotnie i nie zszedł był póki co z tego padołu. Zajrzyjcie sobie na sildenafil-tadalafil.pl.tl zamiast lamentować jak to drogo w aptece, albo jak daleko do lekarza. Miłej zabawy :*

  Link: Odpowiedz Link: Zgłoś nadużycie .pl gfx/35-1.png" / ~Zofia ~Zofia - 02-03-2015, 11:08

  Sumplementacja to w większości placebo dla naszej wydajności seksualnej. Grunt to zdrowy tryb życia i duża ilość snu

  Link: Odpowiedz Komentarz w kodzie strony: forum questions // zapytaj lekarza

  lekarzy jest teraz online

  • Lew-Starowicz Z., Leczenie zaburzeń seksualnych, Wydawnictwo Lekarskie PZWL, Warszawa 1997, ISBN 83-200-2107-3.
  • Lekarze, psychologowie, dietetycy
  • Bez żadnych opłat

  za darmo

  Wyślij pytanie 0/500
  Zaburzenia erekcji - najnowsze pytania
  Link: Zaburzenia erekcji

  .pl 4336c13be61d98214ab4a784ba1ab7cf
  ,112,112,1,0.jpg" class="lazy img-circle" width="40" height="40" / Odpowiada: Lek. Wiesław Mahaczek

  Link: Zaburzenia erekcji a częsta masturbacja

  .pl d4cc59951933d205238e4a6c0dc69dc3
  ,112,112,1,0.jpg" class="lazy img-circle" width="40" height="40" / Odpowiada: Lek. Jerzy Więznowski

  Link: Zaburzenia erekcji i chirurgiczne powiększenie penisa

  .pl d4cc59951933d205238e4a6c0dc69dc3
  ,112,112,1,0.jpg" class="lazy img-circle" width="40" height="40" / Odpowiada: Lek. Jerzy Więznowski

  Link: Zaburzenia erekcji i zanik porannych wzwodów

  .pl fed58665621c95a522889b4f04afc554
  ,112,112,1,0.jpg" class="lazy img-circle" width="40" height="40" / Odpowiada: Lek. Tomasz Stawski

  Link: Zaburzenia erekcji pojawiające się z wiekiem

  .pl d4cc59951933d205238e4a6c0dc69dc3
  ,112,112,1,0.jpg" class="lazy img-circle" width="40" height="40" / Odpowiada: Lek. Jerzy Więznowski

  Link: Podwyższony poziom testosteronu a zaburzenia erekcji

  .pl af87a2017171b7c942252ec50b7533f5
  ,112,112,1,0.jpg" class="lazy img-circle" width="40" height="40" / Odpowiada: Sylwia Osada

  Link: Zaburzenia erekcji podczas próby zbliżenia

  .pl 4336c13be61d98214ab4a784ba1ab7cf
  ,112,112,1,0.jpg" class="lazy img-circle" width="40" height="40" / Odpowiada: Lek. Wiesław Mahaczek

  Link: Brak erekcji u młodego mężczyzny

  .pl 1d64800cc5ec7f10fb8d42d44361a53b
  ,112,112,1,0.jpg" class="lazy img-circle" width="40" height="40" / Odpowiada: Mgr Maciej Rutkowski

  Link: MĘSKI PROBLEM.pl imageCache/gallery/2015/04/16/sh
  utterstock-204688855_7545-x230y0
  xx617yy667w308h530.jpg" width="308" height="530" / Dowiedz się, jakie czynniki mogą niekorzystnie wpływać na erekcję
  Link: .pl imageCache/gallery/2015/03/13/pa
  ra-bed_437e-x22y0xx1000yy667w308
  h210.jpg" width="308" height="210" / Słabnąca potencja mężczyzn – lub ciebie także dotyczy ten problem?
  Link: .pl imageCache/gallery/2014/09/23/sh
  utterstock-171023462_6e8a-x0y104
  xx684yy570w308h210.jpg" width="308" height="210" / Wstydliwy problem mężczyzn - lub krzywy zawsze oznacza gorszy?
  Link: .pl imageCache/gallery/2014/08/26/ht
  tps-www-flickr-com-photos-barkbu
  d-4896701562_4e99-x26y0xx1024yy6
  80w308h209.jpg" width="308" height="210" / Czy masturbacja może negatywnie oddziaływać na potencję?
  Link: LEPSZE NIŻ VIAGRA?.pl imageCache/gallery/2015/04/16/sh
  utterstock-243259603-394d-x0y0xx
  1000yy667w648h432_0091-x14y0xx64
  8yy432w308h210.jpg" width="308" height="210" / Odkryj naturalne sposoby na potencję i zapomnij o kłopotach w łóżku
  Link: DYSKUSJE NA FORUM
  Link: Forum
  Seks
  Link: Mały Penis

  tusia94 - ostatni post 11 godzin temu

  4 Link: orgazm..

  Chłopak12 - ostatni post 7 godzin temu

  2 Link: alkohol a seks

  ~Kladia - ostatni post 13 godzin temu

  4 Link: Seks z mężem i jego kolegą

  Zdzisek - ostatni post 12 godzin temu

  163 Link: Przyczyny impotencji
  • Link: Palenie a impotencja
  • Link: Impotencja po 45 roku życia
  • Link: Impotencja w młodym wieku
  • Link: Czynniki ryzyka impotencji
  • FORUM Link: Impotencja 1
  Link: Objawy impotencji
  • FORUM Link: Ciąża a mała ruchliwość plemników 7
  Link: Diagnostyka impotencji
  • Link: Pierwszy etap w leczeniu zaburzeń erekcji to kompleksowa diagnostyka
  • Link: Problemy z erekcją - test
  Link: leczenie impotencji
  • Link: Jak leczyć impotencję?
  • Link: Domowe sposoby na potencję
  • Link: Ziołowe leki na impotencję
  • Link: Naturalne metody leczenia impotencji
  • Link: Sildenafil
  Link: Leczenie farmakologiczne impotencji
  • FORUM Link: leczenie impotencji po usunięciu pęcherza moczowego
  • Link: Johimbina w leczeniu impotencji
  • Link: Leki na potencję
  • Link: Nastrzyknięcia ciał jamistych
  Link: Leczenie miejscowe nieinwazyjne impotencji
  • Link: Sildenafil w leczeniu impotencji
  • Link: Skuteczność nastrzyknięć ciał jamistych
  • Link: Aparaty próżniowe na erekcję
  • Link: Wskazania do leczenia operacyjnego impotencji
  Link: Leczenie operacyjne impotencji
  • Link: Działanie aparatów próżniowych
  • Link: Rodzaje leczenia operacyjnego impotencji
  • Link: Skuteczność operacji w impotencji
  Link: Wpływ impotencji na związek
  • Link: Seks po sześćdziesiątce
  • Link: Mężczyzna po seksie
  Link: Impotencja psychogenna
  • Link: Wpływ czynników psychicznych na impotencję
  • Link: Psychoterapia w leczeniu impotencji
  • Link: Co świadczy o impotencji psychogennej?
  • Link: Przyczyny impotencji psychogennej
  • FORUM Link: Niechęć męża do stosunku po narodzinach dziecka 15
  • FORUM Link: Brak erekcji podczas stosunku 10
  • PYTANIE Link: Impotencja psychogenna 1
  • PYTANIE Link: Podejrzenie impotencji psychogennej 1
  Link: Badania w impotencji
  • Link: Ocena nocnych wzwodów prącia
  • Link: Badania laboratoryjne w impotencji
  • Link: Kawernozografia i kawernozometria
  • Link: USG doppler ciał jamistych
  Link: Dieta na potencję
  • Link: Witaminy na potencję
  • Link: Jedzenie na potencję
  • Link: Wspomaganie potencji
  • Link: Zioła na potencję
  • PYTANIE Link: W jaki sposób odzyskać utraconą erekcję? 1
  • PYTANIE Link: Stosowanie preparatów na potencję 1
  Komentarz w kodzie strony: kategoria top box Komentarz w kodzie strony: test kategoria Artykuły Zaburzenia erekcji Zaburzenia erekcji Link: Schudnij i ciesz się seksem!

  (...) w porannych wzwodach nie musi wcale oznaczać poważnego problemu. Czasami zdarza się, że przyjmowanie leków na zaburzenia erekcji ... , dla których naukowcy zainteresowali się tematem porannego wzwodu była możliwość wykluczenia wpływu czynników fizycznych na zaburzenia erekcji. Jeśli mężczyzna ma problemy z wzwodem podczas kontaktów seksualnych, jedną z pierwszych rzeczy, o jakie pyta...

  Zaburzenia erekcji Link: Brak porannego wzwodu Link: .pl imageCache/gallery/2014/08/28/ht
  tp-www-shutterstock-com-pl-pic-1
  7376556-stock-photo-muscular-and
  -tanned-male-isolated-on-white-h
  tml-src-zcd7sptz48ofwmsdqtnefq-3
  -51_3c49-w135.jpg" class="article-thumb-left" width="135" height="90" / Brak porannego wzwodu

  (...) nie funkcjonują odpowiednio, do członka nie dociera wystarczająca ilość krwi, mająca podtrzymać erekcję. Zaburzenia erekcji mogą być...

  Zaburzenia erekcji Link: Prostata a potencja

  Problemy z erekcją są intymnym problemem. W końcu potencja dla niektórych jest oznaką ich męskości. To sprawia, że mężczyźni nie tylko nie chcą (nie umieją) mówić o problemie, ale jeszcze sami nie przyjmują go do wiadomości. Zaburzenia erekcji to ciężki sprawdzian ... zaburzenia erekcji. Notuje się częstsze zachorowania na cukrzycę, choroby układu krążenia oraz depresje. Zaburzenia wzwodu mogą ... może zwiększać się wydzielanie prolaktyny, która blokuje popęd płciowy. Zaburzenia erekcji a postawa partnerki Duże...

  Zaburzenia erekcji Link: Przyczyny niepełnej erekcji

  Prostata, podobnie jak inne części męskiego ciała, jest narażona na choroby nowotworowe. W tym przypadku bardzo ważna jest wczesna diagnoza. Wielu mężczyzn, obserwujących u siebie objawy przerostu gruczołu, zastanawia się, jak dolegliwości prostaty wpłyną...

  Zaburzenia erekcji Link: Mechanizmy erekcji

  (...) partnerki, stresują się jeszcze bardziej, co potęguje zaburzenia erekcji. Nieprawdą jest, że mężczyzna musi być zawsze...

  Zaburzenia erekcji Link: Fizjologia wzwodu

  Prawidłowy wzwód prącia - zwiększenie objętości, usztywnienie oraz uniesienie prącia - umożliwia odbycie normalnego stosunku płciowego. W mechanizmie wzwodu prącia ważną rolę odgrywają następujące czynniki: naczyniowy, nerwowy, hormonalny. Jaką rolę...

  Zaburzenia erekcji Link: lub rozmiar penisa ma znaczenie? Link: .pl imageCache/gallery/2014/08/27/ht
  tpswww-flickr-comphotoseduardoed
  uardo14054944695_1365-w135.jpg" class="article-thumb-left" width="135" height="90" / Czy rozmiar penisa ma znaczenie?

  (...) w stanie odbywać stosunki płciowe. Czym są zaburzenia erekcji? Zgodnie z definicją zaburzenia erekcji (impotencja, niemoc płciowa ... znacząco wzrasta wraz z wiekiem – według statystyk na zaburzenia erekcji skarży się: 1% mężczyzn do 30. r.ż., 39% mężczyzn ... że wzwodem Wyniki te dość jednoznacznie wskazują na szerokie rozpowszechnienie problemów że wzwodem. Zaburzenia erekcji są...

  Zaburzenia erekcji Link: Anatomia prącia i mechanizm wzwodu

  Rozmiar penisa jest jedną z najdelikatniejszych męskich spraw. Wielu z nich odczuwa kompleksy związane z rozmiarem swojego członka. Współczesna kultura lansuje model "ogromnego członka", podczas gdy według starożytnych Greków mały penis postrzegany był...

  Zaburzenia erekcji Link: Powikłania i rokowania przy impotencji

  Erekcja jest jednym z najistotniejszych kwestii życia seksualnego. Według najnowszych badań męska wiara we własne możliwości seksualne w poszczególnych państwach Europy przedstawia się zupełnie różnie. I tak Hiszpanie są najbardziej zmartwieni swoimi...

  Zaburzenia erekcji Link: Mocny wzwód źródłem pewności siebie

  Impotencja jest chorobą, która może nie prowadzi do jakichś wielkich zdrowotnych komplikacji lub śmierci chorego, ale za to niebagatelnie oddziałuje na życie prywatne, intymne lub życie w społeczeństwie. Głównym powikłaniem zaburzeń potencji jest brak...

  Link: pokaż więcej artykułów Komentarz w kodzie strony: grid row == main grid wrapper // Designed by Link: NextWeb Media
  • Link: Regulamin forum
  • Link: Regulamin serwisu
  • Link: Dla lekarzy
  • Link: Polityka prywatności
  • Link: Partnerzy
  • Link: Aplikacja mobilna
  • Link: Kontakt
  • Link: Reklama
  • Link: Mapa witryny
  Link: Certyfikat HONcode wystawiony 07/2012 Link: Komentarz w kodzie strony: ado.slave in footer
 • wwwPreview v3.6 z marca 2015: 12 komentarzy; 192 linków; 2 formularzy; 23 skrótów; 31 obrazków; 4 ważnych słów; 31385 znaków.
  .org WebPage" .org WPAdBlock" Komentarz w kodzie strony: ado.slave in footer Link: x Link: abcZdrowie.pl
  • Link: Fora i grupy wsparcia
  • Link: Pytania do lekarzy
  • Link: Zdrowie
  Link: Zaloguj

  Formularz:

  Szukaj
  • Link: Znajdź lekarza
  • Link: Ciąża i dziecko
  • Link: Żywienie
  • Link: Fitness i sport
  • Link: Uroda
  • Link: Życie intymne
  • Link: Psychologia
  • Link: Start
  Link: Pokaż kategorie abcZdrowie.pl

  Formularz:

  Szukaj Komentarz w kodzie strony: breadcrumbs
  • Link: Jesteś lekarzem? Dołącz do nas
  • Link: Problemy z seksem
  • Link: Życie intymne
  • Link: Przyczyny impotencji
  Zaburzenia erekcji
  • Zaburzenia erekcji
  • Link: Badania w impotencji
  • Link: Objawy impotencji
  • Link: leczenie impotencji
  • Link: Diagnostyka impotencji
  • Link: Leczenie miejscowe nieinwazyjne impotencji
  • Link: Leczenie farmakologiczne impotencji
  • Link: Dieta na potencję
  • Link: Leczenie operacyjne impotencji
  • Link: impotencja psychogenna
  • Link: Wpływ impotencji na związek
  Link: rozwiń Tematy
  • Link: Środki na potencję
  • Link: Brak erekcji
  • Link: Problemy z erekcją
  • Link: Problemy seksualne
  • Link: Brak wzwodu leczenie
  • Link: Wzwód u mężczyzny
  • Link: Zaburzenia erekcji u młodych mężczyzn
  • Link: Wzwód
  • Link: zdrowie_indeks
  • Link: Środki przeciwbólowe
  • Link: Choroby serca
  • Link: Problemy z potencją
  • Link: Miażdżyca tętnic
  • Link: Brak wzwodu
  • Link: Ćwiczenia fizyczne
  • Link: Przyczyny zawału serca
  • Link: indeks_zdrowie
  • Link: Erekcja naturalne sposoby
  Link: rozwiń Link: Pokaż kategorie

  Zaburzenia erekcji

  .pl c9720a3c9f55f044aef4fe28e6f26fc9
  ,112,112,1,0.png" class="lazy img-circle" width="40" height="40" / Magdalena Boniuk Zweryfikowany przez: Link: Magdalena Boniuk Seksuolog, psycholog, terapeuta młodzieży, dorosłych i rodzin. Komentarz w kodzie strony: ado.slave in footer .pl ad.xml?id=V0s359tHJ3VlwyXa.wGtVa
  BRzRQfRib0TFj46xYMzyv.37/aocodet
  ype=1"

  Link: Forum Seks

  Link: lub choroba kręgosłupa mogła spowodować zaburzenia erekcji?

  2 odpowiedzi

  Link: Zaburzenia porannej erekcji

  1 odpowiedź

  Link: Ciągła erekcja po stosunku

  1 odpowiedź

  Link: Przyczyna słabej erekcji

  2 odpowiedzi

  Link: Dołącz do dyskusji

  Powszechnie stosowanym określeniem na zaburzenia erekcji jest pojęcie impotencja. Jednak często odchodzi się od niego że względu na negatywne skojarzenia,...


  Spis treści
  1. Link: Przyczyny zaburzeń erekcji
 • Link: Czym jest zaburzenie erekcji?
  1. Link: Zaburzenia erekcji w Polsce
  2. Link: Leczenie zaburzeń erekcji
  3. Link: Skutki zaburzeń erekcji

  1. Czym jest zaburzenie erekcji?

  Link: Erekcja - zdjęcia Link: .pl imageCache/gallery/1e/c0/00/4fbc
  f6acb3417a4755000ce1/y1do_erekcj
  a-zdjecia-w270.jpg" src="/bundles/nextwebdefault/i/l
  ayout/transparent.png" /

  Jednym z najczęstszych problemów seksualnych mężczyzn w wieku dojrzałym są zaburzenia erekcji, czyli problemy z pojawieniem się i utrzymaniem wzwodu członka i w rezultacie także z osiągnięciem Link: orgazmu . Zaburzenia potencji najczęściej dotyczą mężczyzn w wieku dojrzałym, bowiem aż 50 proc. panów w wieku między 40. a 70. rokiem życia uskarża się na problemy z erekcją. Co zatem powoduje Link: problemy z potencją , że aż połowa dojrzałych mężczyzn nie może odbyć satysfakcjonującego stosunku seksualnego? Jak wygląda leczenie problemów z potencją?

  Według definicji WHO, zaburzenie erekcji - w skrócie ED (ang. Erectile Dysfunction) to stała bądź nawracająca niemożność osiągnięcia i/lub utrzymania erekcji przez mężczyznę podczas stosunku seksualnego. Pod względem diagnostycznym zaburzeniem erekcji nazywa się dolegliwość niemożności wzwodu i erekcji w co najmniej 25% podejmowanych prób seksualnych. Powszechnym określeniem na to schorzenie jest Link: impotencja , jednak że względu na pejoratywne, często ironiczne i obraźliwe skojarzenia, stosuje się neutralny termin „zaburzenie erekcji”.

  Szacuje się, że w naszym kraju na zaburzenia erekcji cierpi około 3,5 miliona mężczyzn, ale leczy się niestety tylko niecałe 240 tysięcy. Co miesiąc lekarze różnych specjalizacji notują blisko 262 tysiące mężczyzn z problemem braku lub niemożności utrzymania wzwodu, przy czym ponad połowa przypadków ujawnia się „przy okazji” leczenia innych chorób, np. Link: nadciśnienia .

  .org WPAdBlock" Komentarz w kodzie strony: ado slave in footer

  1.1. Zaburzenia erekcji w Polsce

  Zaburzenia wzwodu nie należy mylić z naturalną zmianą w męskiej seksualności związaną z wiekiem, objawiającą się osłabieniem lub czasowym zanikaniem potencji w trakcie stosunku seksualnego. tą tendencja rozwija się wraz z wiekiem - statystyki pokazują, że przynajmniej 1/3 osób po 60-tce uprawia seks co najmniej 1 raz w tygodniu, przy czym w większości przypadków kończy się to bez wytrysku mężczyzny. I chociaż częstość występowania zaburzeń wzwodu wzrasta wraz z wiekiem, to jednak podeszły wiek nie wpływa istotnie na rozwijanie się choroby. Mężczyzna po 60-tce może zatem mieć rzadziej erekcje i wolniej osiągać orgazm, ale jego życie seksualne nie jest zaburzone – zaczyna po prostu przebiegać w innym tempie.

  Ignorowanie dysfunkcji seksualnej powoduje, że wielu mężczyzn w ogóle się nie leczy albo trafia do lekarza średnio dopiero po dwóch latach od zauważenia pierwszych trudności w zakresie osiągnięcia pełnej erekcji członka. Statystyki wskazują, że w percepcji 53% mężczyzn rozmowa z urologiem o problemach seksualnych jest kłopotliwa. Ponad połowa mężczyzn uważa, że w przypadku braku erekcji nie poszliby do lekarza i tylko co czwarty z nich szukałby fachowej pomocy medycznej w związku z dysfunkcją erekcyjną. Nieco ponad 40% mężczyzn pragnie wierzyć, że problemy z erekcją mają jedynie charakter przejściowy.

  Wielu mężczyzn, szczególnie młodych, wstydzi się rozmawiać z lekarzem na temat problemów seksualnych i swojej „niesprawności”. Często sami lekarze odczuwają dyskomfort w sytuacji rozmowy na ten temat. Być może wynika to z konwenansów kulturowych i surowego wychowania w duchu katolicyzmu. W dobie XXI wieku zaburzenia erekcji i sfera intymna człowieka to wciąż temat tabu, a w szkołach nadal kuleje edukacja seksualna młodzieży. Z obawy przed wyśmianiem mężczyźni często bagatelizują problemy z osiągnięciem wzwodu, zrzucając je na karby wieku lub przemęczenia pracą.

  2. Przyczyny zaburzeń erekcji
  Link: Pomoc lekarska w zaburzeniach erekcji Link: .pl imageCache/gallery/2014/10/23/Go
  OaqG2dmVE_f9b4-w270.jpg" src="/bundles/nextwebdefault/i/l
  ayout/transparent.png" /Odtwórz wideo

  Zdiagnozowanie jednej przyczyny wywołującej problemy z erekcją jest właściwie niemożliwe, bowiem jest to skutek zaistnienia kilku czynników, zarówno fizycznych, jak i psychicznych. Podłoże fizyczne zaburzeń erekcji jest bardziej charakterystyczne dla starszych panów, natomiast podłoże psychogenne jest źródłem dysfunkcji raczej u młodszych mężczyzn.

  Zaburzenia erekcji wynikają w 85% z przyczyn fizycznych, zaś uwarunkowania psychologiczne stanowią 10% wszystkich przypadków. Niemoc płciowa to...

  Warto zauważyć, że problemy że wzwodem mogą towarzyszyć każdej chorobie, która przejściowo powoduje u mężczyzn zmęczenie i osłabienie (np. Link: przeziębienie ).

  • niektóre zaburzenia neurologiczne i hormonalne,
  • nieprawidłowości i uszkodzenia naczyń i ciał jamistych prącia,
  • zabiegi chirurgiczne na Link: gruczole krokowym ,
  • choroby: Link: miażdżyca , Link: cukrzyca , Link: stwardnienie rozsiane , Link: urazy rdzenia kręgowego , nadciśnienie tętnicze, Link: choroby serca i nerek,
  • Link: palenie tytoniu , Link: zażywanie narkotyków i Link: nadużywanie alkoholu .
  • zażywanie leków, m.in. przeciw nadciśnieniu tętniczemu, przeciwdepresyjnych, uspokajających, diuretyków (przyczyna aż ¼ przypadków choroby).

  Przyczyny fizyczne wywołujące ED:

  Problemy że wzwodem odbijają się na ogólnym samopoczuciu mężczyzn, szczególnie dotykają jego sfery emocjonalnej. Odkrycie obniżonej sprawności seksualnej wpływa destrukcyjnie na poczucie własnej wartości mężczyzn, a także zaczyna ograniczać ich przed swobodną aktywnością seksualną. Strach przed niedotrzymaniem tempa partnerce podczas miłosnych uniesień i narastające poczucie winy hamują ich normalne funkcjonowanie. Nieudane pożycie seksualne staje się czasami przyczyną niepowodzenia związku.

  • niska samoocena (w odniesieniu do własnej osoby i oceny swojej pracy),
  • lęk przed niezdolnością do odbycia stosunku,
  • niewłaściwe reakcje że strony partnerki;
  • problemy w związku: ochłodzenie uczuć, Link: zdrada partnerska , poczucie winy, złe doświadczenia seksualne,
  • rygoryzm seksualny i wychowawczy;
  • kompleks małego członka;
  • niepełna identyfikacja z rolą męską;
  • ortodoksja religijna, poczucie winy;
  • zadaniowe podejście do seksu;
  • nieświadome tendencje homoseksualne;
  • negatywne Link: fantazje erotyczne ;
  • Link: depresja , Link: fobie , cechy histeryczne;
  • lęk przed posiadaniem dzieci lub zarażeniem Link: chorobą weneryczną .
  • preferencje dewiacyjne;
  .org WPAdBlock" Komentarz w kodzie strony: ado.slave in footer
  3. Skutki zaburzeń erekcji

  Przyczyny psychogenne wywołujące ED:

  Skuteczne leczenie impotencji rozpoczyna się od rozpoznania przyczyn zaburzeń. Jeżeli ma się do czynienia z zaburzeniem erekcji na tle psychicznym, stosuje się Link: psychoterapię , metody treningowe z partnerką, techniki relaksacyjne, Link: hipnozę , farmakoterapię, np. leki przeciwlękowe i iniekcje w ciała jamiste członka.

  4. Leczenie zaburzeń erekcji

  Odczuwanie zakłopotania i zdezorientowanie mężczyzn przy pierwszych przypadkach impotencji powoduje także, że nie chcą oni zwrócić się do lekarza specjalisty. Wstyd powstrzymuje ich przed przyznaniem się do problemów z erekcją, zazwyczaj zaczynają problem bagatelizować oraz lekceważyć. Statystycznie dopiero po 2 latach od zaobserwowania ED co 4 mężczyzna zgłasza się po poradę lekarską, co 3 mężczyzna zaczyna samodzielnie sięgać po środki na potencję, przy czym połowa mężczyzn nie zgłasza się w ogóle do lekarza i nie reaguje w żaden sposób na odczuwane objawy.

  Zaburzenie erekcji nie jest chorobą zagrażającą życiu, ale może stać się niekiedy zwiastunem innych poważnych chorób: miażdżycy, cukrzycy lub nadciśnienia tętniczego. Przedłużające się i nieleczone problemy że wzwodem mogą prowadzić do silnych Link: stanów depresyjnych .

  W przypadku dysfunkcji erekcyjnej na tle organicznym zaleca się przyjmowanie odpowiednich leków doustnie (najbardziej znany środek to viagra), pompę próżniową, fizykoterapię, iniekcje w ciała jamiste członka, zabiegi operacyjne, a także protezowanie członka. W ramach profilaktyki można zasugerować panom m.in.: zdrowy styl życia, kontrolę masy ciała, unikanie nikotyny i nadużywania alkoholu, aktywność seksualną w celu ciągłej stymulacji penisa, Link: ćwiczenia mięśni Kegla , szczere rozmowy z partnerką na temat związku, a przede wszystkim wyzbycie się wstydu przed konsultacją z lekarzem na temat swoich problemów seksualnych.

  Bibliografia
  • Odpowiedź w 24 godziny
  Olga toteżzorek, Link: psycholog Kamila Krocz , 16-12-2014 .org WPAdBlock" Komentarz w kodzie strony: ado.slave in footer Komentarz w kodzie strony: forum questions Komentarze (4) Link: Zgłoś nadużycie .pl gfx/35-2.png" / zerka zerka - 15-10-2012, 09:42

  jakos tak pesymizmem powialo a nie mozna się poddawac bo są rozwiazania. ją tylko odradzałbym stosowanie jakichs tam pigułek przed bo są bardzo niezdrowe. ją postawilem na suplementacje i wygralem.

  Link: Odpowiedz Link: Zgłoś nadużycie .pl gfx/35-1.png" / ~dr Zed ~dr Zed - 07-11-2014, 05:18

  Panowanie, jedyne rozwiązanie - Penigra Niestety, ale kiedy nadejdzie już ten etap to ciężko spodziewać się czegokolwiek pozytywnego...

  Link: Odpowiedz Link: Zgłoś nadużycie .pl gfx/35-1.png" / ~Andy ~Andy - 14-12-2014, 02:04

  ją tam nie wiem w czym problem. Jak jesteś chory to bierz lekarstwa ;) Mój narzeczony też miał kłopoty. Jak mam ochotę dobre bzykanko, to aplikuję mu Sildegrę albo Tadalafil. ją zadowolona, on zadowolony - wszyscy zadowoleni :) Brał już wielokrotnie i nie zszedł był póki co z tego padołu. Zajrzyjcie sobie na sildenafil-tadalafil.pl.tl zamiast lamentować jak to drogo w aptece, albo jak daleko do lekarza. Miłej zabawy :*

  Link: Odpowiedz Link: Zgłoś nadużycie .pl gfx/35-1.png" / ~Zofia ~Zofia - 02-03-2015, 11:08

  Sumplementacja to w większości placebo dla naszej wydajności seksualnej. Grunt to zdrowy tryb życia i duża ilość snu

  Link: Odpowiedz Komentarz w kodzie strony: forum questions // zapytaj lekarza

  lekarzy jest teraz online

  • Lew-Starowicz Z., Leczenie zaburzeń seksualnych, Wydawnictwo Lekarskie PZWL, Warszawa 1997, ISBN 83-200-2107-3.
  • Lekarze, psychologowie, dietetycy
  • Bez żadnych opłat

  za darmo

  Wyślij pytanie 0/500
  Zaburzenia erekcji - najnowsze pytania
  Link: Podwyższony poziom testosteronu a zaburzenia erekcji

  .pl f666fb715cdeea255e25018286094842
  ,112,112,1,0.jpg" class="lazy img-circle" width="40" height="40" / Odpowiada: Lek. Paweł Baljon

  Link: Brak erekcji przy stwardnieniu rozsianym

  .pl d4cc59951933d205238e4a6c0dc69dc3
  ,112,112,1,0.jpg" class="lazy img-circle" width="40" height="40" / Odpowiada: Lek. Jerzy Więznowski

  Link: Problemy z osiągnięciem prawidłowej erekcji a zawał serca

  .pl f666fb715cdeea255e25018286094842
  ,112,112,1,0.jpg" class="lazy img-circle" width="40" height="40" / Odpowiada: Lek. Paweł Baljon

  Link: Problem z utrzymaniem erekcji w trakcie stosunku i masturbacji

  .pl 19ac3936fff4a978d09ba4486d564298
  ,112,112,1,0.png" class="lazy img-circle" width="40" height="40" / Odpowiada: Lek. Rafał Gryszkiewicz

  Link: Mały penis i przedwczesny wytrysk w wieku 21 lat

  .pl f666fb715cdeea255e25018286094842
  ,112,112,1,0.jpg" class="lazy img-circle" width="40" height="40" / Odpowiada: Lek. Paweł Baljon

  Link: Problemy że wzwodem podczas stosunku seksualnego

  .pl f666fb715cdeea255e25018286094842
  ,112,112,1,0.jpg" class="lazy img-circle" width="40" height="40" / Odpowiada: Lek. Paweł Baljon

  Link: Penis o wymiarach 10 cm u 15-latka

  .pl b89db0c7f282208353bec23ea821c7af
  ,112,112,1,0.jpg" class="lazy img-circle" width="40" height="40" / Odpowiada: Mgr Kamila Krocz

  Link: Jak wpływ na organizm ma Wenlafaksyna?

  .pl f666fb715cdeea255e25018286094842
  ,112,112,1,0.jpg" class="lazy img-circle" width="40" height="40" / Odpowiada: Lek. Paweł Baljon

  Link: Przyczyny impotencji
  • Link: Palenie a impotencja
  • Link: Impotencja po 45 roku życia
  • Link: Impotencja w młodym wieku
  • Link: Czynniki ryzyka impotencji
  • FORUM Link: Impotencja 1
  Link: Objawy impotencji
  • FORUM Link: Ciąża a mała ruchliwość plemników 7
  Link: Diagnostyka impotencji
  • Link: Pierwszy etap w leczeniu zaburzeń erekcji to kompleksowa diagnostyka
  • Link: Problemy z erekcją - test
  Link: leczenie impotencji
  • Link: Jak leczyć impotencję?
  • Link: Domowe sposoby na potencję
  • Link: Ziołowe leki na impotencję
  • Link: Naturalne metody leczenia impotencji
  • Link: Sildenafil
  Link: Leczenie farmakologiczne impotencji
  • FORUM Link: leczenie impotencji po usunięciu pęcherza moczowego
  • Link: Johimbina w leczeniu impotencji
  • Link: Leki na potencję
  • Link: Aparaty próżniowe na erekcję
  Link: Leczenie miejscowe nieinwazyjne impotencji
  • Link: Sildenafil w leczeniu impotencji
  • Link: Nastrzyknięcia ciał jamistych
  • Link: Skuteczność nastrzyknięć ciał jamistych
  • Link: Wskazania do leczenia operacyjnego impotencji
  Link: Leczenie operacyjne impotencji
  • Link: Działanie aparatów próżniowych
  • Link: Rodzaje leczenia operacyjnego impotencji
  • Link: Skuteczność operacji w impotencji
  Link: Wpływ impotencji na związek
  • Link: Seks po sześćdziesiątce
  • Link: Mężczyzna po seksie
  Link: Impotencja psychogenna
  • Link: Wpływ czynników psychicznych na impotencję
  • Link: Psychoterapia w leczeniu impotencji
  • Link: Co świadczy o impotencji psychogennej?
  • Link: Przyczyny impotencji psychogennej
  • FORUM Link: Niechęć męża do stosunku po narodzinach dziecka 15
  • FORUM Link: Brak erekcji podczas stosunku 10
  • PYTANIE Link: Jak leczyć impotencję psychogenną? 1
  • PYTANIE Link: Impotencja psychogenna 1
  Link: Badania w impotencji
  • Link: Ocena nocnych wzwodów prącia
  • Link: Badania laboratoryjne w impotencji
  • Link: Kawernozografia i kawernozometria
  • Link: USG doppler ciał jamistych
  Link: Dieta na potencję
  • Link: Witaminy na potencję
  • Link: Jedzenie na potencję
  • Link: Wspomaganie potencji
  • Link: Zioła na potencję
  • PYTANIE Link: W jaki sposób odzyskać utraconą erekcję? 1
  • PYTANIE Link: Stosowanie preparatów na potencję 1
  Link: grupy wsparcia i fora dyskusyjne
  Link: Forum
  Seks
  Link: pisze tu bo nie wiem jak zadac pytanie lekarzom

  ~Marina99 - ostatni post 3 tygodnie temu

  5 Link: Seks dojrzałej kobiety z nastolatkiem

  realn85 - ostatni post 3 tygodnie temu

  80 Link: Sztuczna pochwa

  ~elwira92 - ostatni post 3 tygodnie temu

  7 Link: antydepresanty i seks

  merc86 - ostatni post 3 tygodnie temu

  1 Komentarz w kodzie strony: kategoria top box Komentarz w kodzie strony: test kategoria Artykuły Zaburzenia erekcji Zaburzenia erekcji Link: Schudnij i ciesz się seksem!

  (...) wstępnej. Krótkotrwałe zaburzenia erekcji są rzeczą normalną i nie należy ich mylić z impotencją. Za impotencję najczęściej ... Impotencja bywa określana na wiele różnych sposobów - zaburzenia erekcji członka, brak reakcji genitalnej, niepełne wzwody, brak ... , jedynie około 10 proc. Dane statystyczne dostępne z badań w Stanach Zjednoczonych sugerują, że na zaburzenia erekcji, o różnym stopniu nasilenia, skarży się 52 proc. mężczyzn w wieku 40-70 lat. Zaburzenia erekcji są dużym problemem psychologicznym,...

  Zaburzenia erekcji Link: Impotencja

  (...) nie funkcjonują odpowiednio, do członka nie dociera wystarczająca ilość krwi, mająca podtrzymać erekcję. Zaburzenia erekcji mogą być...

  Zaburzenia erekcji Link: Brak porannego wzwodu Link: .pl imageCache/gallery/2014/08/28/ht
  tp-www-shutterstock-com-pl-pic-1
  7376556-stock-photo-muscular-and
  -tanned-male-isolated-on-white-h
  tml-src-zcd7sptz48ofwmsdqtnefq-3
  -51_3c49-w135.jpg" class="article-thumb-left" width="135" height="90" / Brak porannego wzwodu

  Prostata, podobnie jak inne części męskiego ciała, jest narażona na choroby nowotworowe. W tym przypadku bardzo ważna jest wczesna diagnoza. Wielu mężczyzn, obserwujących u siebie objawy przerostu gruczołu, zastanawia się, jak dolegliwości prostaty wpłyną...

  Zaburzenia erekcji Link: Prostata a potencja

  (...) w porannych wzwodach nie musi wcale oznaczać poważnego problemu. Czasami zdarza się, że przyjmowanie leków na zaburzenia erekcji ... , dla których naukowcy zainteresowali się tematem porannego wzwodu była możliwość wykluczenia wpływu czynników fizycznych na zaburzenia erekcji. Jeśli mężczyzna ma problemy z wzwodem podczas kontaktów seksualnych, jedną z pierwszych rzeczy, o jakie pyta...

  Zaburzenia erekcji Link: Przyczyny niepełnej erekcji

  Prawidłowy wzwód prącia - zwiększenie objętości, usztywnienie oraz uniesienie prącia - umożliwia odbycie normalnego stosunku płciowego. W mechanizmie wzwodu prącia ważną rolę odgrywają następujące czynniki: naczyniowy, nerwowy, hormonalny. Jaką rolę...

  Zaburzenia erekcji Link: Mechanizmy erekcji

  Problemy z erekcją są intymnym problemem. W końcu potencja dla niektórych jest oznaką ich męskości. To sprawia, że mężczyźni nie tylko nie chcą (nie umieją) mówić o problemie, ale jeszcze sami nie przyjmują go do wiadomości. Zaburzenia erekcji to ciężki sprawdzian ... zaburzenia erekcji. Notuje się częstsze zachorowania na cukrzycę, choroby układu krążenia oraz depresje. Zaburzenia wzwodu mogą ... może zwiększać się wydzielanie prolaktyny, która blokuje popęd płciowy. Zaburzenia erekcji a postawa partnerki Duże...

  Zaburzenia erekcji Link: Fizjologia wzwodu

  Rozmiar penisa jest jedną z najdelikatniejszych męskich spraw. Wielu z nich odczuwa kompleksy związane z rozmiarem swojego członka. Współczesna kultura lansuje model "ogromnego członka", podczas gdy według starożytnych Greków mały penis postrzegany był...

  Zaburzenia erekcji Link: lub rozmiar penisa ma znaczenie? Link: .pl imageCache/gallery/2014/08/27/ht
  tpswww-flickr-comphotoseduardoed
  uardo14054944695_1365-w135.jpg" class="article-thumb-left" width="135" height="90" / Czy rozmiar penisa ma znaczenie?

  (...) partnerki, stresują się jeszcze bardziej, co potęguje zaburzenia erekcji. Nieprawdą jest, że mężczyzna musi być zawsze...

  Zaburzenia erekcji Link: Anatomia prącia i mechanizm wzwodu

  Impotencja jest chorobą, która może nie prowadzi do jakichś wielkich zdrowotnych komplikacji lub śmierci chorego, ale za to niebagatelnie oddziałuje na życie prywatne, intymne lub życie w społeczeństwie. Głównym powikłaniem zaburzeń potencji jest brak...

  Zaburzenia erekcji Link: Powikłania i rokowania przy impotencji

  (...) w stanie odbywać stosunki płciowe. Czym są zaburzenia erekcji? Zgodnie z definicją zaburzenia erekcji (impotencja, niemoc płciowa ... znacząco wzrasta wraz z wiekiem – według statystyk na zaburzenia erekcji skarży się: 1% mężczyzn do 30. r.ż., 39% mężczyzn ... że wzwodem Wyniki te dość jednoznacznie wskazują na szerokie rozpowszechnienie problemów że wzwodem. Zaburzenia erekcji są...

  Link: pokaż więcej artykułów Komentarz w kodzie strony: grid row == main grid wrapper // Designed by Link: NextWeb Media
  • Link: Regulamin forum
  • Link: Regulamin serwisu
  • Link: Dla lekarzy
  • Link: Polityka prywatności
  • Link: Partnerzy
  • Link: Aplikacja mobilna
  • Link: Kontakt
  • Link: Reklama
  • Link: Mapa witryny
  Link: Certyfikat HONcode wystawiony 07/2012 Link: Komentarz w kodzie strony: ado.slave in footer
 • Katalog SEO zawiera 1 podobnych stron WWW:

  • Artykuły i porady na temat zaburzeń Strona o tematyce seksuologicznej z praktycznymi poradami dotyczącymi impotencji oraz metodami jej leczenia. W serwisie test, który rozpoznaje czy mężczyzna ma zaburzenia czy tylko spadek formy i potencji seksualnej. Artykuły napisane przez lekarzy specjalistów (urologów, seksuologów) na co dzień mających doświadczanie z pacjentami prywatnych gabinetów.
  Kategorie wpisu:
  Raport błędu:
   Przyśpiesz indeksację:
   Wygląd linku:

   Wpis Abcimpotencja.pl w Katalogu SEO - skomentuj!

   Najpopularniejsze słowa na stronie:

   • 2016-02-07: erekcji zaburzenia impotencji mężczyzn problemy leczenie czyny potencję problem zaburzeń
   • 2015-10-16: erekcji zaburzenia impotencji mężczyzn problemy leczenie czyny potencję zaburzeń impotencja
   • 2015-08-08: erekcji zaburzenia impotencji mężczyzn problemy leczenie potencję zaburzeń czyny impotencja
   • 2015-06-20: erekcji zaburzenia impotencji mężczyzn problemy leczenie zaburzeń potencję czyny impotencja
   • 2015-04-21: erekcji zaburzenia impotencji mężczyzn problemy wzwodu leczenie zaburzeń impotencja potencję

   Wczytuję statystyki...

   PageRank katalogu:
   Sprawdzam PR...
   ↑↑↑

   Katalog SEO nie odpowiada za treść zewnętrznych stron WWW ani linków sponsorowanych (reklam). Wszystkie linki, opisy, grafiki/zdjęcia do pobrania są darmowe, ale mogą być nieaktualne. Odwiedzając Katalog SEO akceptujesz jego regulamin. Copyright © 2006-2015 SublimeStar.com Walerian Walawski.

   SublimeStar.com